Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vemon0505

Blokada na Allegro (sprzedaż)

Rekomendowane odpowiedzi

Od kwietnia tego roku dostałem blokadę na sprzedaż na Allegro za nie właściwe formułowanie opisów aukcji. Próbowałem się do tego odwołać. Ale jednogłośnie z ich strony padły słowa: "PRZYKRO NAM ALE NIE MOŻEMY". Postanowiłem więc założyć kolejne konto i aktywować sprzedaż jakby nigdy nic, ale jak się szybko okazało "Istnieje prawdopodobieństwo że konto jest powiązane z tamtym wcześniej zablokowanym" i także zostało zablokowane. Potrzebuję jakiejkolwiek pomocy. Jest ktoś w stanie mi pomóc ? Na chwilę dzisiejszą na tym głównym zablokowanym koncie złożyłem wypowiedzenie Allegro. Myślicie że jeżeli usuną mnie z systemu będę mógł w końcu założyć normalnie konto i je aktywować. Dajcie jakieś porady. Proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak można dawać idiotyczne opisy aby allegro zablokowało przez to sprzedaż :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

Nasza gwiazda się pojawiła :E

no właśnie czytam i aż płaczę ze śmiechu :E

 

Po za tym za Opisy nie można dostać blokady allegro prędzej za Manipulację słowami kluczowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Po co było oszukiwać w opisach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprzedawać na bazarze

 

śmiechłem

 

 

 

ewentualnie na olx tylko będziesz musiał jeździć do klientów i pokazywać im towar troche coś jak taki sprzedawca garnków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie żeby allegro zablokowało konto, to trzeba sobie na to bardzo zasłużyć. Widocznie mimo ostrzeżeń dalej łamałeś regulamin. Zostaje Ci przeproszenie alledrogo i zapewnienie że już nigdy nie będziesz łamała regulaminu oraz wysłanie prośby, czy możesz założyć nowe konto. Alledrogo na pewno się zgodzi, a jak nie, to musisz założyć konto na dane kogoś z rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sam opis tematu i dalsze posty autora wiele mówią. Roszczeniowe "dziecko neo"? Pewnie pojechałeś po bandzie i to nie jeden raz, upomnienia nie pomogły. Na pierwsze złamanie regulaminu allegro zazwyczaj patrzy przez palce i odblokowuje konto. Mogło być jak pisze Gordon, opisem próbowałeś wprowadzać w błąd i to bardzo nieudolnie (przykładowo sprzedaż zdjęcia zamiast przedmiotu). Prawdopodobnie nie piszesz nam wszystkiego i kupujący zgłaszali z Tobą problemy. Jeżeli nie masz nic do ukrycia to wrzuć swój nick z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musisz założyć konto na dane kogoś z rodziny.

jak go blokują po IP to nic to nie da, chyba że zrobi to z innego kompa i na zupełnie inne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak można dawać idiotyczne opisy aby allegro zablokowało przez to sprzedaż :hmm:

To już trzeba z premedytacją pisać jakieś wyjątkowe farmazony mające na celu oszukać kupującego. Bardzo dobrze, że takich blokują. Sam mam konto na Allegro od 14 lat i ani razu Allegro nie przyczepiło się moich opisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz to w CV to cię na Onecie (Interii czy innym czymś) przyjmą... jak się postarasz to może PCLab Cię weźmie do pisania tytułów newsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Od kwietnia tego roku dostałem blokadę na sprzedaż na Allegro za nie właściwe formułowanie opisów aukcji. Próbowałem się do tego odwołać. Ale jednogłośnie z ich strony padły słowa: "PRZYKRO NAM ALE NIE MOŻEMY". Postanowiłem więc założyć kolejne konto i aktywować sprzedaż jakby nigdy nic, ale jak się szybko okazało "Istnieje prawdopodobieństwo że konto jest powiązane z tamtym wcześniej zablokowanym" i także zostało zablokowane. Potrzebuję jakiejkolwiek pomocy. Jest ktoś w stanie mi pomóc ? Na chwilę dzisiejszą na tym głównym zablokowanym koncie złożyłem wypowiedzenie Allegro. Myślicie że jeżeli usuną mnie z systemu będę mógł w końcu założyć normalnie konto i je aktywować. Dajcie jakieś porady. Proszę.

 

Wątpię w to że przez źle sformułowany opis aukcji zablokowali ci konto. A co do rozwiązania umowy z allegro to pamiętaj że allegro trzyma twoje dane przez 5 lat od ostatniego logowania się po rozwiązaniu umowy i RODO nie ma tu nic do gadania. Jak na te same dane masz założone kilka kont to ban jednego konta oznacza ban wszystkich kont w szczególności jak masz to samo konto bankowe przypisane bo allegro weryfikuje: Imię, Nazwisko, nr. Konta Bankowego, nr. Telefonu, Adres. Jeśli chcesz założyć nowe konto allegro i mieć pełną aktywację to potrzebujesz innych danych i nowego konta bankowego założonego nie na swoje dane tylko np: na żonę, rodzica itp.. W każdym bądź razie jak dostałeś bana od allegro to twoje dane osobowe są spalone w allegro.

 

To już trzeba z premedytacją pisać jakieś wyjątkowe farmazony mające na celu oszukać kupującego. Bardzo dobrze, że takich blokują. Sam mam konto na Allegro od 14 lat i ani razu Allegro nie przyczepiło się moich opisów.

 

Ale zdajesz sobie sprawę że bana można dostać za różne życzy np: jak trzech kupujących dostanie uszkodzone paczki i odmówisz przyjęcia zwrotu to allegro blokuje ci konto lub jak jesteś sprzedawcą i ilość pozytywów spadnie poniżej 50% to allegro tak ze ci zablokuje konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...allegro trzyma twoje dane przez 5 lat od ostatniego logowania się po rozwiązaniu umowy i RODO nie ma tu nic do gadania...

Obecnie korzystam z konta osoby z rodziny, jest praktycznie moje, same pozytywy itp. ale jednak lepiej mieć swoje.

Mi zablokowali, bo wylądowałem w szpitalu, a akurat sprzedawałem ps3 i kilka gier, a jako, że wylądowałem w szpitalu po wypadku z kilkoma złamaniami i obrażeniami wewnętrznymi, to nieszczególnie obchodziły mnie aukcje na łączną kwotę ~1500zł, bardziej martwiło mnie własne zdrowie. Kupujący wystawili negatywy, niektórzy zgłosili sprawę na policję i później było trzeba wszystko odkręcać. Allegro nie odblokowało konta nawet po otrzymaniu skanu wypisu ze szpitala, co jest dla mnie absurdem. Konto z ponad setką pozytywów i jednym neutralem poszło w cholerę. Tak czy siak rozumiem, że kiedy minie pięć lat mogę założyć konto ponownie? Czy dla takich szczególnych przypadków (negatywy, policja etc.) są jakieś czarne listy? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jako, że wylądowałem w szpitalu po wypadku z kilkoma złamaniami i obrażeniami wewnętrznymi, to nieszczególnie obchodziły mnie aukcje na łączną kwotę ~1500zł, bardziej martwiło mnie własne zdrowie.

Jakkolwiek nie zazdroszczę wypadku, ale ze swoich doświadczeń ze szpitalami wiem, że taki pobyt to głównie leżenie/siedzenie w łóżku i nudy, więc parę maili można wysłać, choćby dla zabicia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Obecnie korzystam z konta osoby z rodziny, jest praktycznie moje, same pozytywy itp. ale jednak lepiej mieć swoje.

Mi zablokowali, bo wylądowałem w szpitalu, a akurat sprzedawałem ps3 i kilka gier, a jako, że wylądowałem w szpitalu po wypadku z kilkoma złamaniami i obrażeniami wewnętrznymi, to nieszczególnie obchodziły mnie aukcje na łączną kwotę ~1500zł, bardziej martwiło mnie własne zdrowie. Kupujący wystawili negatywy, niektórzy zgłosili sprawę na policję i później było trzeba wszystko odkręcać. Allegro nie odblokowało konta nawet po otrzymaniu skanu wypisu ze szpitala, co jest dla mnie absurdem. Konto z ponad setką pozytywów i jednym neutralem poszło w cholerę. Tak czy siak rozumiem, że kiedy minie pięć lat mogę założyć konto ponownie? Czy dla takich szczególnych przypadków (negatywy, policja etc.) są jakieś czarne listy? :E

 

Co po 5 latach tego nie wiem na pewno muszą usunąć dane ze swojej bazy danych więc teoretycznie powinni zaakceptować nowe konto po tym okresie.

 

Jakkolwiek nie zazdroszczę wypadku, ale ze swoich doświadczeń ze szpitalami wiem, że taki pobyt to głównie leżenie/siedzenie w łóżku i nudy, więc parę maili można wysłać, choćby dla zabicia czasu.

 

Co nie zmienia faktu że jest sporo osób co dostali bana z nie do końca swojej winy. Dlatego po tym jak allegro mnie mocno wk..... kilka lat temu postanowiłem się ograniczyć tylko do kupowania a sprzedaż robić na pclab, olx, ebay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek nie zazdroszczę wypadku, ale ze swoich doświadczeń ze szpitalami wiem, że taki pobyt to głównie leżenie/siedzenie w łóżku i nudy, więc parę maili można wysłać, choćby dla zabicia czasu.

Jakoś nie miałem ochoty i możliwości korzystania z laptopa czy smartfona przez jakiś czas, tak wyszło, że nie byłem zbyt sprawny ze złamaną nogą, w tym kolanem, połamanymi żebrami i przebitym płucem, no i też bardziej martwiłem się o to, kiedy będę mógł sam wstać i za przeproszeniem podetrzeć tyłek i kiedy w końcu zdejmą ze mnie tonę gipsu, niż pisaniem maili.

 

Co nie zmienia faktu że jest sporo osób co dostali bana z nie do końca swojej winy. Dlatego po tym jak allegro mnie mocno wk..... kilka lat temu postanowiłem się ograniczyć tylko do kupowania a sprzedaż robić na pclab, olx, ebay.

Np. z winy motocyklisty, który po 22 zasuwał jak na torze wyścigowym, przejechał na czerwonym i dosłownie roztrzaskał się o bok samochodu. Myślę, że w takim przypadku mogliby bana nie dawać :kwasny:

Jak ktoś ulega poważnemu wypadkowi nie ze swojej winy i przez to nie może sfinalizować transakcji, to banowanie konta jest totalną głupotą.

 

sprzedaż robić na pclab, olx, ebay.

Dobrze dla Ciebie. Nawet nie wiesz ile osób klika "Kup Teraz" po czym kontakt się urywa i jeszcze nie potwierdzają, że nie doszło do finalizacji transakcji i trzeba zapłacić prowizję. Radeona RX 580 sprzedałem za trzecim razem, bo pierwsi dwaj kupujący zrezygnowali, tzn. tak myślę, bo nigdy się nie odezwali, może mieli wypadek, czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobrze dla Ciebie. Nawet nie wiesz ile osób klika "Kup Teraz" po czym kontakt się urywa i jeszcze nie potwierdzają, że nie doszło do finalizacji transakcji i trzeba zapłacić prowizję. Radeona RX 580 sprzedałem za trzecim razem, bo pierwsi dwaj kupujący zrezygnowali, tzn. tak myślę, bo nigdy się nie odezwali, może mieli wypadek, czy coś.

 

Ja wtedy zawsze piszę do allegro (mam już nawet taki wzór, że zmieniam tylko numer aukcji i nick kupującego), że transakcja nie doszła do skutku i zazwyczaj w ciągu 24h dostaję zwrot prowizji. Nigdy nie zdarzyło się, żebym zapłacił niesłusznie prowizję. Ja od ponad roku sprzedaje na allegro i mam już zablokowanych ponad 30 takich osób, co klika Kup Teraz i nie później nie płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Jakoś nie miałem ochoty i możliwości korzystania z laptopa czy smartfona przez jakiś czas, tak wyszło, że nie byłem zbyt sprawny ze złamaną nogą, w tym kolanem, połamanymi żebrami i przebitym płucem, no i też bardziej martwiłem się o to, kiedy będę mógł sam wstać i za przeproszeniem podetrzeć tyłek i kiedy w końcu zdejmą ze mnie tonę gipsu, niż pisaniem maili.

 

 

Np. z winy motocyklisty, który po 22 zasuwał jak na torze wyścigowym, przejechał na czerwonym i dosłownie roztrzaskał się o bok samochodu. Myślę, że w takim przypadku mogliby bana nie dawać :kwasny:

Jak ktoś ulega poważnemu wypadkowi nie ze swojej winy i przez to nie może sfinalizować transakcji, to banowanie konta jest totalną głupotą.

 

 

Dobrze dla Ciebie. Nawet nie wiesz ile osób klika "Kup Teraz" po czym kontakt się urywa i jeszcze nie potwierdzają, że nie doszło do finalizacji transakcji i trzeba zapłacić prowizję. Radeona RX 580 sprzedałem za trzecim razem, bo pierwsi dwaj kupujący zrezygnowali, tzn. tak myślę, bo nigdy się nie odezwali, może mieli wypadek, czy coś.

 

Ludzie traktują Allegro jak sklep a nie portal aukcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...