Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KenpachiSC

Artefakty w Wiedźminie 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziwny problem z artefaktami, który wystepuje tylko w wiedźminie 3, i tylko w mieście w Toussaint, i w novigradzie. W Velen (który bardziej obciąża kartę graficzną) np. nie występuje. Na pulpicie czy w innych grach problem nie występuje. Nie ma znaczenia czy grafika jest obciążona w 100%, czy w 50% jak zejdę na low. Czy to oznacza, że karta graficzna się psuje? Poniżej zamieszczam film.

s

Sprzęt:

 

GTX 1080 Ti Aorus Xtreme Edition - Fabryczne OC, samemu nie podkręcałem bardziej

 

ASRock Z370 Extreme 4

 

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz - Profil XMP włączony

 

I7 8700k - OC 4,7GHz wszystkie rdzenie 1,23v

 

Seasonic Focus Plus Platinum 550w

 

Sterowniki najnowsze 416.16

 

ps. 10 fps około wzięło nagrywanie, więc wydajność nie jest zaniżona jakby ktoś się o to pytał.

 

ps2. Dodam, że jak testowałem wiedźmina 3 z 10 dni temu, to problem nie występował.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są artefakty jako takie. Jeśli masz na myśli taki milisekundowy szary pasek, to może to być kwestia aktualizacji sterownika w tle. Spróbuj zainstalować przedostatnią wersję i wyłączyć update w tle, możesz też spróbować (i to bym nawet zrobił), wyczyścił sterownik poprzez DDU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są artefakty jako takie. Jeśli masz na myśli taki milisekundowy szary pasek, to może to być kwestia aktualizacji sterownika w tle. Spróbuj zainstalować przedostatnią wersję i wyłączyć update w tle, możesz też spróbować (i to bym nawet zrobił), wyczyścił sterownik poprzez DDU.

Ok, dzięki za odpowiedź. Spróbuje zainstalować sterowniki od Nvidii 411.63, a jak to nic nie da, to jeszcze spróbuje 399.24.

 

ps. Powinienem zrobić czystą instalację, czy nie muszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć VRAM ? Spróbuj zmniejszyć delikatnie ich takty w MSI AF.

Śmiechne jak fabrycznie przekręcili pamięci.

W sumie to aorus..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć VRAM ? Spróbuj zmniejszyć delikatnie ich takty w MSI AF.

Śmiechne jak fabrycznie przekręcili pamięci.

W sumie to aorus..

Ok, to zanim przeinstaluje sterowniki do karty graficznej, obniże VRAM w msi afterburner o 50/100Mhz i zobaczę czy to pomoże.

 

Zmniejszenie taktowania VRAM nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stery inne. Możesz jeszcze zjechać z pamięciami niżej, nic im się nie stanie. Miałem podobne migotanie w wieśku jak swoje pamięci pałowałem w opór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. No więc tak. Zainstalowanie poprzedniej wersji sterowników, czyli 411.63 pomogło, ale jest jedno ale. W najnowszej wersji sterownika, czyli 416.16 w sterowniku nvidia miałem "tryb zarzadzania energią - preferuj maksymalną wydajność", i wtedy zegary karty graficznej maksymalnie w wiedźminie 3 wynosiły 1962Mhz i zużycie karty graficznej wyniosło 100% (co mi sie nie zdarzyło nigdzie, nawet w 3dmark stress test, było 99% na sterownikach 416.16) jak widać na filmie. Po zainstalowaniu poprzednich sterowników i ustawieniu tej samej opcji, czyli maksymalna wydajność, maksmalny zegar karty graficznej dobijał do 1898 Mhz, i chyba ani razu nie przekroczył 1900Mhz w wiedźminie 3, a na pewno nie było nigdy 100% użycie karty graficznej, tylko 99%. No więc pytanie, czy najnowsze sterowniki od nvidii przetaktowują kartę graficzną powyżej jej możliwości, czy może karta jest uszkodzona, ale nigdy nie była obciążona "w 100%", chociaz bardzo się starałem obciążyć ją na 100% w różnych benchmarkach, i grach, ale nigdy nie było takich problemów aż do teraz. Przypomnę, że problem występował tylko w wiedźminie 3, ale nawet gdy schodziłem z ustawieniami na low, żeby obciążenie GPU było sporo mniejsze (około 50%), to i tak problem wystepował, czyli możliwe, że najnowszy sterownik 416.16 ściągnął ograniczenia karty graficznej co do boostu rdzenia, ale tylko w wiedźminie 3, bo w innych grach i programach nie było 100%, tylko maksymalnie 99%. No więc nie wiem, czy karta jest uszkodzona czy to sterownik był problemem, jak myślicie?

 

ps.

416.16 - maksymalny zegar 1962Mhz Wiedźmin 3 użycie GPU 100%

411.63 - maksymalny zegar 1911Mhz Wiedźmin 3 użycie GPU 99%

 

ps2. Czy ktoś miał jeszcze takie problemy na najnowszych sterownikach Nvidii 416.16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99-100% to normalka.

Ustaw opcje zasilania na adaptacyjny.

V-sync na fast-sync.

Aktualizowałeś system ?

416.16 jest zoptymalizowany pod WIN10 1809.

U mnie Wiesiek3 lata bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

...

 

416.16 - maksymalny zegar 1962Mhz Wiedźmin 3 użycie GPU 100%

411.63 - maksymalny zegar 1911Mhz Wiedźmin 3 użycie GPU 99%

 

ps2. Czy ktoś miał jeszcze takie problemy na najnowszych sterownikach Nvidii 416.16?

 

Jak masz wyłączoną synchronizację to GPU daje ile może wiec obciążenie będzie na poziomie 99-100%

 

A co do artefaktów to wygląda na problemy z GPU lub Vram podobne objawy są przy zbyt wysokim OC karty.

 

416.16 to pierwszy driver zgodny z Windows 10 1803.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wyłączoną synchronizację to GPU daje ile może wiec obciążenie będzie na poziomie 99-100%

 

A co do artefaktów to wygląda na problemy z GPU lub Vram podobne objawy są przy zbyt wysokim OC karty.

 

416.16 to pierwszy driver zgodny z Windows 10 1803.

 

W obu przypadkach GPU nie było ograniczone przez ilość klatek, a w starszych sterownikach było maksymalnie 99% i 1911 MHz na rdzeniu w Wiedźminie 3, a w nowszych 100% i 1962Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

W obu przypadkach GPU nie było ograniczone przez ilość klatek, a w starszych sterownikach było maksymalnie 99% i 1911 MHz na rdzeniu w Wiedźminie 3, a w nowszych 100% i 1962Mhz.

 

Mówię tylko o widocznych objawach. Zapuść FurrMark na 2h lub 3h i zobacz czy są artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię tylko o widocznych objawach. Zapuść FurrMark na 2h lub 3h i zobacz czy są artefakty.

Rozumiem, ze starasz się mi pomoc w jakimś stopniu, i jestem wdzieczny za to, ale przeczytaj wszystko co napisalem. Nie jedno zdanie, nie jeden post, ale wszystko co napisałem w tym temacie. Od początku do końca, i ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miganie tekstur i oświetlenia w W3 to wina nowych sterowników od nvidi, mam identyczny problem na 1050ti oraz 1070.

 

Potwierdzenie z reddita :

 

 

CTRL + F witcher 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miganie tekstur i oświetlenia w W3 to wina nowych sterowników od nvidi, mam identyczny problem na 1050ti oraz 1070.

 

Potwierdzenie z reddita :

 

 

CTRL + F witcher 3

Wielkie dzięki za wiadomość, bo już myślałem, że z kartą graficzną może być coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...