Forum PCLab.pl: Blokada na Allegro (sprzedaż) - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Blokada na Allegro (sprzedaż) Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   vemon0505 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Październik 2018 - 16:11

Od kwietnia tego roku dostałem blokadę na sprzedaż na Allegro za nie właściwe formułowanie opisów aukcji. Próbowałem się do tego odwołać. Ale jednogłośnie z ich strony padły słowa: "PRZYKRO NAM ALE NIE MOŻEMY". Postanowiłem więc założyć kolejne konto i aktywować sprzedaż jakby nigdy nic, ale jak się szybko okazało "Istnieje prawdopodobieństwo że konto jest powiązane z tamtym wcześniej zablokowanym" i także zostało zablokowane. Potrzebuję jakiejkolwiek pomocy. Jest ktoś w stanie mi pomóc ? Na chwilę dzisiejszą na tym głównym zablokowanym koncie złożyłem wypowiedzenie Allegro. Myślicie że jeżeli usuną mnie z systemu będę mógł w końcu założyć normalnie konto i je aktywować. Dajcie jakieś porady. Proszę.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Killer85 

• Piwna rewolucja 2014
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2018 - 16:19

Nie lepiej formułować dobrze opisy aukcji?

#3 Gość_RobONtouR_*

• Grupa: Goście

Napisany 10 Październik 2018 - 16:27

może klasykiem ??

#4 Użytkownik jest niedostępny   Killer85 

• Piwna rewolucja 2014
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2018 - 16:33

Nasza gwiazda się pojawiła :E

#5 Użytkownik jest niedostępny   vemon0505 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 10 Październik 2018 - 16:37

Może ktoś pomóc

#6 Użytkownik jest niedostępny   Killer85 

• Piwna rewolucja 2014
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2018 - 16:37

Ja nie wiem jak można dawać idiotyczne opisy aby allegro zablokowało przez to sprzedaż :hmm:

Ten post był edytowany przez Killer85 dnia: 10 Październik 2018 - 16:38

#7 Gość_RobONtouR_*

Napisany 10 Październik 2018 - 16:39

Zobacz postKiller85, o 10 Październik 2018 - 16:33, napisał(a):

Nasza gwiazda się pojawiła :E

no właśnie czytam i aż płaczę ze śmiechu :E

Po za tym za Opisy nie można dostać blokady allegro prędzej za Manipulację słowami kluczowymi

Ten post był edytowany przez RobONtouR dnia: 10 Październik 2018 - 16:40

#8 Użytkownik jest niedostępny   Killer85 

• Piwna rewolucja 2014
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2018 - 16:40

Zobacz postRobONtouR, o 10 Październik 2018 - 17:39, napisał(a):

no właśnie czytam i aż płaczę ze śmiechu :E

Sławnyś :E

#9 Gość_Gordon Lameman_*

Napisany 10 Październik 2018 - 16:42

Po co było oszukiwać w opisach?

#10 Użytkownik jest niedostępny   vemon0505 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 10 Październik 2018 - 17:17

Co mam zrobić jakieś rady ?

#11 Użytkownik jest niedostępny   Mc Gregor 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2018 - 17:30

Możesz sprzedawać na bazarze

#12 Użytkownik jest niedostępny   KlamotPL 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Październik 2018 - 21:50

Zobacz postMc Gregor, o 10 Październik 2018 - 17:30, napisał(a):

Możesz sprzedawać na bazarze

śmiechłem

ewentualnie na olx tylko będziesz musiał jeździć do klientów i pokazywać im towar troche coś jak taki sprzedawca garnków

#13 Użytkownik jest niedostępny   mercator 

• Życie jest krótkie, a pić się chce..
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Październik 2018 - 05:51

Obecnie żeby allegro zablokowało konto, to trzeba sobie na to bardzo zasłużyć. Widocznie mimo ostrzeżeń dalej łamałeś regulamin. Zostaje Ci przeproszenie alledrogo i zapewnienie że już nigdy nie będziesz łamała regulaminu oraz wysłanie prośby, czy możesz założyć nowe konto. Alledrogo na pewno się zgodzi, a jak nie, to musisz założyć konto na dane kogoś z rodziny.

Ten post był edytowany przez mercator dnia: 12 Październik 2018 - 05:52

#14 Użytkownik jest niedostępny   Mateusz31 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Październik 2018 - 08:43

Już sam opis tematu i dalsze posty autora wiele mówią. Roszczeniowe "dziecko neo"? Pewnie pojechałeś po bandzie i to nie jeden raz, upomnienia nie pomogły. Na pierwsze złamanie regulaminu allegro zazwyczaj patrzy przez palce i odblokowuje konto. Mogło być jak pisze Gordon, opisem próbowałeś wprowadzać w błąd i to bardzo nieudolnie (przykładowo sprzedaż zdjęcia zamiast przedmiotu). Prawdopodobnie nie piszesz nam wszystkiego i kupujący zgłaszali z Tobą problemy. Jeżeli nie masz nic do ukrycia to wrzuć swój nick z allegro.

Ten post był edytowany przez Mateusz31 dnia: 12 Październik 2018 - 21:41

#15 Użytkownik jest dostępny   Baronik 

• weteran PCLab
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Październik 2018 - 09:59

Zobacz postmercator, o 12 Październik 2018 - 06:51, napisał(a):

to musisz założyć konto na dane kogoś z rodziny.

jak go blokują po IP to nic to nie da, chyba że zrobi to z innego kompa i na zupełnie inne dane.

#16 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Nie uzależniony od niczego
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Październik 2018 - 15:10

Zobacz postKiller85, o 10 Październik 2018 - 17:37, napisał(a):

Ja nie wiem jak można dawać idiotyczne opisy aby allegro zablokowało przez to sprzedaż :hmm:

To już trzeba z premedytacją pisać jakieś wyjątkowe farmazony mające na celu oszukać kupującego. Bardzo dobrze, że takich blokują. Sam mam konto na Allegro od 14 lat i ani razu Allegro nie przyczepiło się moich opisów.

Ten post był edytowany przez ShadowMan dnia: 12 Październik 2018 - 15:12

#17 Użytkownik jest niedostępny   xolox 

• Xolox inside
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Październik 2018 - 15:25

Wpisz to w CV to cię na Onecie (Interii czy innym czymś) przyjmą... jak się postarasz to może PCLab Cię weźmie do pisania tytułów newsów.

#18 Gość_RMS_84_*

Napisany 17 Październik 2018 - 02:42

Zobacz postvemon0505, o 10 Październik 2018 - 16:11, napisał(a):

Od kwietnia tego roku dostałem blokadę na sprzedaż na Allegro za nie właściwe formułowanie opisów aukcji. Próbowałem się do tego odwołać. Ale jednogłośnie z ich strony padły słowa: "PRZYKRO NAM ALE NIE MOŻEMY". Postanowiłem więc założyć kolejne konto i aktywować sprzedaż jakby nigdy nic, ale jak się szybko okazało "Istnieje prawdopodobieństwo że konto jest powiązane z tamtym wcześniej zablokowanym" i także zostało zablokowane. Potrzebuję jakiejkolwiek pomocy. Jest ktoś w stanie mi pomóc ? Na chwilę dzisiejszą na tym głównym zablokowanym koncie złożyłem wypowiedzenie Allegro. Myślicie że jeżeli usuną mnie z systemu będę mógł w końcu założyć normalnie konto i je aktywować. Dajcie jakieś porady. Proszę.

Wątpię w to że przez źle sformułowany opis aukcji zablokowali ci konto. A co do rozwiązania umowy z allegro to pamiętaj że allegro trzyma twoje dane przez 5 lat od ostatniego logowania się po rozwiązaniu umowy i RODO nie ma tu nic do gadania. Jak na te same dane masz założone kilka kont to ban jednego konta oznacza ban wszystkich kont w szczególności jak masz to samo konto bankowe przypisane bo allegro weryfikuje: Imię, Nazwisko, nr. Konta Bankowego, nr. Telefonu, Adres. Jeśli chcesz założyć nowe konto allegro i mieć pełną aktywację to potrzebujesz innych danych i nowego konta bankowego założonego nie na swoje dane tylko np: na żonę, rodzica itp.. W każdym bądź razie jak dostałeś bana od allegro to twoje dane osobowe są spalone w allegro.

Zobacz postShadowMan, o 12 Październik 2018 - 15:10, napisał(a):

To już trzeba z premedytacją pisać jakieś wyjątkowe farmazony mające na celu oszukać kupującego. Bardzo dobrze, że takich blokują. Sam mam konto na Allegro od 14 lat i ani razu Allegro nie przyczepiło się moich opisów.

Ale zdajesz sobie sprawę że bana można dostać za różne życzy np: jak trzech kupujących dostanie uszkodzone paczki i odmówisz przyjęcia zwrotu to allegro blokuje ci konto lub jak jesteś sprzedawcą i ilość pozytywów spadnie poniżej 50% to allegro tak ze ci zablokuje konto.

Ten post był edytowany przez RMS_84 dnia: 17 Październik 2018 - 02:36

#19 Użytkownik jest niedostępny   henryk nowak 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Październik 2018 - 04:03

Zobacz postRMS_84, o 17 Październik 2018 - 03:42, napisał(a):

...allegro trzyma twoje dane przez 5 lat od ostatniego logowania się po rozwiązaniu umowy i RODO nie ma tu nic do gadania...

Obecnie korzystam z konta osoby z rodziny, jest praktycznie moje, same pozytywy itp. ale jednak lepiej mieć swoje.
Mi zablokowali, bo wylądowałem w szpitalu, a akurat sprzedawałem ps3 i kilka gier, a jako, że wylądowałem w szpitalu po wypadku z kilkoma złamaniami i obrażeniami wewnętrznymi, to nieszczególnie obchodziły mnie aukcje na łączną kwotę ~1500zł, bardziej martwiło mnie własne zdrowie. Kupujący wystawili negatywy, niektórzy zgłosili sprawę na policję i później było trzeba wszystko odkręcać. Allegro nie odblokowało konta nawet po otrzymaniu skanu wypisu ze szpitala, co jest dla mnie absurdem. Konto z ponad setką pozytywów i jednym neutralem poszło w cholerę. Tak czy siak rozumiem, że kiedy minie pięć lat mogę założyć konto ponownie? Czy dla takich szczególnych przypadków (negatywy, policja etc.) są jakieś czarne listy? :E

#20 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Październik 2018 - 12:00

Zobacz posthenryk nowak, o 17 Październik 2018 - 05:03, napisał(a):

a jako, że wylądowałem w szpitalu po wypadku z kilkoma złamaniami i obrażeniami wewnętrznymi, to nieszczególnie obchodziły mnie aukcje na łączną kwotę ~1500zł, bardziej martwiło mnie własne zdrowie.

Jakkolwiek nie zazdroszczę wypadku, ale ze swoich doświadczeń ze szpitalami wiem, że taki pobyt to głównie leżenie/siedzenie w łóżku i nudy, więc parę maili można wysłać, choćby dla zabicia czasu.

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2