Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kerri

Tracę pakiety po podłączeniu routera.

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam internet światłowodowy ze spółdzielni mieszkaniowej który działa bez zarzutu. Jest dość szybkie ściąganie, ping bardzo dobry i prawie nigdy nie skacze a o rozłączaniu to już nie ma mowy.

 

Problem leży w tym że, gdy podepnę jakiś router (próbowałem już 2 różnych) to zaczynam tracić pakiety. Średnio są to może 2 pakiety 30 min lecz często mnie przez to rozłącza w grach lub zawiesza mi się pobieranie.

 

Podpięte jest w sposób: komputer - router - modem

 

Pytanie brzmi, czy da się zmienić to w taki sposób żeby router nie miał wpływu na internet w komputerze? czy da się podłączyć bezpośrednio do komputera modem a router tylko do modemu?

 

Co do ustawień routera to nic specjalnego nie ustawiałem. Nazwa, hasło, i kanał na 13 bo miał najmniej ruchu. Wiem że można jeszcze ustawić częstotliwość pasma ale nie wiem na jaką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podasz modelu modemu i routerów to nie jesteśmy w stanie nic więcej wywróżyć, a nawet tego.

 

Modem: Huawei Echolife HG8240

Router: Edimax LT-6408n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To od Cyfrowego Polsatu? Firmware z logiem Cyfrowego Polsatu?

Tak, ale testowałem 2 różne routery i jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale testowałem 2 różne routery i jest to samo.

Może dostawca na swoim sprzęcie coś robi, aby nie podłączać innych routerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dostawca na swoim sprzęcie coś robi, aby nie podłączać innych routerów.

 

Można sobie tak gdybać, ale nawet gdybym spytał to by chyba się nie przyznał?

 

Ktoś ma jakąś "większą" wiedzę w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sobie tak gdybać, ale nawet gdybym spytał to by chyba się nie przyznał?

 

Ktoś ma jakąś "większą" wiedzę w tym temacie?

Router dostawcy masz podłaczony światłowodem bezpośrednio czy ze ściany do routera ich idzie kabel ethernet RJ-45??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router dostawcy masz podłaczony światłowodem bezpośrednio czy ze ściany do routera ich idzie kabel ethernet RJ-45??

Swiatłowód ze sciany idzie do modemu, nigdzie indziej a router nie jest od dostawcy tylko kupiony na własną ręke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakąś "większą" wiedzę w tym temacie?

Przede wszystkim podaj jaką masz konfigurację IP jak się podłączysz do Huaweia i jak się podłączysz do Edimaxa. Puść też WinMTR i wpisz adres Huaweia. Wklej tu wynik (jak wkleić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podaj jaką masz konfigurację IP jak się podłączysz do Huaweia i jak się podłączysz do Edimaxa. Puść też WinMTR i wpisz adres Huaweia. Wklej tu wynik (jak wkleić).

Adres ip routera?

Fabrycznie jest to 192.168.2.1 i tego nie zmieniałem. Do tego włączone jest DHCP ale nie pokazuje mi innego ip.

Chyba że piszesz o bramie domyślnej lub czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie robisz sobie podwójny NAT. Ten Huawei Echolife HG8240 jest w bridgu? Bo to jest zwykły router z modemem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie robisz sobie podwójny NAT. Ten Huawei Echolife HG8240 jest w bridgu? Bo to jest zwykły router z modemem..

Żadnego bridge'a nie robiłem.

Trochę pozmieniałem ustawienia a dokładniej:

Wyłączyłem na routerze DHCP a z przyznanej puli adresów (192.168.2.100-200) ustawiłem adres 192.168.2.199

Kabeł sieciowy który szedł z routera (WAN) do modemu (LAN) przepiąłem w routerze na LAN.

Aktualnie w cmd przez 4h nie mam żadnego straconego pakietu ale chyba muszę jeszcze trochę potestowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz routerem jest Huawei Echolife HG8240, a Ediax robi jedynie za switch...

 

R1 - Huawei Echolife HG8240

R2 - Edimax LT-6408n

 

R1 to mimo że go nazywasz modemem, to tak naprawdę to All-In-One czyli modem, router, access point. I on już robi NAT czyli na jego LANie masz już swoją podsieć. Jeśli do tego LANu podpinasz kolejny router (R2) przez jego port WAN, to robisz kolejną podsieć. Jeśli wyłączysz w nim serwer DHCP i podepniesz LAN<>LAN to R2 robi za zwykły switch i punkt dostępowy i jest w podsieci R1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz routerem jest Huawei Echolife HG8240, a Ediax robi jedynie za switch...

 

R1 - Huawei Echolife HG8240

R2 - Edimax LT-6408n

 

R1 to mimo że go nazywasz modemem, to tak naprawdę to All-In-One czyli modem, router, access point. I on już robi NAT czyli na jego LANie masz już swoją podsieć. Jeśli do tego LANu podpinasz kolejny router (R2) przez jego port WAN, to robisz kolejną podsieć. Jeśli wyłączysz w nim serwer DHCP i podepniesz LAN<>LAN to R2 robi za zwykły switch i punkt dostępowy i jest w podsieci R1.

Tak się skupiłem na tych straconych pakietach że nie zauważyłem że teraz mi w ogóle nie działa wifi.

Czyli co mam zrobić żeby pozbyć się tego podwójnego NAT? bo gdy z przydzielonej puli adresów tj 192.168.2.100-200 wybiore 192.168.2.199, wyłącze DHCP i zmienie połączenie z router (WAN) <-> modem (LAN) na router (LAN) <-> modem (LAN) to nie mam wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Huawei Echolife HG8240

 

Ustaw go w trybie bridge (most sieciowy) i na Edimaxie ustaw WAN Auto (DHCP) i wtedy cały ruch sieci będzie szedł z pominięciem routingu na sprzęcie dostawcy, będzie tam chodził tylko modem.

 

Jeżeli bez dostawcy możesz to przestawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p0k3m0n

2 pakiety na 30 minut Cie rozlaczja? Chyba sobe jaja robisz. W 30 minut masz ich miliony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw go w trybie bridge (most sieciowy) i na Edimaxie ustaw WAN Auto (DHCP) i wtedy cały ruch sieci będzie szedł z pominięciem routingu na sprzęcie dostawcy, będzie tam chodził tylko modem.

 

Jeżeli bez dostawcy możesz to przestawić :)

Nie było mnie jakiś czas w domu i też trochę nie miałem czasu.

Nie wiem do końca jak zrobić ten bridge, trzeba uzupełnić pola typu VLAN.

Jeśli wiesz jak to zrobić mógłbym prosić o jakiś szybszy kontakt do ciebie?

Tu zdjecie z ustawień w których nie do końca wiem co mam zrobić

https://www.fotosik.pl/zdjecie/bc32eb1b95654658

 

Dzwoniłem do operatora i dostałem taką odpowiedz "Jeśli modem działa sprawnie a router jest prywatny a nie od nich to jego to nie obchodzi" i koniec gadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyłącz Enable VLAN. Nie będziesz musiał wpisywać VLAN ID. Ta opcja służy do włączania tagowania 802.1Q i tworzenia tzw. połączenia trunkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeżeli komuś się łapy trochę ślizgają na decku, to gorąco polecam zainteresowanie się pokrowcem od firmy Skull & Co. W końcu chwyt jest solidny i wyprofilowanie na dole nie doskwiera. Jakość wykonania całkiem niezla w swojej cenie, gumowany materiał nie sprawia wrażenia taniochy. Jest teraz na niego promocja na Ali - można go kupić nawet za niecałe 66zł (normalnie są po ok stówce i nie jest to cena przesadzona w stosunku do poprawy komfortu jaki oferuje). Kupujemy tam bezpośrednio od producenta, do mnie szło chyba 9 dni.
    • @leven Ja parę miesięcy temu brałem udział w płomiennej dyskusji z użytkownikiem który kupił zasilacz 1400W do komputera w którym nie było topowej grafy (żadna z tych najbardziej prądożernych) to jak wyśmiałem ideę część ludzi mało mnie nie zjadła. Kalkulatory PSU od zawsze były skopane, tym bardziej teraz. Większą większość zasilaczy ma teraz jedną linię 12V. Tak ciężko ludziom przemnożyć V*A=W?
    • i tak co do zasady, 5090 będzie mieć pocięty chip więc na te 192 SM nie ma co liczyć.  Może 190 SM trafi tylko do Quadro/Tesla.  
    • AMD ogarnęło problem na tyle że zaleca skorzystać z pliku modyfikującego rejestr od Nvidi - https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Czarne ekrany mogą mieć wiele przyczyn. Seria z której pochodzi mój zasilacz miała z tym problem. Zbyt czułe zabezpieczenia wyłączały Vegi swego czasu. Były też problemy z kartami Nvidii (GTX 970) ze względu na tętnienia napięć.
    • @voodoo34proponuje się najpierw doedukować chociażby jakie kondensatory siedzą w seasonicu focus gx a jakie w bq pure power, kto robi "bebechy" w przypadku pure powera (bo na pewno nie jest to CWT), jak wygląda np porównanie regulacji napięć w tych dwóch zasilaczach, a potem dopiero pisać. Obie konstrukcje dzieli przepaść i różnica pomiędzy nimi jest warta dołożenia dużo więcej niż 20zl.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...