Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gucio6

Warto wymieniać Logitechy Z-2300 ? jesli tak to na co?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Posiadam juz od dobrych 8-9 lat głosniki Logitech Z-2300 są oczywiście w 100% sprawne , jedynie potencjometr podczas podgłaszania troche szumi ale nie jest to jakis problem.

 

Czy warto zmieniać te głośniki? czy lepiej je zostawić i nadal sie nimi cieszyć ze wzgledu że są lub będą modelem kultowym i trudno dostępnym w zakupie??

 

 

 

Jakość dzwieku mnie zadowala, a bas jak wiadomo jest aż za dobry i za głosny.

 

 

 

Pomyslalem nad zmianą bardziej pod kątem znudzenia się juz nimi.

 

Interesują mnie tylko zestawy 2+1, oczywiście nie słabsze i nie gorsze jakościowo i wizualnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

miałem te głośniki. Miazga. Dobrze się zastanów. Ciężko ci będzie kupić coś lepszego do 800 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz ewentualnie kupic prawdziwe monitory i wzmacniacz,a subwoofer uzywac jako aktywny. Te skrzynki od logitecha 2300/5500 dostaja skrzydel kiedy sa obciete w okolicy 80hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie tydzień temu wymieniłem swój 10-letni zestaw Z-2300 na Edifier S760D, do którego dokupiłem także kartę dźwiękowa Sound Blaster Z i powiem Ci, że różnica jest ogromna.

 

Satelitki są dużo większe i grają wyraźniej, czyściej i po prostu lepiej. Co do basu to owszem jest go więcej ale nie jest taki łupiący, tylko bardzo miękki, przyjemny nawet przy ostrzej muzyce elektronicznej.

 

Mój zestaw to co prawda 5.1, a jeżeli Ci zależy na 2.1 tak jak przy Z-2300 to Edifier S730 są "prawie tym samym" co S760D tylko są właśnie zestawem 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto, są kompletnie beznadziejne pod względem jakości dźwięku. Nawet bas jest słaby, ciągnący się, buczący, po prostu ten sub ma sporo mocy jak na komputerowe 2.1, ale jakościowo jest padaka. To nie żaden kultowy model, tylko jedne z najmocniejszych komputerówek co pasuje większości ludzi, pod względem jakości brzmienia są wręcz zabawne.

 

Można poczynić modyfikację (wytłumienie skrzyni, skrócenie bass reflexu, obniżenie częstotliwości podziału, lepsze satelity) ale nie sądzę żeby to miało większy sens, pójdzie sporo kasy i czasu, a dobre kolumny zagrają zdecydowanie lepiej. Chociażby tanie i komputerowe Solo 7C które dostaniesz za 400zł będą znacznie lepsze, akurat robiłem przesiadkę z Z2300 na Microlaby i była to totalna przepaść jakościowa, jedyne co to basu trochę mniej ilościowo, ale to raczej na plus do większości gatunków muzyki, był za to bardziej dynamiczny i ogólnie lepszej jakości. O średnich, wysokich tonach, detalach czy przestrzeni nie ma co pisać, bo Z2300 pod tym względem to dno.

 

Pytanie jakiej słuchasz muzyki? Jeśli jakieś elektronicznej popularnej łupanki z radia czy podobnych klimatów to pewnie zależy Ci tylko żeby to grało głośno i miało sporo basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Kolegę wyżej.

Widać dobrze jak ktoś zachwala Edifiery 2.1 lub 5.1 nigdy nie słuchał dobrze złożonego zestawu z kolumn i wzmacniacza.

O tu mowa o tanim sprzęcie, wcale nie trzeba wydawać tyle co kosztują nowe S760d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie ostatnie odpowiedzi - porażka. Jak zwykle wypowiadają się Ci co nic nie wnoszą. Jak się nie umie czytać to się nie próbuje pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie ostatnie odpowiedzi - porażka. Jak zwykle wypowiadają się Ci co nic nie wnoszą. Jak się nie umie czytać to się nie próbuje pisać.

Nie spinaj się Z-2300 to straszny kanał przy nich Z-5500 to sprzęt o audiofilskich ambicjach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

Nie spinaj się Z-2300 to straszny kanał przy nich Z-5500 to sprzęt o audiofilskich ambicjach :E

doprawdy? Takie same satelity ze aluminiowymi stożkami, bas o praktycznie takiej samej charakterystyce tylko z jeszcze większym uderzeniem (jak by tego brakowało w Z-2300) gdzie tu lepiej? Chyba że to jakaś szydera :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zetkach podzial pasma psuje brzmienie,nie same glosniki. Raz,ze satelity po wygluszeniu i podlaczeniu pod normalny wzmacniacz potrafia naprawde zdziwic.Dwa subwoofer ciety od 80hz w dol gra bardzo fajnie ,mi uzupelnia monitory q acoustics 3020. Tang band to nie sa przetworniki z pierwszej lapanki.Po podlaczeniu ich spowrotem w calosc nie da sie tego sluchac.

 

Tutaj graly same satelity pod wzmacniaczem

 

https://www.youtube.com/watch?v=ja6amGNgV3g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doprawdy? Takie same satelity ze aluminiowymi stożkami, bas o praktycznie takiej samej charakterystyce tylko z jeszcze większym pierd0#$ęciem (jak by tego brakowało w Z-2300) gdzie tu lepiej? Chyba że to jakaś szydera :-)

Szydera jak najbardziej xD ale aktualnie satelity w Z-2300 nie grają jak te z Z-5500, a grają jak kkkaał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krauziak Problemy zaczynają się z satelitkami od Logitecha gdy zapodasz im bardziej złożone utwory. Zapuść sobie np. Avril Lavigne - Losing Grip czy Crystal Castles - Concerte... Te chwalone przez Ciebie marne satelitki potną ci uszy bądź będzie zamulony chaos na scenie, chyba że masz inny gust :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chwale ich, tylko pisze ze po podlaczeniu pod normalny wzmacniacz graja zupelnie inaczej niz pod wzmacniaczem logitecha. Te przetworniki uzywane sa w budowie tzw. cyburgs needle i w takiej aplikacji naprawde ciekawie sie zachowuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... nie chodzi mi o głośne słuchanie muzyki, bo tak jej słuchałem przez pierwszy rok od posiadania tych głośników, teraz jestem juz starszy i mnie nie rajcuje łupanie głośno muzyką, mało tego, w z-2300 bas mam przykręcony do minimum, a i tak jest go bardzo duzo. Pewne jest to ze pod względem ilosci basu cieżko znaleść coś lepszego, jednak mi juz poprostu na nim nie zależy. Jak chcę posłuchać głośniej i z mocnym basem to zakładam słuchawki i styka.

 

Generalizujac jeszcze co do tej jakosci dzwieku o której sie tak rozpisujecie to owszem, prosto z pudełka grają troche tak jak by przysypane piachem, jednak kiedy zainstaluje się oprogramowanie THX i troche w nim pobawi, uwieżcie mi że satelitki grają o niebo lepiej i czyściej. Temat powstał w sumie dlatego że chciałbym cos zmienic z mojego tzw "centrum dowodzenia" a że głośniki są najbardziej leciwym sprzętem w pokoju to padło na nie. To troche tak jak by chcieć wydać pieniądze ale nie wiedzieć na co hehehe :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki masz w rezultacie budżet? Ile miejsca, gdzie ustawione kolumny? Jak duży pokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki masz w rezultacie budżet? Ile miejsca, gdzie ustawione kolumny? Jak duży pokój?

 

przepraszam że odpisuje po takim czasie.

 

Interesuje mnie tylko zestaw 2+1.

Dwie satelity rozstawione po lewej i prawej obok monitora, subwoofer pod biurkiem "w nogach"

Nie mam możliwości innego rozstawienia, pokój mały 10m2.

 

Budżet myślę że tak max 700-800zł

 

P.S Co myślicie o takich głosnikach

https://www.x-kom.pl/p/385399-glosniki-komputerowe-edifier-21-m3600d.html

 

Mam na myśli porównanie ich z obecnymi Z-2300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku faktycznie ciężko będzie coś poskładać, dostaniesz dobrze brzmiące małe kolumny podstawkowe, ale pewnie zabraknie Ci basu. Można by w przyszłości dołożyć subwoofer, pytanie czy chcesz się w takie rzeczy bawić. Jeśli nie, to Edifier S530D powinny Cię zadowolić. Mimo że to nadal komputerowe 2.1 to brzmienie mają znacznie lepsze niż Logitechy Z2300. Nowe obecnie kosztują sporo (kiedyś były tańsze) więc zachęcam do kupna używanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie tylko gotowy zestaw 2+1. Nie bawią i nie kręcą mnie zabawy w składanie jakiś kolumienek, subwooferów, wzmacniaczy które pozniej wyglądają jak .... nie powiem co. Chce żeby było ładnie estetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu, dla mnie znowu głośniczki marnej jakości wykonania i ogromny sub który nie potrafi dobrze zagrać a zajmuje dużo miejsca i jest bardzo kłopotliwy z ustawieniem by to aby nie dudniło.

Kto co woli. Ja podpisuję się pod słowami Kolegi TrueFaith.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...