Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Thiago83

Złodziej na forum - RobONtouR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj na forum w dziale szpedam zamieściłem ogłoszenie o sprzedaży klucza do gry Call of Duty black ops 4, który dostałem przy kupnie karty graficznej Asus GeForce Strix 1070 TI.

Zamiesciłem zdjęcie potwierdzajace zakup karty oraz otrzymanie kodu. Kod byłzasłonięty, niestety przez nie uwagę nie zasłoniłem kodu QR. Użytkownik oraz moderator tego forum, nick: RobONtouR zeskanował go i sobie przywłaszczył, po prostu ukradł.

 

Zdaje sobie sprawę, ze tutaj nastapił mój błąd i moje niedopatrzenie z brakiem zakrycia kodu QR, ale uzytkownik ten zachował się według zasady: "okazja czyni złodzieja". Dla mnie to tak samo gdy ktoś zostawi gdzieś portfel z pieniedzmi i dokumentami, ktoś go znajdzie i mimo, że wie do kogo on należy to zabiera pieniadze i jeszcze pisze do tej osoby list, że jak coś to Twoje pieniadze juz wydane.

 

Dlatego o tym wspominam? Ponieważ użytkownik ten był na tyle głupi, że poinformował mnie o swojej kradzieży w prywatnej wiadomości, którą zamieszczam w załączniku. IQ level hard. Zachował się strasznie głupio i bezszczelnie myśląc pewnie, ze nie poniesie konsekwencji za swój czyn. Otóż poniesie. Mam znajomego na policji i ona mimo niskiej kwoty sprawy nie zbagatelizuje. IP zostanie namierzone, a nasz jakze uczciwy moderator odwiedzony w poznaniu. Niech jego rodzice i sąsiedzi wiedza z kima ją do czynienia.

 

Powtarzam raz jeszcze jego nick: RobONtouR. http://forum.pclab.pl/user/584661-RobONtouR/

 

Uważajcie na niego bo jak widac nie jest wart zaufania.

post-529887-15390197085183_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki z niego moderator ? tylko sobie tak w profilu napisal ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie moderator :E, ale brzydko się zachował. Czy policja ci coś poradzi wątpię. Co najwyżej się pośmieją, że umieściłeś kod na publicznym forum i ktoś go sobie wykorzystał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

O, ciekawe :)

 

Z bezpodstawnego wzbogacenia mógłbyś go ścignąć, raczej bez większego kłopotu.

Musisz tylko dane ustalić, ale i to da się zrobić, może z wykorzystaniem Policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PCLabie jest w ogóle jeszcze jakaś moderacja? :E

Jest...w dziale sprzedam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, ciekawe :)

 

Z bezpodstawnego wzbogacenia mógłbyś go ścignąć, raczej bez większego kłopotu.

Sprawa cywilna pewnie tak. Na policji to chłopaki się raczej pośmieją i najwyżej jakąś notatkę zrobią. No. ale jak ma kolegę w policji to pewnie mu pomoże ustalić dane potrzebne do sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OP Napisz na support Steama, i opisz okoliczności w jakich skradziono Twój klucz. Możliwe że jest szansa że go zdezaktywują z jego konta po skanach klucza z Twoim nickiem i aktualną datą. W ten sposób np. da się odzyskać dostęp do konta Steam po kradzieży.

 

Pkt 18 regulaminu forum:

Zabronione jest podszywanie się pod administratorów Forum, w szczególności używanie takich awatarów czy podpisów, jak "Administrator", "Moderator" czy "PCLab.pl team".

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:SKyZPbLJntMJ:forum.pclab.pl/topic/1259929-jak-przyzwyczai%25C4%2587-si%25C4%2599-do-laptopa/+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Tu np. widać wyraźnie że prawdziwy moderator nie reaguje zupełnie na ten podpis (BONO[uG]).

 

edit. Można jeszcze wykonać raport prywatnej wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Sprawa cywilna pewnie tak. Na policji to chłopaki się raczej pośmieją i najwyżej jakąś notatkę zrobią. No. ale jak ma kolegę w policji to pewnie mu pomoże ustalić dane potrzebne do sprawy.

Nie do końca.

 

To co zrobił według autora tematu użytkownik to przywłaszczenie:

 

Art. 284. [Przywłaszczenie]

§ 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 4. Jeżeli przywłaszczenie nastąpiło na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 

Myślę, że w tym wypadku mielibyśmy do czynienia z przypadkiem z par. 3.

Drogi są dwie tak naprawdę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up dobra Gordon jak zwykle wszystko profesjonalnie wyjaśniłeś. Jeszcze trochę na tym forum posiedzę to będę cytował z pamięci co niektóre artykuły :lol2:

 

@OP Napisz na support Steama, i opisz okoliczności w jakich skradziono Twój klucz. Możliwe że jest szansa że go zdezaktywują z jego konta po skanach klucza z Twoim nickiem i aktualną datą. W ten sposób np. da się odzyskać dostęp do konta Steam po kradzieży.

 

Takich kluczy z tego co wiem to regulamin promocji zabrania od sprzedawać.

Więc jakby chciał zgłosić do steam lub organizatora to nie wiem co miałby tam im napisać.

 

 

No, ale szykuje się interesująca telenowela :E Może nawet kolega RobONtouR weźmie w niej czynny udział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich kluczy z tego co wiem to regulamin promocji zabrania od sprzedawać.

Więc jakby chciał zgłosić do steam lub organizatora to nie wiem co miałby tam im napisać.

 

 

No, ale szykuje się interesująca telenowela :E Może nawet kolega RobONtouR weźmie w niej czynny udział.

Niby tak ale kim trzeba być aby to zrobić i jeszcze się chwalić...(wpisać dowolne) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PCLabie jest w ogóle jeszcze jakaś moderacja? :E

No, skądś te ostrzeżenia u Gordona muszą się brać. Choć zdarza mi się też go widzieć piszącego posty ze 100% ostrzeżeń, jakim cudem – nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bono już chyba nie jest modem od jakiegoś czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, skądś te ostrzeżenia u Gordona muszą się brać. Choć zdarza mi się też go widzieć piszącego posty ze 100% ostrzeżeń, jakim cudem – nie mam pojęcia.

Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze :E

 

A tak na serio po prostu warto mieć Gordona na forum, ponieważ może pomóc właśnie w takim przypadku jak ten opisany powyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie moderator :E, ale brzydko się zachował. Czy policja ci coś poradzi wątpię. Co najwyżej się pośmieją, że umieściłeś kod na publicznym forum i ktoś go sobie wykorzystał.

 

wiem, mój błąd, ale to nie jest usprawiedliwienie dla jego zachowania - według zasady "okazja czyni złodzieja". Ale akurat mam znajomego na policji i pomoże mi w namierzeniu go :)

 

Niedość, ze koleś jest złodziejem to tak naprawdę tez totalnym głupkiem bo przeciez mógł zeskanować ten kod i tyle. Skąd bym wiedził gdzie i jak go straciłem? A ten sie jeszcze pochwalił tym. Już nawet nie chodzi o tę kasę za kod, ale o tę jego bezczelność i poczucie bezkarności. Dlatego sprawy nie odpuszczę.

 

Co do kwestii kodu: Kod dostałem przy zakupie karty graficznej, przy jej odbiorze w sklepie, który brał udział w tej promocji Asusa. Takze nigdzie nie było trzeba go zgłaszać, wystarczyło go wpisac na battlenet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaję, że jak ma chociaż ciut honoru to jak zobaczy ten temat to przeprosi ładnie i wyśle kasę na konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd

Właśnie się zastanawiałem nad tym, i rzecze tak:

właśnie z tego powodu iż klucz nie podlega regulaminowo odsprzedaży, jego fizyczne posiadanie może być dla supportu bardziej przesądzające w kwestii podjęcia ew. działań.

Równocześnie można powiedzieć że przyszedł do mnie do domu kolega, i po jego wizycie klucz przestał działać, i co teraz.

Z drugiej strony wiedząc że takie klucze lądują na Allegro, otworzyłaby się furtka na niebezpieczny proceder. Stąd jestem ciekaw jak to się skończy.

Można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim trzeba być patałachem żeby komuś klucz do gry ukraść, w dodatku COD`a :E

 

a idź to zgłoś zawsze coś tam mu się zrewanżujesz jakieś szanse masz skoro gordon tak mówi

 

tak na mój rozum apropo tego zakazu odsprzedawania klucza to organizator akcji mógłby dezaktywować ten klucz za złamanie regulaminu co nie zmienia faktu że robun kradnąc go też złamał prawo pytanie komu bardziej by się oberwało, ja myślę że złodziejowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaję, że jak ma chociaż ciut honoru to jak zobaczy ten temat to przeprosi ładnie i wyśle kasę na konto.

 

Napisałem mu wczoraj wiadomość prywatną, ze jak zgłosi się do mnie do pólnocy po numer konta i przesle kase to o sprawie zapominam. Z tego co jednak widziałem nawet tych wiadomości nie przeczytał mimo, że dziś pisał na forum. Dlatego już poprosiłem o pomoc znajomego policjanta i założyłem ten temat. Nadal ma szanse wyjść z tego z ciut honorem - jesli przeprosi i wyślę kase, ale czas działa już na jego niekorzyść. Pewne czynności wkrótce będą już wdrożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, szary uzytkownik bedzie scigany przez prokuratora dziura w dupie, jest o co walczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to nie masz żadnego znajomego policjanta.

Dlatego stworzyłeś ten temat. Pewnie po prostu liczysz, że się przestraszy i ci odda kasę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę tygodni temu założył temat o cwaniakach na allegro.

Co za typ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...