Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Karol_K

[~4000zł] Laptop na studia techniczne; Asus Zenbook UX410UQ vs Dell Vostro 5471

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukując przenośnego i w miarę wydajnego laptopa na studia zostało mi dwóch wyżej wymienionych kandydatów i nie mogę się zdecydować który wybrać. Komputer będzie głównie służył do przeglądania internetu, nie wiem na ile możliwa jest praca w programach CADowskich na takim sprzęcie. Dobrze byłoby gdyby uruchomił jakąś mniej wymagającą grę od czasu do czasu, ale nie liczę na cuda w ultrabookach, więc to jest kwestia drugorzędna. Zależy mi natomiast na długim czasie pracy na baterii, mobilności, płynnym działaniu i w miarę bezproblemowej eksploatacji.

 

1. Dell Vostro 5471

+solidna biznesowa konstrukcja

+większe możliwości rozbudowy

+dobry serwis

-podobno niska jasność ekranu (tylko coś koło 200 nitów, ale ciężko znaleźć wiarygodne informacje na ten temat)

-trochę cięższy

-nie mam informacji nt. czasu pracy na baterii bo ciężko wgl znaleźć jakieś recenzje tego modelu

-Radeon 540

 

2. Asus Zenbook UX410UQ

+lżejszy

+z tego co widzę to bardzo długi czas pracy na baterii (na tym mi zależy)

+lepszy ekran

+MX130

-z dedykowaną kartą brak możliwości dodania HDD

-kiepski serwis Asusa (to chyba najbardziej mnie odciąga od tego modelu, może coś się w kwestii serwisu zmieniło)

-nie jest to model biznesowy więc raczej nie będzie tak solidny jak Dell

 

Szczególnie pomocne byłyby wypowiedzi użytkowników obu sprzętów. A może jest w tej cenie coś lepszego co przeoczyłem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z systemem i dedykowaną kartą graficzną jest jeszcze:

MSI PS42 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 IPS za 3999zł (jest też  wersja bez systemu: MSI PS42 i7-8550U/8GB/256 MX150 IPS też za 3999zł,  z procesorem i7)

 

W każdym bądź razie MSI ma ciekawy design, a dodatkowo został wyposażony w dosyć wydajną kartę MX150. Czasy pracy na aku są przyzwoite, a matryca FHD IPS całkiem dobra. PS42 jest też stosunkowo lekki (1,20kg). Tu masz test tej wersji: https://www.notebook...w.328830.0.html

 

W przypadku Asusa rozważyłbym natomiast wersję z integrą Intela, bo wersje z dedykowaną kartą potrafią być głośne nawet w spoczynku. Co prawda stracisz wówczas możliwość odpalenia bardziej wymagających tytułów, ale za to zyskasz możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk SSD, a w cenie ~4k dostaniesz wersje już z 16GB pamięci: ASUS ZenBook UX410UA i5-8250U/16GB/256SSD/Win10 za 4099zł Mimo, że nie jest to model biznesowy, to wykonanie stoi na całkiem niezłym poziomie.

 

 

P.S. W Vostro jest raczej Radeon R530, a nie R540.  Ogólnie, to nie warto brać wersji z taką grafiką gdyż jej wydajność jest bardzo niska-na poziomie integry Intel więc i tu lepszym wyborem byłaby wersja z kartą zintegrowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS VivoBook S14 S410 i5-8250U/8GB/480GB/Win10 - 3599zł

Dobre wykonanie (aluminiowa obudowa), kultura pracy, matryca FullHD 14" cali, procesor i5-8250u, grafika MX150, podświetlana klawiatura, Windows 10 w komplecie.

 

ASUS ZenBook UX430UN i5-8250U/8GB/512SSD/Win10 MX150 - 4399zł

Wzorowe wykonanie (aluminiowa obudowa, oraz wnętrze), -//-. Niestety ponad budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion 14 i5-8250U/8GB/480PCIe/W10/IPS MX150 - i5-8250u 8gb ramu, Bardzo szybki dysk 480GB SSD NVMe oraz dedykowana mx150, świetna jakość wykonania, bardzo dobra matryca matowa IPS FullHD, i przyzwoita bateria (9h oglądania filmów, w rzeczywistości można się spodziewać ok 8h pracy) - 3799zł

 

HP Envy 13 i5-8250U/8GB/256PCIe/W10 MX150 IPS - 13 calowa wersja, podzespoły te same co wyżej poza dyskiem - tutaj zmiana na 256GB SSD NVMe, cena jest wyższa bo 4299zł w zamian za to otrzymujemy troche wydajniejszą baterię, i funkcje HP Quick charge (50% bateri w 45min) i mniejszą wagę - czy warto dopłacić 500zł za to? Osobiście uważam że nie, ale jeśli bateria jest bardzo ważna to quick charge może być też dość cenną opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten bez windowsa ma i7 zamiast i5, temu cena ta sama.

 

Racja, (chyba jestem lekko przeziębiony), poza tym do tej pory wersja z i5 miała tylko 128GB SSD i to mnie zmyliło.

Można w takim razie pozostać przy i5 i systemie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie propozycje. Najbardziej zainteresowały mnie dwie propozycje od HP-pavilion 14 i envy 13. Dostępne są może jakieś recenzje tych sprzętów w tych lub podobnych konfiguracjach (niestety nie mogę nic znaleźć)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell odrzucasz całkowicie?

 

Jest jeszcze mniejszy model Dell Vostro 5370 i5-8250U/16GB/256/10Pro FHD 4 049 zł

Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie aluminiowa obudowa, wygodna podświetlana klawiatura, sporo wydajniejszy procesor 4 rdzeniowy 8 generacji, łatwy dostęp do układu chłodzenia, dobra kultura pracy, 3 letnia gwarancja. Dysk SSD oraz system w wersji PRO w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bólem serca ale niestety muszę odrzucić Della 5471 z powodu ciemnej matrycy i słabej karty graficznej. Konkurenci zaproponowani w tym temacie są zwyczajnie lepsi. 5370 odpadł w przedbiegach z powodu braku dedykowanej karty graficznej. Niemniej definitywnej decyzji jeszcze nie podjąłem, chciałbym jeszcze zapoznać się z recenzjami tych 2 HP (o ile takie istnieją)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bólem serca ale niestety muszę odrzucić Della 5471 z powodu ciemnej matrycy i słabej karty graficznej. Konkurenci zaproponowani w tym temacie są zwyczajnie lepsi. 5370 odpadł w przedbiegach z powodu braku dedykowanej karty graficznej. Niemniej definitywnej decyzji jeszcze nie podjąłem, chciałbym jeszcze zapoznać się z recenzjami tych 2 HP (o ile takie istnieją)

 

szukam jakichś konkretnych recenzji, ale ciężko znaleźć dla tych najnowszych modeli, a szkoda, bo myślę że mogły by miło zaskoczyć zeszłorocznych recenzentów np. zmianą matrycy w envy 13 na matową, zamiast tak jak to było w poprzednikach - błyszczącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat jeśli można?

Również poszukuję laptopa do pracy w kwocie +-4000zł

Skłaniam się raczej do Della ew Lenovo na końcu Asus.

Matryca FullHD 15.6

Procesor minimum i5 bez U

Dysk super jak by M2 było,

Ram dobrze jak by udało się rozbudować do 32Gb

Wymagane gniazdo LAN

 

Nie potrzeba żadna mocna grafika nie będę używał go do kopania :-0

Winshit nie potrzebny wogóle -tylko Linux.

 

Bardzo podoba mi się Dell Vostro 5471 i bym się na niego zdecydował tylko ta matryca 14 :-(

Pozdrawiam

 

edit

ten jest super

del inspirion g3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat jeśli można?

Również poszukuję laptopa do pracy w kwocie +-4000zł

Skłaniam się raczej do Della ew Lenovo na końcu Asus.

Matryca FullHD 15.6

Procesor minimum i5 bez U

Dysk super jak by M2 było,

Ram dobrze jak by udało się rozbudować do 32Gb

Wymagane gniazdo LAN

 

Nie potrzeba żadna mocna grafika nie będę używał go do kopania :-0

Winshit nie potrzebny wogóle -tylko Linux.

 

Bardzo podoba mi się Dell Vostro 5471 i bym się na niego zdecydował tylko ta matryca 14 :-(

Pozdrawiam

 

edit

ten jest super

del inspirion g3

 

 

Koniecznie załóż nowy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat jeśli można?

Również poszukuję laptopa do pracy w kwocie +-4000zł

Skłaniam się raczej do Della ew Lenovo na końcu Asus.

Matryca FullHD 15.6

Procesor minimum i5 bez U

Dysk super jak by M2 było,

Ram dobrze jak by udało się rozbudować do 32Gb

Wymagane gniazdo LAN

 

Nie potrzeba żadna mocna grafika nie będę używał go do kopania :-0

Winshit nie potrzebny wogóle -tylko Linux.

 

Bardzo podoba mi się Dell Vostro 5471 i bym się na niego zdecydował tylko ta matryca 14 :-(

Pozdrawiam

 

edit

ten jest super

del inspirion g3

 

Nie kupuj laptopa pod markę tylko użytkowanie.

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD

Matryca FULL HD matowa IPS, aluminiowa obudowa w stonowanym designu, podświetlana klawiatura, procesor 8 generacji, dwa dyski wewnątrz laptopa, system, GTX1050ti jest o 30 % wydajniejszy względem GTX1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...