Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rahalius

Połączenie wifi Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Kupiłem niedawno PS4 Pro i mam problem ze skonfigurowaniem połączenia internetowego konsoli poprzez Funbox'a 3.0 od Orange. Konsola nie chce się połączyć przy częstotliwości wifi 5GHz - na 2.4GHz oraz przy połączeniu LAN wszystko działa ok. Wykluczam awarie modułu wifi konsoli - przy hotspocie z telefonu na 5GHz konsola łączy się bez problemu. Tak samo moduł 5GHz z Funboxa działa bez problemu z telefonem. Problem występuje jedynie na relacji router Orange - konsola przy częstotliwości wifi 5GHz. Przy włączonym dual bandzie również nie chce działać, chyba że wybiore z poziomu PS4 używanie częstotliwości 2.4GHz.

Odległość od routera około 12m, zasięg 85-95% -45dBm

Prędkość internetu orange - 300/30

 

Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 200% wpisujesz prawidłowo hasła do WiFi w konsoli bo czasem jedna literka może załamać człowieka? Hasło do WiFi na funboxie masz domyślne czy ustawiałeś swoje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 200% wpisujesz prawidłowo hasła do WiFi w konsoli bo czasem jedna literka może załamać człowieka? Hasło do WiFi na funboxie masz domyślne czy ustawiałeś swoje?

 

Na 300% wpisuje poprawne - ustawione własne hasło - przy połączeniu na 2.4GHz z tym samym hasłem działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do Orange i powiedz, że WiFi nie działa. Wymienią, jak będzie dalej to samo będzie można router od nich wyeliminować jako winowajce. Z smartfonami czy laptopem działa wszystko??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do Orange i powiedz, że WiFi nie działa. Wymienią, jak będzie dalej to samo będzie można router od nich wyeliminować jako winowajce. Z smartfonami czy laptopem działa wszystko??

 

W tym sęk że wifi działa z telefonem i laptopem, bez problemu łaczy się na 5Ghz, tylko z konsolą nie chce - za to sama konsola również łączy się po 5GHz z telefonem i laptopem poprzez na przykład udostępnianie łącza z tych urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymienią, jak będzie dalej to samo będzie można router od nich wyeliminować
Co wymienią? To samo na to samo!

 

Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić?
Użyj google i szukaj po angielsku (PS4 Pro Wifi 5 GHz). Na szybko znalazłem, że winią routery, nie będę wnikać.

 

Jeśli chodzi o Funboxa 3.0 to:

1. zresetuj go do ustawień fabrycznych, może jak głupek kilka razy (tak tak!)

2. poczytaj: https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/xbox-360-live-problem-z-funbox-3-0/td-p/58884 https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Komunikat-z-konsoli-WV-33907-2/td-p/108192 - to generalnie nie na temat, ale pokazuje jak krytyczne błędy mogą być w firmware routera (pierwszy temat).

 

Generalnie powinieneś podłączyć inny router i sprawdzić, ale to niemożliwe. Może znajdziesz kogoś kto ma to samo (PS4 Pro i ten światłowód), ale to bardzo trudne, tu bym nie liczył, lepiej pytaj się gościa z linka.

EDIT - temat z dziś: https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/PS4-problem-z-automatycznym-po%C5%82%C4%85czeniem-z-sieci%C4%85-na-FunBiox-3-0/td-p/108460

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem co kolega, PS4 Pro za nic nie chce się połączyć z siecią 5GHz z Funboxem 3.0. Próbowałem juz wszelakich ustawień w PS4 Pro, jak ustawienie statycznego IP, bramy, maski ręcznie, itp itd. i nic.

Wszystkie inne urządzenia łączą się bez problemu na 5GHz z FB 3.0 tylko nie PS4 Pro.

Co ciekawe kiedyś sie łączyła bez problemu, ale prawdopodobnie któryś firmware albo do PS4 albo do FB 3.0 przyniósł problem.

 

Czy coś udało się Tobie dowiedzieć w czym rzecz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem tak jest, mialem to samo z tp linkiem i jakims urzadzeniem jak ustawilem skrajny kanal nadawania na 2.4Ghz, zmien na inny kanal i zobacz czy zadziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy coś udało się Tobie dowiedzieć w czym rzecz ?

 

Nie, poddałem się i przeciągnąłem przez mieszkanie kolejne 20m kabla LAN... Ale spróbowałbym jeszcze rozdzielenie sieci 2,4GHz i 5GHz różnymi nazwami - w linku co podał sino ktoś zaproponował taką opcję, sprawdzę czy działa jak wrócę z pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz, tak mam sieci 2.4GHz, 5GHz rozdzielone od początku.

Spróbuje zaraz zmienić nazwę tej sieci 5GHz na coś innego, moze jakies śmieci pozostałości zostają w systemie nawet po zresetowaniu ostawień do fabrycznych.

Dam znać.

Napisalem tez temat na forum Orange.

Tak mi sie wydaje ze winny jest tu firmware w FunBoxie 3.0, gdyz mam wrazenie ze sie sam aktualizuje i coś spaprali.

PS4 Pro nie moze byc tu winne bo to sprzęt na zbyt dużą skalę i gdyby sie ludziom nie laczyla na 5GHz to temat bylby duzo bardziej znany na swiecie.

Jeszcze zapytam jaką masz odległość miedzy routerem a konsola ?

 

Edit

Udalo się!! polaczylo sie w koncu, a co zrobilem to zmienilem nazwę SSID dla sieci 5GHz na nieco inną i zalapalo jakoś, sila sygnalu 92% i wszystko 3 testy Sukces.

Takze coś w PS4 zostalo albo coś z tą starą nazwą sieci ze takie problemy, albo FunBox 3.0 nie daje rady ze zbyt duzą ilością przylączonych urządzeń, z chwilą zmiany nazwy na inną inne urządzenia zapewne stracily polaczenie i mozliwe odciazyly Fun pudelko.

 

Edit2

Niestety ale nadal wystepuja problemy, po rozlaczeniu nadal nie moze sie teraz znowu polaczyc z tą nowo utworzoną siecią.

Jeden wielki cyrk jak to dziala.

Na forum Orange polecają zrobic przywracanie calego systemu do ustawien fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze zapytam jaką masz odległość miedzy routerem a konsola ?

 

 

Około 12m, konsola ''widzi'' router, nie ma żadnych ścian pomiędzy - siła sygnału nie jest tutaj problemem. Sprawdziłem wczoraj rozdzielenie nazw dla 2.4 i 5GHz i nadal nie działało. Hotspot z telefonu na 5GHz z tego samego miejsca działa bez problemu. Ale jak wspomniałem, pomęczyłem się z ułożeniem kabla LAN przez mieszkanie i działa bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wspomniałem, pomęczyłem się z ułożeniem kabla LAN przez mieszkanie i działa bez problemu :)

I to jest najlepsza z opcji. Pamiętam jak posiadałem PS4 w pierwszej premierowej wersji, WiFi było tragiczne. Po przesiadce na wersję Pro zauważalnie WiFi lepiej działało, jednak dopiero na kablu można powiedzieć o zadowalającej prędkości, choć i tak nie wysycane jest pasmo w 100%, ale to już chyba wina serwerów PSN, a nie łącza czy konsoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 12m, konsola ''widzi'' router, nie ma żadnych ścian pomiędzy - siła sygnału nie jest tutaj problemem. Sprawdziłem wczoraj rozdzielenie nazw dla 2.4 i 5GHz i nadal nie działało. Hotspot z telefonu na 5GHz z tego samego miejsca działa bez problemu. Ale jak wspomniałem, pomęczyłem się z ułożeniem kabla LAN przez mieszkanie i działa bez problemu :)

Dziękuje bardzo za odpowiedz, coś jest nie tak raczej z firmware do FunBoxa 3.0 ze nie moze sie dogadać z PS4 Pro na sieci 5GHz skoro Tobie z hotspota się łączy.

Temat zamieściłem na forum Orange, niech zbadają sprawę.

https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/FunBox-3-0-problem-z-WiFi-5GHz-na-PS4-Pro-Playstation-4-Pro/td-p/110716/jump-to/first-unread-message

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...