Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

McLab

2700x / 8700k / 1920x / 9900k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim po długiej przerwie.

 

Jako, że mój komputer przestaje się powoli nadawać nawet do internetu rozglądam się za nowym sprzętem.

Komputer w założeniu ma służyć kilka dobrych lat. Służyć do gier/programowania/odpalania kilku VM.

 

Mam dylemat jeżeli chodzi o wybór procesora. Szczególnie przez szalejące ceny.

Godne zainteresowania wydają mi się:

 

Ryzen 7 2700x - najniższa cena, trochę gorszy od 9700k

Threadripper 1920X - potwór ciągnący prąd, nadający się do wielowątkowości, można go kupić w cenie poniżej 2000 zł

Intel i7-8700k - niby najlepszy obecnie do gier, ale drogi i trzeba skalpować

Intel i9-9900k - najwyższa cena, premiera niedługo, prawdopodobnie najwydajniejszy do gier

 

Jakie są Wasze opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Jak służyć ma do gier/programowania/odpalania kilku VM to tylko Intel. No chyba że nie zależy ci na 10/30fps więcej na Intelu.

 

Moja ocena to 9900k/9700k/2700x/1920x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Intel i7-9700k - niby najlepszy obecnie do gier, ale drogi i trzeba skalpować

 

 

Dlaczego chcesz skalpować lutowany IHS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomcug Wolałbym coś w cenie poniżej 3000 pln.

9900k można w przedsprzedaży dostać za ok. €579-€600 i ściągnąć do kraju. Niestety, nie załapałem się na ofertę Amazona za $499. Z cłem i podatkami sprowadzenie wtedy cena procesora wynosiłaby ok. $540

 

@Doamdor, @RMS_84, przepraszam pomyłka. Chodziło mi o 8700k. Poprawiłem już post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko 600 euro za 9900K to po prostu nieadekwatnie dużo. Jeszcze te 540 dolców byłoby do przełknięcia. Weź po prostu 2700X, albo najtańszego 1700 i kręć do oporu :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

@tomcug Wolałbym coś w cenie poniżej 3000 pln.

9900k można w przedsprzedaży dostać za ok. €579-€600 i ściągnąć do kraju. Niestety, nie załapałem się na ofertę Amazona za $499. Z cłem i podatkami sprowadzenie wtedy cena procesora wynosiłaby ok. $540

 

@Doamdor, @RMS_84, przepraszam pomyłka. Chodziło mi o 8700k. Poprawiłem już post.

 

Ale 9700k i 8700k mają praktycznie tą samą wydajność.

 

 

Osobiście ja bym brał 9900k lub 9700k ale ja na 1. miejscu stawiam gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak służyć ma do gier/programowania/odpalania kilku VM to tylko Intel. No chyba że nie zależy ci na 10/30fps więcej na Intelu.

 

Moja ocena to 9900k/9700k/2700x/1920x

Czemu akurat intel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko 600 euro za 9900K to po prostu nieadekwatnie dużo. Jeszcze te 540 dolców byłoby do przełknięcia. Weź po prostu 2700X, albo najtańszego 1700 i kręć do oporu :D.

 

Racja, ale znając życie po premierze będzie jeszcze drożej. Obstawiam 3500 zł w polskiej dystrybucji.

Pytanie czy 2700x wystarczy na te 4-5 lat. Jak często AMD w ostatnich latach zmienia sockety?

 

Ale 9700k i 8700k mają praktycznie tą samą wydajność.

 

 

Osobiście ja bym brał 9900k lub 9700k ale ja na 1. miejscu stawiam gry.

 

Dzięki za opinię.

 

Produkujecie się, a widać że to troll temat...

 

Nie mam co po nocy robić tylko trollować.

Stoję przed kosztowną decyzją i wolę się skonsultować z innymi. O to chyba chodzi na tym forum. Przynajmniej chodziło gdy lata temu zakładałem konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie ma x1950

2. Udzielałeś się, no strasznie .Post raz na rok :o

3. Koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 1950x to obecnie ok. 3400 zł. Aż tyle kasy na procesor nie mogę przeznaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pytanie czy 2700x wystarczy na te 4-5 lat. Jak często AMD w ostatnich latach zmienia sockety?

Po staremu, nie za często. Za kilka miesięcy ma być prezentacja ZEN2 (zapowiedzi są ciekawe), ponoć ma pasować do obecnej podstawki. I to by mnie skusiło do albo poczekania kilka miesięcy, albo R1700 i wymiana na jakieś R3700 za pół roku-rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać mogę maksymalnie do Czarnego Piątku. Już i tak wystarczająco długo czekałem i przez ten czas podrożały procesory Intela, a ceny nowych RTX zaskoczyły chyba wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Więc brałbym 1700/2700, jeśli zapowiedzi sie potwierdzą (sporo wyższe zegary i więcej rdzeni w ZEN2), to za rok zmienić sam CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc brałbym 1700/2700, jeśli zapowiedzi sie potwierdzą (sporo wyższe zegary i więcej rdzeni w ZEN2), to za rok zmienić sam CPU.

 

Ok. Dzięki za opinię.

 

Na teraz to chyba 2700x, ale ja bym poczekał aż ceny 9700k i 9900K się unormują i wtedy podjął decyzję.

 

Patrząc na to co się dzieje z cenami Inteli i mając na uwadze podatek od nowości, to nie sądzę żeby ceny unormowały się do stycznia/lutego 2019.

Ewentualnie poczekam do Czarnego Piątku i wezmę to co będzie miało najwyższy przelicznik osiągi/cena.

 

Przy okazji. Warto się ładować w 1920x patrząc na osiągi w grach i ewentualny późniejszy upgrade komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Czemu akurat intel?

Bo Intel dużo lepiej radzi sobie w grach i ciut lepiej od Ryzen w virtualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900k a obecna chwile jest zbedny do grania. Jak ktos ma teraz 8 generacje to tak za 3 lata mozna sobie zmieniac na 9900k i bedzie ogien. Ja tak planuje teraz mam 8600k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do gier, to powiedz w jakiej rozdzielczości i odświeżaniu planujesz grać, no i na jakiej karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za opinię.

 

 

 

Patrząc na to co się dzieje z cenami Inteli i mając na uwadze podatek od nowości, to nie sądzę żeby ceny unormowały się do stycznia/lutego 2019.

Ewentualnie poczekam do Czarnego Piątku i wezmę to co będzie miało najwyższy przelicznik osiągi/cena.

 

Przy okazji. Warto się ładować w 1920x patrząc na osiągi w grach i ewentualny późniejszy upgrade komputera?

Ja bym brał 1920X, bo to obiektywnie najlepszy procesor z podanych. Tylko w grach jest taki sobie. A i w razie upgrade zawsze można wymienić na 32 rdzenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900k a obecna chwile jest zbedny do grania. Jak ktos ma teraz 8 generacje to tak za 3 lata mozna sobie zmieniac na 9900k i bedzie ogien. Ja tak planuje teraz mam 8600k

 

Gorzej jeżeli zmienia się z Core 2 Duo :)

 

jak do gier, to powiedz w jakiej rozdzielczości i odświeżaniu planujesz grać, no i na jakiej karcie

 

1440p może 4k powyżej 60Hz. Karta GTX 1080Ti albo RTX 2080.

 

Ja bym brał 1920X, bo to obiektywnie najlepszy procesor z podanych. Tylko w grach jest taki sobie. A i w razie upgrade zawsze można wymienić na 32 rdzenie :E

 

Rdzenie to nie wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach 1920X leży i kwiczy w porównaniu z takim 8700K, oczywiście nie w każdej grze ale większości, jak to ma być 2K 60Hz to z taką kartą każdy procek to wygeneruje, ale jak już coś wyżej to tutaj zdecydowanie Intel da przewagę.

Przeciwko X399 przemawia jeszcze cena płyt, najtańsze w okolicach 1500 zł, używek praktycznie brak na rynku.

Do gier zdecydowanie Intel, do tych pozostałych dosyć mgliście nakreślonych zastosowań zarówno Intel jak i 2700X nadadzą się bardzo dobrze.

Ja bym wybierał pomiędzy 8700K a 2700X, tyle że aktualnie 8700K kosztuje 400-500 zł drożej niż miesiąc temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1440p może 4k powyżej 60Hz. Karta GTX 1080Ti albo RTX 2080.

 

 

W wyższej rozdzielczość procesor traci na znaczeniu a liczy się karta grafiki

W 4K praktycznie nie ma różnicy w FPS miedzy AMD a Intelem

 

Moim zdaniem niezwarto dopłacać do Intela jak chcesz grać w wyższej rozdzielczości niż FullHD

A już 9900K jest zupełnie nieopłacalny.

Lepiej dołożyć do lepszej grafiki

Do gry w 4K można nawet kupić Ryzena 5 2600 i dołożyć do grafiki 2080Ti

Taki zestaw będzie miał lepsze osiągi niż dowolny Intel i słabsza karta graficzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1440p może 4k powyżej 60Hz. Karta GTX 1080Ti albo RTX 2080.

 

W WQHD i 4K różnice pomiędzy prockami z tej półki, i z użyciem kart typu 1080Ti, są pomijalne - 1440p i jeszcze 4K

 

Jak do tego porównania dojdzie 9900K to praktycznie nic się nie zmieni, bo od 8700K jest tylko symbolicznie szybszy. O współczynniku cena/wydajność nie ma sensu nawet wspominać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...