Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

avesoday

[Zestaw] Gry bez OC do 6500 Moc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym prosić o ocenę zestawu.Głównie gry + oglądanie filmów.Granie w rozdzielczości 1080P ale chcę żeby komp starczył na 4-5 lat tak jak ostatnio który mam.

Co do sklepu i sprzętów dostępnych raczej chciałbym uniknąć morele i esc ze względu na problemy z realizacją gwarancji w tych firmach.Najbardziej rozważam proline bo mam go u siebie w mieście lub Znak i kiedyś coś u nich kupowałem ale mogę rozważyć ewentualnie inne sklepy(może ktoś coś poleci,może w Poznaniu ktoś coś zna super) jeśli będą jakieś argumenty za.Zestaw będzie kupiony na firmę także odpadają używki.

Mogę w ostateczności coś dorzucić do tych 6500.

 

Procesor AMD Ryzen 5 2600 AM4. Procesor

MSI B450M BAZOOKA PLUS AM4. Płyta główna

Chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2. Chłodzenie komputerowe

Pamięć G.Skill RipjawsV DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 rev2 XMP2 Black [F4-3200C16D-16GVKB]. Pamięć RAM

Gigabyte GeForce GTX 1080 Mini ITX 8GB GDDR5X 256Bit PCI-E (GV-N1080IX-8GD). Karta graficzna

Adata SSD XPG SX8200 480GB M.2 NVMe 2280 ASX8200NP-480GT-C. Dysk Twardy

Dysk Seagate BarraCuda ST4000DM004 4TB sATA III 256MB. Dysk Twardy

Obudowa Fractal Design Define S Window USB 3.0 Black (FD-CA-DEF-S-BK). Obudowa

Zasilacz XFX Black Edition XTR (P1-550B-BEFX) 550W. Zasilacz

TP-Link TL-WN725N karta Wi-Fi USB. Karta sieciowa

Microsoft Windows 10 Home OEM 64-bit PL 1-pack. System operacyjny

 

 

Co do moich wątpliwości i dodatkowych wymagań:

 

- Procesor czy warto dołożyć do ryzen 2700 ? Czy lepszy ryzen 1700 od 2600 ? Intel raczej odpada za obecnie chore ceny.

- Płyta główna tu się nie znam i losowo wrzucona.Moje wymagania żeby miała dużo złączy sata 4 min bo mam jeszcze przynajmniej 2-3 dyski ze starego kompa które chciałbym przenieść

- Karta graficzna:Rozważałem czy nie warto czasami wziąć 1070TI i dodać czegoś innego. Czekam też trochę na RTX 2070 ale nie wierzę żeby miał sensowne osiągi i cenę.(może miło się zaskoczę jakby było super to może dorzucę do zestawu i przekroczę budżet)

- Obudowa chciałbym żeby od przodu z góry były złącza usb dla wygody oraz żeby miała wystarczająco dużo miejsca na dyski twarde(fajnie jakby było łatwo do zmiany dysków)

- Dyski twarde losowe mniej więcej wybrane zależy mi na takiej pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie poczekaj, obecnie to takie ceny są że huhuhuuh, ale na chwilę obecną rzeczywiście RYZEN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewnych powodów muszę kupić w październiku ostatecznie w listopadzie nie będę czekał rok na obniżki intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to obecnie zamiast brać 1080ti (w wersji suszarka) czy tam jej odpowiednik rtx 2080 wziąłbym zwykłą 1080 z 2 wentylami typu palit jetstream czy nawet pewnie tańsze msi armor. Do FHD w zupełności starczy i wymienić to gdy wyjdą karty 7nm. Między ryzenem 2700 a 2600 w grach i tak różnicy nie zobaczysz praktycznie żadnej, więc śmiało można brać 2060. Co do mobasa pomyśłałbym nad b350 pc mate (ponad 100zł taniej od b450 a wystarczy tylko poprosić w sklepie o autualizację biosu [płyta sama w sobie spokojnie wystarczy do OC]). SSD polecam Plextor M8PeG. Zasilacz seasonic focus 550w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady wybrałem coś takiego.

https://www.x-kom.pl/lista/muz8fpgba

 

Czy tu ciężko też coś reklamować czy ok.

 

Mam tylko dwie wątpliwości

Czy złączę M.2 daje przyrost prędkości znaczny (nie znam się na tym) i czy warto mniejsze ssd z tym złączem brać ?

Dysk twardy czy Toshiba 3TB dobry czy lepiej jakiś inny wolałbym 4 TB ?

No i jeszcze ten jeden dzień jak pisałem wstrzymam się i czekam na rtx2070 ale nie podejrzewam żeby to coś zmieniło.

Biorę trochę lepszą płytę bo liczę na wymianę na zena za 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-kom z reguły nie robi większych problemów.

 

M.2 daje przyrost znaczny, ale jeśli dysk jest na protokole NVMe. Jak na SATA, to wyniki będą takie jak na SATA. Ten co wybrałeś to NVMe, więc ok. Tylko inna sprawa, że w codziennym użytku dość ciężko zauważyć te różnice, a do tego dyski M.2 dużo bardziej się grzeją.

 

Twardziel od Toshiba ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, jeśli nie masz kompa do zadań profesjonalnych to zwykły dysk ssd na sata3 w zupełności starczy i zwykły kowalski nie zauważy różnicy. Co do tego plexorka co wybrałeś to z czasem i tak będzie trzeba kupic radiator ~ 40/50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie jaki dysk ok 500 GB SSD na SATA polecacie do wzięcia bo dużo ich w xkomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SU800 to dość kiepski dysk akurat, lepiej 860 Evo albo Crucial MX500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ADATA SU800 jak wypadają bo gdzieś polecali jak czytałem ?

 

Ciekawe gdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak ARGB to https://proline.pl/koszyk/6c75512a   Jak bez ARGB to zmieniłbym jedynie budę na ZENPC Z3 Mesh 4x120 mm - ProLine
    • po części masz rację, qd oledy mają w teorii mniej bandingu i rzadko mają tinting, więc pod tym względem są na pewno lepsze niż woledy, ale wystarczy wejść na forum avs forums i zobaczyć, że banding w qd oledach jednak występuje i 2 generacja tych paneli do TV zaliczyła mały krok wstecz pod tym względem w porównaniu do pierwszej generacji poza tym Samsung ma gorszą quality control niż LG Sony w tym roku to już w ógole ma dość oledów i w topce stawia na mini ledy 😄
    • Najnowsze sterowniki chipsetu AMD to aktualnie V6.03.19.217 i pobierasz je stąd ROG CROSSHAIR X670E HERO | Gaming motherboards|ROG - Republic of Gamers|ROG Global (asus.com) https://drive.google.com/file/d/15Zd-70Im0NCVtWUR04aqrGrzJwsEs-Cm/view?usp=sharing Najnowsze sterowniki do kart sieciowych Realtek pod Windows 11 64 bit ze wsparciem dla Power Saving Mode (nie pobieram tych bez wsparcia tej funkcji którą i tak wyłączam) Realtek BIOS do MOBO ściągasz maksymalnie najnowszą wersję dla swojego modelu danego producenta. Najnowsze sterowniki do dźwiękówki znajdziesz tu Realtek Sterowniki graficzne najnowsze pobierasz w wersji Game Ready ze strony NVIDII jak karta NVIDII.      
    • Nie, ale poprzeglądaj reddit i na pewno na taki temat trafisz jeśli grasz w większości w gry online bierz 27 cali, jak zalezy ci na 4k, robiącym lepsze wrażenie hdr i grasz w większosci w gry single player to kupuj C3 42  - zrobi większe wrażenie i zapewni większa immersję, na C3 nawet ultrawide dobrze wygląda (custom rozdziałka), zastanów się tylko czy masz miejsce i dobrą odległość od ekranu jak myślisz o 42 calach na biurko, bo moim zdaniem minimalna odległość od jego ekranu do komfortowej pracy to 80cm  ja tez mam za słabe gpu do 4k obecnie (4080), ale niedługo wyjdą nowe karty i 4k (dlss) i 120fps będą bardziej realne jeśli chodzi o rozdzielczość to jest róznica w ostrości miedzy 4k (dlss q), a 3440x1440 (dlss q) w grach (mam oba ekrany w domu)
    • Myślałem, że będzie gorzej. Okazuje się, że w tych wymagających tytułach zapewnia cinematic experience 30+ fps, a w niektórych tytułach 60+ fps.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...