Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Amphilyon

myszka do 200-250zł (przewodowa)

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

aktualnie posypał mi się Deathadder od Razera (3500dpi) bodaj 2013 rok i musiałbym zakupić coś nowego

co mnie interesuje to to, aby była podświetlana, i nie chodzi tu o bzdety tylko fakt że lepiej w nocy tak siedzieć i widzieć co się robi

jestem praworęczny, i raczej wolę coś na kształt Deathaddera, łapa musi wygodnie leżeć więc dla mnie musi być spora, ogółem kupiłbym drugi raz to samo, bo myszka imo sprawowała się idealnie, ale z ciekawości chciałem zobaczyć co jest jeszcze ciekawego na rynku do polecenia

aha, nie musi mieć wielu przycisków, te dwa dodatkowe w Deathadderze spokojnie mi stykają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaje w domu

 

Ogolem zastanawiam sie nad razer basilisk ale nie wiem jak z wygoda przez ten profil pod kciuk, a z drugiej strony nad deathadder elite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HyperX Pulsefire PRO jest podobny do deathaddera, ale ma trochę bardziej ścięty bok. Ogólnie myszka godna polecenia, super wykonana - tylko koniecznie ją gdzieś zamów i przymierz przed kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/mysz-logitech-g502-proteus-spectrum-rgb-910-004617-853682/

 

dziś w kompu-szrocie :E miałem tą w łapach (z polecenia sprzedawcy) bo nie mieli G403, i ta w sumie spoko leży w łapach, tylko martwią mnie te cudaczne przyciski dodatkowe (których i tak aż tyle nie potrzebuje) a co za tym idzie czy nie było by czasem przez sporą ich ilość przypadkowych kliknięć koło kciuka, który znajduje się w tym wyobleniu

 

co o niej sądzicie ?

 

ten Hyper X ciekawy, btw mam od nich XH Cloud 1 (specjalnie nie dwójki) sluchawki, i chwalę sobie zarówno za wygląd jak i bogate wyposażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nowa Mamba Elite (RZ01-02560100-R3U1)? Kształt bardzo zbliżony do DA, ma podświetlenie i w końcu sensor optyczny (PWM3389). Z dostępnością może być jeszcze problem, bo mysz dopiero co u nas wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ideałem jest DM DM1 Pro S teraz wyszła najnowsza mysz z tej firmy FPS jeszcze lepszy sensor i kabel. Jak DM1 juz przetyram to kupuje FPS!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze Deathaddery czyli Elite (najnowsza), Chroma i Essential aka DA2013 na 6400 dpi (twoja wersja 3500 dpi jest chyba z 2011) mają taki problem, że nie zapisują w pamięci wewnętrznej niektórych ustawień (takich jak dpi/hz), więc jeśli chcesz korzystać z ustawień innych, niż domyślne, to musisz mieć zainstalowane ich rakowe sterowniki, które wymagają rejestracji i muszą działać w tle przez cały czas, żeby móc korzystać z wybranych ustawień (sterowniki do starszych myszy, właśnie typu chroma/2013 miały też negatywny wpływ na pracę sensora, nie mam pojęcia, czy w końcu to poprawili w jakimś update).

Nowsze Deathaddery często miały problemy z psującymi się przełącznikami, zazwyczaj zaraz po czasie gwarancji.

 

Jeśli chcesz czegoś najbardziej zbliżonego kształtem do DA, to warte uwagi będą: Cougar Revenger S (trochę mniejsza od DA), MM530 (zauważalnie mniejsza od DA), Ventus X Optical (trochę większa od DA) i Genesis Xenon 750 (bardzo podobna do DA). Wszystkie wyżej wymienione mają topowe sensory i dobre przełączniki pod głównymi przyciskami. Z wad - wszystkie, chyba z wyjątkiem Ventusa, mają sztywne kable, MM530 ma dość grube wytłoczenia na bokach, co może być niekomfortowe, o Ventusie X Optical trudno mi cokolwiek powiedzieć poza tym, że ma całkiem dobre opinie za granicą, a Xenon 750 wypada bardzo przeciętnie pod kątem ogólnej jakości.

 

Jeżeli bierzesz pod uwagę mysz o innym kształcie i rozmiarze, to podobnie jak wyżej, warte uwagi będą: G403, g203, DM1 Pro S, DM1 FPS, czy Rival 310, Sensei 310 i Roccat Kone Pure Owl-eye. G403, pomijając inny kształt, będzie podobnej wielkości co DA, g203 jest zdecydowanie mniejsza, DM1 będą na pewno szersze i niższe, rival 310 większy od DA, z dużo bardziej cofniętym najwyższym punktem myszy, Sensei 310 to taki ciut większy DM1, Roccat KPOE będzie zauważalnie mniejszy.

W przypadku G403 i DM1 pro S problemem jest kabel, w pierwszej jest on gruby i ciężki, a w drugiej jest on dodatkowo sztywny, w DM1 FPS jest on natomiast wyjątkowo lekki i elastyczny. Rival 310 i Sensei 310 to praktycznie to samo w 2 różnych obudowach, głównym zarzutem mogłyby być silikonowe gumy na bokach, które nie wszystkim odpowiadają (są dość miękkie i dla niektórych mało chwytliwe, mogą też powodować potliwość dłoni). Roccat KPOE jest jedną z lepiej dopracowanych myszy pod kątem jakości, problemem mogą być co najwyżej przyciski główne, które potrafią się różnić klikiem między sobą i może zbyt sztywny kabel w oplocie. Opcjonalnie jest tańsza wersja: Kone Pure SE, z gorszej klasy sensorem.

Dla ułatwienia, pod kątem jakości i możliwości posegregowałbym je w następujący sposób:

1) G403, DM1 FPS, Sensei 310, Rival 310, Roccat Kone Pure Owl-Eye

2) Cougar Revenger S, G203, MM530

3) Ventus X Optical, DM1 Pro S,

4) DA Essential, Xenon 750, Roccat Kone Pure SE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój sypiący się to Deathadder 3500dpi 3,5G Respawn

na oprogramowanie na narzekam, mam i tyle, a to że działa w tle jak 20 innych dupereli aka " Windows 10 " to mnie to mało interesuje i przeszkadza, ustawienia mi zawsze trzyma i praktycznie nie mam potrzeby odpalania tego ich Razer synapse

 

w oku mam:

 

-G403

-DM1 Pro S lub ten FPS ??

-Razer Deathadder Elite

-Logitech G502 Proteus Spectrum -co o niej sądzicie ??

 

ta Mysz Dream Machines DM1 FPS w wersji Noir -wygląda bardzo kusząco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przeszkadza Ci soft Razera to brałbym najnowszy model Deathaddera i tyle. Zasugerowana już wyżej nowa Mamba z optycznym sensorem ma trochę lepszy kształt ale też jest sporo droższa i odrobinę cięższa. Poleciłbym też Rivala 600 ale tylko pod warunkiem że zrobili coś z klejem trzymającym boczne gumy i już nie upłynnia się pod wpływem ciepła dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elite na pewno byłby idealny, mamba jest za droga, żeby nie powiedzieć że ma chorą cenę

a co z tym logitech G502 ?? miałem go w łapie w sklepie i nawet nawet chociaż już dla mnie transformer :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g502 ma bardzo dużo swoich zwolenników, ale te klawisze po boku mogą przeszkadzać przy graniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze Deathaddery czyli Elite (najnowsza), Chroma i Essential (aka DA 2013, twoja wersja 3500 dpi jest chyba z 2011) mają taki problem, że nie zapisują w pamięci wewnętrznej niektórych ustawień (takich jak dpi/hz), więc jeśli chcesz korzystać z ustawień innych, niż domyślne, to musisz mieć zainstalowane ich rakowe sterowniki,...

To akurat prawda, niestety DA Elite nie ma wbudowanej pamięci (w ogóle dziwny zabieg, skoro pierwszy DA miał to w standardzie), ale za to Razer Basilisk, Lancehead TE, nowa Mamba Elite, czy Mamba Wireless już ją posiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Razery które posiadają wbudowaną pamięć również nie zapisują w niej wszystkich ustawień a tylko te najważniejsze jak DPI czy przypisania przycisków. Jeśli komuś nie podoba się podświetlenie w domyślnym trybie "tęcza" a nie chce go całkowicie wyłączać to już musi mieć Synapse non-stop uruchomione w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o co ten krzyk z tym synapse bo nie rozumiem :hmm: działa to to w tle, nigdy się nie wykrzacza, przez co jedyny moment kiedy sobie o tym przypominam to wtedy gdy chcę raz na x miesięcy zmienić dpi, więc kompletnie nie rozumiem co takiego złego jest w tym oprogramowaniu i czym ono tak ma uprzykrzać życie ?

 

PS: zastanawiam się mocno na tym G502 Spectrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

synapse bardzo często powoduje pływający feeling i problemy w grach fps, wystarczy wygooglować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemy w grach fps ? pływający kursor ? nigdy się z tym nie spotkałem a mam tego razera wiele lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemy w grach fps ? pływający kursor ? nigdy się z tym nie spotkałem a mam tego razera wiele lat

Problem dotyczy Deathaddera 2013/Chroma, Abyssusa v2 itp, czyli nowszych, niż posiadany przez ciebie DA 3.5g z 2011 roku. Z tego co mi wiadomo, wśród ich najnowszych myszy, zjawisko nie występuje na pewno w Basilisku, w DA Elite być może też nie już tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jeszcze myszki maja ksztalt podobny do tego Deathaddera?

Jeśli chcesz czegoś najbardziej zbliżonego kształtem do DA, to warte uwagi będą: Cougar Revenger S (trochę mniejsza od DA), MM530 (zauważalnie mniejsza od DA), Ventus X Optical (trochę większa od DA) i Genesis Xenon 750 (bardzo podobna do DA). Wszystkie wyżej wymienione mają topowe sensory i dobre przełączniki pod głównymi przyciskami. Z wad - wszystkie, chyba z wyjątkiem Ventusa, mają sztywne kable, MM530 ma dość grube wytłoczenia na bokach, co może być niekomfortowe, o Ventusie X Optical trudno mi cokolwiek powiedzieć poza tym, że ma całkiem dobre opinie za granicą, a Xenon 750 wypada bardzo przeciętnie pod kątem ogólnej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...