Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LasagnaBolognese

TAbleto laptop z intel x5-Z8350

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten procesor się nadaje do sensownego surfowania po necie i oglądania wideo czy to z dysku czy to online?

 

Kiedyś na rynku był Acer switch One i Asus t100 w 10". W 12" też były obie firmy

Jak tak przeglądam teraz to ostał się tylko Asus t100. Nie ma żadnej konkurencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten procek jest spoko. Ale tylko z 4GB ramu. 2gb to dzisiaj śmieszna ilość. Poza tym nie polecam sprzętów konwertowalnych w których mamy odpinaną klawiaturę. Połączenie między klawiaturą a tabletem zazwyczaj nie jest zbyt pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten procek jest spoko. Ale tylko z 4GB ramu. 2gb to dzisiaj śmieszna ilość. Poza tym nie polecam sprzętów konwertowalnych w których mamy odpinaną klawiaturę. Połączenie między klawiaturą a tabletem zazwyczaj nie jest zbyt pewne.

No akurat ten Asus ma to porządnie zrobione z tego co oglądałem. Jasne, że min 4 gb ramu. Więcej już się nie da. Pytanie czy przeglądarka z 20 kartami nie zamuli

Oczywiście poinstaluje blockery reklam itd itp, żeby flash/java nie zżerało mocy na animacje spamu reklamowego.

 

Jak patrze w tabele wydajności to nie wygląda to zbyt dobrze. 2x mniej mocy niż leciwy i3-3120 z mojego starego laptopa.

Żeby tam był Pentium n4200/n3710 tudzież celeron n4000 to bym brał bez wahania a tak mam obiekcje.

 

Potrzebuje opinii jak to wygląda w praktyce

 

Ranking procesorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade, mialem z3735 z 2gb ramu i jak juz na przegladarce zaczal mulic to tylko z powodu braku ramu. To nie stare atomy ze samo wlaczenie przegladarki je zabijalo :E Wydajnosc bedzie gdzies na poziomie c2d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten procesor się nadaje do sensownego surfowania po necie i oglądania wideo czy to z dysku czy to online?

Ogólnie tak, ale sensownego to już tak średnio.

Szukaj lepiej czegoś na core-m, chociażby używanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m core są w cenie i3 ....

z tego co właśnie patrze to te Atomy cherry trail niewiele się róznią od bay trail

Dlatego pytam jak to wygląda w praktyce, bo, e na papierze lepiej brać pentiuma n4200 czy celeron n4000 to ja wiem. Tyle, że te cenowo są w zasadzie na poziomie i3....

 

Stąd chciałem wydedukować, żczy w ogóle warto patrzyć na ten budżetowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cherry maja lepsze gpu i dekodowanie 4k, same cpu to w zasadzie ta sama wydajnosc co bay. Cherry jest bodajze w mniejszym nm procesie robione chyba.

 

Wiadomo ze pentiumy, celerony i i3 wydajniejsze ale taki cherry z video se poradzi no i wszystko sie to tez o cene rozbija.

 

Jak chcesz cos na sprobowanie to nieraz mozna kupic kiano slimtab pro 2 ms z z8300 2gb ramu za niecale 200zl. Opchac potem to dalej to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego pytam jak to wygląda w praktyce, bo, e na papierze lepiej brać pentiuma n4200 czy celeron n4000 to ja wiem. T

Nie dużo lepiej. To też wszystko Atomy tylko z nowymi nazwami dla niepoznaki. Przy i3 to nawet nie leżały.

 

m core są w cenie i3 ....

Bo to jest i3 tylko inaczej taktowane. Zamiast średniego zegara bez turbo, niski zegar z turbo.

 

to nieraz mozna kupic kiano slimtab pro 2 ms z z8300 2gb ramu za niecale 200zl.

Po co mnożyć elektrośmieci? to już lepiej chińczyka na androidzie.

 

Nie wiem ile chcesz wydać dokładnie, ale zerknij sobie na używki. Za 1000 zł masz np.

https://allegro.pl/surface-pro-2-i5-4200u-4gb-128gb-gw12-fv-win10-i7396541524.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wyrazi opinie z praktycznego użytkowania jakiś posiadacz cherry traila z 4 gb ramu?

Kuzyn ma Asusa T100A, kupił sobie bo chciał mieć przenośne coś do dokumentów i przeglądania neta. Wytrzymał miesiąc rzucił w kąt i kupił iPada.

Wuj ma Lenovo Thinkpad 10 z Z8700 i 4GB. Miał być dla ciotki lapek do przeglądania neta i filmów, leży gdzieś w szafie a na ich prośbę odkurzyłem im starego lapka na Core2Duo ;)

Cherry Trail to to samo tylk 14nm. Co prawda to już jest procesor out-of-order, ale ciągle bida.

 

 

To są zabawki dla bogatych co lubią wyrzucić pieniądze i ciepnąć do szafy.

 

Chcesz coś taniego i w miarę lekkiego to polecam używane Lenovo X230/X240, albo polowanie na Surface Pro którejś generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...