Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DOjniak

Co myślicie o takim laptopie do gier ?

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop który szukam musi posiadać Gtx 1060 6 GB, 16 GB Ram , Dysk SSD , 17 cali ,. To są mojej podstawowe wymagania. Czy polecacie laptopa z linka ? LINK. Spełnia on moje wymagania i nawet więcej.Chyba , że polecacie jakiś inny laptop. Dzięki z góry za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to do końca nowy laptop. Poczytaj o sprzęt refreshed.

 

Popraw temat zgodnie z regulaminem działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Oferowany sprzęt to nowy i nieużywany produkt, pochodzący z nadwyżek magazynowych dla dużych sieci handlowych lub z indywidualnych zamówień. Produkt trafił ponownie do producenta, gdzie został przepakowany w pudełko zastępcze i dopuszczony ponownie do sprzedaży."

 

Jeśli market oddaje sprzęt od producenta to już naprawdę musi być zdezelowany, a do marketu i tak trafiają sprzęty klasy b/oddane ze sklepów normalnych do producenta i w markecie są "promocje", wiem z doświadczenia.

 

Powiem krótko, nie warto :) Jeśli sprzęt byłby ok to by poszedł jako "nowy", nikt nie zrobiłby promocji bo ma dobre serce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Oferowany sprzęt to nowy i nieużywany produkt, pochodzący z nadwyżek magazynowych dla dużych sieci handlowych lub z indywidualnych zamówień. Produkt trafił ponownie do producenta, gdzie został przepakowany w pudełko zastępcze i dopuszczony ponownie do sprzedaży."

 

Jeśli market oddaje sprzęt od producenta to już naprawdę musi być zdezelowany, a do marketu i tak trafiają sprzęty klasy b/oddane ze sklepów normalnych do producenta i w markecie są "promocje", wiem z doświadczenia.

 

Powiem krótko, nie warto :) Jeśli sprzęt byłby ok to by poszedł jako "nowy", nikt nie zrobiłby promocji bo ma dobre serce :)

 

Najdziwniejsze jest to , że znalazłem ten sam laptop w ofercie sklepu Proline. Jest dokładnie ten sam opis cytuję "Laptopy pochodzą z programu wyprzedażowego producenta. W ramach projektu sprzedawane są towary pochodzące z nadwyżek magazynowych (towar nowy, nieużywany). Laptopy zapakowane są w opakowania techniczne. W zestawie z laptopem jest zasilacz oraz bateria. Produkty są objęte 24 miesięczną gwarancją sprzedawcy" Podaję linka LINK . Sklep Proline deklaruje , że jest to sprzęt nowiutki i nieużywany. Kupowałem w tym sklepie już multum razy. Gdyby sprzęt byłby chociaż w najmniejszym stopniu zniszczony na pewno by to napisali :)to byłby dla nich strzał w stopę. Laptop z aukcji allegro to nie jest na super przecenie tylko tak ten laptop z tej wyprzedaży kosztuje. Przepraszam jest tańszy o szalone 200 zł niż w sklepie proline. Laptopy które są faktycznie odnowione maja na allegro zaznaczone zamiast nowe "odnowione przez producenta" albo " po zwrocie" i zapisek w treści aukcji , że mogą posiadać jakieś drobne zarysowania. Laptop posiada 2 letnia gwarancje oraz mam prawo zwrócić laptop jesli mi sie nie spodoba. Za taką cenę moim zdaniem warto spróbować.

 

Teraz przejdźmy to meritum. Nieważne w jakim stanie jest powyższy laptop. Chciałbym wiedzieć czy mieliście z nim jakaś styczność.Czy polecacie. Myślę jeszcze nad Acer Predator Helios 300 i7 16 1TB+512 GTX1060 6 GB 17 cali też. Co jeszcze w tym przedziale cenowym jest warte uwagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to , że znalazłem ten sam laptop w ofercie sklepu Proline. Jest dokładnie ten sam opis cytuję "Laptopy pochodzą z programu wyprzedażowego producenta. W ramach projektu sprzedawane są towary pochodzące z nadwyżek magazynowych (towar nowy, nieużywany). Laptopy zapakowane są w opakowania techniczne. W zestawie z laptopem jest zasilacz oraz bateria. Produkty są objęte 24 miesięczną gwarancją sprzedawcy" Podaję linka LINK . Sklep Proline deklaruje , że jest to sprzęt nowiutki i nieużywany. Kupowałem w tym sklepie już multum razy. Gdyby sprzęt byłby chociaż w najmniejszym stopniu zniszczony na pewno by to napisali :)to byłby dla nich strzał w stopę. Laptop z aukcji allegro to nie jest na super przecenie tylko tak ten laptop z tej wyprzedaży kosztuje. Przepraszam jest tańszy o szalone 200 zł niż w sklepie proline. Laptopy które są faktycznie odnowione maja na allegro zaznaczone zamiast nowe "odnowione przez producenta" albo " po zwrocie" i zapisek w treści aukcji , że mogą posiadać jakieś drobne zarysowania. Laptop posiada 2 letnia gwarancje oraz mam prawo zwrócić laptop jesli mi sie nie spodoba. Za taką cenę moim zdaniem warto spróbować.

 

Teraz przejdźmy to meritum. Nieważne w jakim stanie jest powyższy laptop. Chciałbym wiedzieć czy mieliście z nim jakaś styczność.Czy polecacie. Myślę jeszcze nad Acer Predator Helios 300 i7 16 1TB+512 GTX1060 6 GB 17 cali też. Co jeszcze w tym przedziale cenowym jest warte uwagi ?

 

Nikt Ci tego nie potwierdzi w jakim stanie jest dany laptop. W Polsce trochę prawo na temat takich sprzętów jest nie kontrolowane prawnie i dlatego praktycznie każdy sprzedawca pisze piękną regułkę.

PCLab w rzetelny sposób opisał w tym artykule https://pclab.pl/art59789.html

 

Praktycznie w tej cenie dostaniesz nową konfigurację.

MSI GV72 i7-8750H/16GB/120+1TB GTX1060 120Hz 5599 zł

Matryca FULL HD 120Hz TN, dwa dyski SSD oraz HDD wewnątrz laptopa, dobra kultura pracy, wygodna podświetlana klawiatura dla graczy Steelseries, łatwy dostęp do podzespołów, przyzwoity układ audio.

 

Konfiguracja z systemem

MSI GV72 i7-8750H/8GB/120+1TB/Win10X GTX1060 120Hz 5 699 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Czekoladka2 za krótką i zwięzłą odpowiedź.Nad tym MSI tez sie zastanawiałem tylko jak wygląda matryca TN przy IPS np. z tego Asusa co podałem ? Tak to parametry pasują mi . MSI ma mniejszy dysk ssd ale za to posiada I7 ósmej generacji. (dysk zawsze mozna dać większy , procka się nie zmieni) Jedynie nurtuje mnie ta matryca hmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a może jednak będziesz w stanie dorzucić do:

HP OMEN 17 i7-8750H/8G/1TB/W10 GTX1060 120Hz za 6099zł

Co prawda jest to wersja bez SSD, ale ten możesz zawsze dokupić (np. Adata SX8200 240GB za 289zł ). Otrzymujesz tu już jednak 120Hz matrycę FHD IPS i system Windows 10.

Układ chłodzenia powinien dawać sobie radę z tymi podzespołami, a design moim zdaniem nie jest też aż taki tragiczny, choć waga (3,50kg) jest już zacna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a może jednak będziesz w stanie dorzucić do:

HP OMEN 17 i7-8750H/8G/1TB/W10 GTX1060 120Hz za 6099zł

Co prawda jest to wersja bez SSD, ale ten możesz zawsze dokupić (np. Adata SX8200 240GB za 289zł ). Otrzymujesz tu już jednak 120Hz matrycę FHD IPS i system Windows 10.

Układ chłodzenia powinien dawać sobie radę z tymi podzespołami, a design moim zdaniem nie jest też aż taki tragiczny, choć waga (3,50kg) jest już zacna.

 

Laptopy powyżej też mają matryce 120 hz. Omen który wysłałeś jest dużo droższy i do tego posiada tylko 8 GB Ram dodatkowe 8 gb kosztuje 300 zł. Do tego koszt ssd 289 zł. Sumując to wychodzi bardzo dużo.Mały plusik za dysk hdd 7200 obrotów a nie 5400.

 

Macałem tego omena w media. Dziwie sie faktycznie czemu tyle waży jak obudowa jest z jakiegoś tworzywa. Nie budzi to zaufania. Wydaje mi się , że się wygina. Konkurencja serwuje aluminiowe budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest, czy rzeczywiście byłą to ta nowa wersja-są jeszcze starsze modele z i7-7700HQ.Tu masz test tego Omena w wersji z GTX 1070 (i z inną matrycą). https://www.notebookcheck.net/HP-Omen-17t-i7-8750H-GTX-1070-Laptop-Review.323450.0.htmlGV też nie ma aluminiowej obudowy, ale już: ASUS ROG Strix SCAR GL703GM i7-8750H/8G/1T/W10 za 5899zł i owszem, z tym że jest tu matowa matryca TN (też 120Hz). Ogolnie dobry laptop gdyby miał IPS byłby w tym budżecie i rozmiarze bardzo mocną propzoycją, a tak znowu coś za coś. Tu masz recenzję Asusa: https://www.notebookcheck.net/Asus-ROG-Strix-GL703GM-Scar-Edition-8750H-GTX-1060-FHD-120-Hz-Laptop-Review.309052.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak źle i tak niedobrze. Skłaniam się ku MSI GV72 i7-8750H/16GB/120+1TB GTX1060 120Hz za 5599 zł i dołożę większy dysk ssd za 150 zł . Moim zdaniem parametry tego lapka co do ceny są bardzo dobre.

 

przemekan. Ten laptop ASUS ROG Strix SCAR GL703GM co podesłałeś za 5899 zł posiada 8 GB ram. Dodatkowe 8 GB kosztuje 400 zł. Czyli wychodzi 6299zł. Ale dalej nie posiada dysku ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix SCAR GL703GM i7-8750H/16G/1T/W10 - 6299zł

+SSD

ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200 - 289zł

 

W sumie 6588zł. Najtaniej wyjdzie SSD kupić osobno i zamontować w domu samemu, bo wersja z SSD 240GB jest o 500zł droższa a montaż dodatkowego dysku jest w niektórych sklepach płatny.

 

Twoja propozycja jest dokładnie 850 zł droższa od MSI X-KOM. Jeśli dobrze się przyjrzałem, to teraz tylko jedyna różnica między tymi laptopami jeśli chodzi o sprzęt to matryca IPS w Asusie a TN w Msi. Czy jest to warte dopłacania aż 850 zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten model https://dreammachines.pl/pl/laptop_details/G1060-17PL32 mój kumpel posiadam ten model lecz z prockiem 7gen i 8GB i osobiście mogę ci go polecić. Oraz ma matryce IPS a kolory, odwzorowanie i kąty jak najbardziej w porządku. Gry chodzą bardzo dobrze, co prawda na wysokich detalach w grach troche głosny ale raczej każdy lapek tak ma. Poczytaj o tej firmie, maja sporo recek i opini w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP w obu jest TN.

 

Najmocniej przepraszam. Nie wiem gdzie wyczytałem , że Asus ma matrycę IPS. Czyli wygląda na to , że sprzętowo jest to samo tylko różnica aż 850 zł.

 

Sprawdź ten model https://dreammachines.pl/pl/laptop_details/G1060-17PL32 mój kumpel posiadam ten model lecz z prockiem 7gen i 8GB i osobiście mogę ci go polecić. Oraz ma matryce IPS a kolory, odwzorowanie i kąty jak najbardziej w porządku. Gry chodzą bardzo dobrze, co prawda na wysokich detalach w grach troche głosny ale raczej każdy lapek tak ma. Poczytaj o tej firmie, maja sporo recek i opini w sieci.

 

Jest to też jakaś propozycja i mieści się w budżecie. Tylko szczerze powiedziawszy nie znam totalnie tej firmy. Musiałbym poczytać opinie i testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycja jest dokładnie 850 zł droższa od MSI X-KOM. Jeśli dobrze się przyjrzałem, to teraz tylko jedyna różnica między tymi laptopami jeśli chodzi o sprzęt to matryca IPS w Asusie a TN w Msi. Czy jest to warte dopłacania aż 850 zł ??

Matryce w obu laptopach to TN 120Hz 3ms. Są idealne pod szybkie gry FPS. Matryca IPS jest w Heliosie 300, oraz w nowym Omenie IPS 120Hz. Wersja MSI do której dałeś link nie ma systemu operacyjnego Windows 10 w komplecie. Z Windowsem kosztuje 6 149zł i jest faktycznie o 450zł droższa od Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również stoję przed dylematem IPS vs. TN. Jestem praktycznie zdecydowany na MSI GP63...ale właśnie jaka matryca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GP62 pod względem pokrycia kolorów wypada bardzo dobrze, lecz TN ogranicza kąty widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GP62 pod względem pokrycia kolorów wypada bardzo dobrze, lecz TN ogranicza kąty widzenia.

 

Jak inwestować w Lapa do gier to odpuść TN i poszukaj czegoś z IPS różnica jest widoczna gołym okiem, a w przyszłości tylko sobie podziękujesz. Moje polecenie firmy DM już znasz, wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zdecydował bym się na Asusa FX504GM z mojej propozycji w Twoim temacie. Ma matrycę IPS FullHD z dobrymi kolorami i kątami widzenia. Druga sprawa to wygląd zewnętrzny. Jeżeli GP 63 podoba Ci się z wyglądu, to będzie jak najbardziej dobrym wyborem.

http://forum.pclab.pl/topic/1260982-Laptop-gamingowy-do-5800-zł/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...