Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

makelele

i7-8700 bez k na z370 pro4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do procesora i7-8700 bez k nada sie plyta glowna asrock z370 pro4? czytam opinie i sa bardzo rozbiezne.Chodzi mi glownie o gry. Czy procesor nie bedzie w zaden sposob spowalniany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Pro4 ma bardzo słabą sekcje zasilania nawet bez OC potrafi nagrzewać się do 100C więc efekt jest taki że procesor może zbijać taktowanie na kilka sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam używam tego procka na MSI Z370-A PRO i na chwilę obecną nie mogę narzekać (chociaż znając życie jest wiele lepszych płyt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do procesora i7-8700 bez k nada sie plyta glowna asrock z370 pro4? czytam opinie i sa bardzo rozbiezne.Chodzi mi glownie o gry. Czy procesor nie bedzie w zaden sposob spowalniany ?

Bez problemu, testowali nawet O/C na tych płytach i dawały radę. Asrock ma największą wadę czyli kiepski bios jeżeli coś dłubiesz.

Zalety cena i na tym się kończy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos powstał ze względu na na testy chłodzenia wodnego AIO, gdzie redukowany był siłą rzeczy ruch powietrza w obudowie. Kiedy w obudowie nic nie wiało, sekcja zasilania się przegrzewała. Przy procesorach non-k takie zjawisko nie ma miejsca nawet na boxowym chłodzeniu.

 

Dobra obudowa z dwoma dodatkowymi wiatrołami i przy non-k nie trzeba się martwić o nic.

 

Zalety cena i na tym się kończy :lol2:
Fakt, ale tego asrocka kupuje się właśnie po to, by mieć odpowiednią platformę za niewielkie pieniądze. Jeśli planujesz kręcić procesory K, trzeba więcej wydać na wszystko w budzie. Na samej płycie trzeba dopłacić z ~200pln. Od tego się nie ucieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty do o/c, które będą pracować w normalnych warunkach kosztują od 800-1200 w zależności od bajerów. Na tych 400-700 sekcje paździerze ze skromnymi perełkami.

Jak sobie wyrzeźbisz radiator to ten Asrock da radę. Producenci naklejają blok aluminium, który działa jak bufor zamiast tłoczyć radiatory z dobrymi finami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieodłączny element każdego tematu o płycie pod coffee, nawet gdy mowa o braku OC, i grach, które w porównaniu do innych zastosowań (i "zastosowań") aż tak bardzo go nie cisną... :Crash:

 

blzLd1s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakim napięciu standardowo chodzi i7 8700. Powyżej 1.2(realnego) możesz mieć już dropy(bo goła sekcja zasilania się gotuje) na tej płycie do 3.7(bo to chyba jest bazowe dla i7 8700). Oczywiście mowa o prime95 + AVX. Przy Prime95 bez avx będzie jak najbardziej okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i7-8700 i z370 pro4 i pamięci GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X Black CL16 (2x8GB).

 

Bios 2.0 Procesor przy maks napięciu 1.28v(domyślne ustw. biosu) nie zbija taktowań w testach avx itd. Fera 3 przy maksymalnych obrotach wentylatora daje 85 stopni na paście Grizzly Kryounat, więc realnie napięcie musi być wysokie. Taktowania nie schodzą poniżej 4.3 ghz, brak problemów ze stabilnością itd. Nie byłam w stanie ustabilizować procesora w trybie offset,co prawda brak bsod, ale czasami potrafił na kilka sekund zrobic freza. Pamięci w trybie xmp powodują podbicie blck i jest niestabilny. 2933 cl15 to maks co mogę z nich wyciągnąć. Na 3200 nie chodzą. Nie da rady podnieść napięcia ram powyżej 1.35

(opcja jest dostępna, ale gdy damy powyżej 1.35 sama wraca do 1.35). Na fixed mode procek chodzi na 1.18 v, temp max 72 stopnie. Ale tutaj nie zbija napięcia(niektóre programy pokazują, że zbija, ale realnie nie zbija)

 

Bios 3.1 Procesor zarówno na domyślnych ustw. napieć, czyli 1.28v max, jak i w trybie fixed 1.18 zbija taktowania przy pełnym obiciążeniu( np. aida64) po krótkim czasie nie pamiętam dokładnie, chyba po 45s. Nie byłam w stanie go zmusić do trzymania 4.3 pod obciążeniem .

 

Wróciłam do 2.0 i tak sobie lata, taktowania trzyma bez problemu nawet na wysokim napięciu. Tak na szybko, być może google zna rozwiązania powyższych problemów, ale nie miałam czasu na zabawę z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro4 Z370 to raczej kiepski pomysł dla 12x4.3 GHZ.

Sekcja leci na maximum wytrzymałości, a to nie najlepszy pomysł.

Nie lepiej wziąć tego MSI A PRO lub bardzo fajna mobkę MSI SLI PLUS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro4 Z370 to raczej kiepski pomysł dla 12x4.3 GHZ.

Sekcja leci na maximum wytrzymałości, a to nie najlepszy pomysł.

Proszę, wyjdź ze świata prime i linxów. Autor napisał co będzie robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi płytkami to loteria jednym się nagrzewają radiatory na płytach aż parzą

innym wszystko działa tak że są ledwo ciepłe.

Zawsze możesz dać jakiś nawiew z wentylatorka na sekcje jak się trafi grzejąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, wyjdź ze świata prime i linxów. Autor napisał co będzie robić.

 

Sugerujesz, że autor nigdy w życiu nie uruchomi żadnego syntetyka nawet na próbę ?

Ja mam zejść na ziemię ?

Do topowego procesora chcesz dać budżetową płytę z gołą połową zasilania ?

Gratuluje zdrowego rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Z370P D3 - na morelach na 23 opinie są 2 negatywne.

 

Po za tym ile to nakleić radiatorek na gołe mosfety.

 

https://www.komputronik.pl/product/422413/asus-prime-z370-p.html?gclid=CjwKCAjw3qDeBRBkEiwAsqeO7pmjNIDPTDkAcdg84wymiGsG1zNx-xsgBeT6-6dsZYp_R_yCvBVLjxoCZswQAvD_BwE

Ta też ma gołe mosfety.

 

Większość tanich płyt ma tylko 1 radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę lepiej nie patrzcie w moją sygnaturkę :lol2:

 

Uruchom na 5 minut stres test w Aida64 i pokaz napięcie Vcore.

Z ciekawości o to poprosiłem :P

 

9878292400_1539865362_thumb.jpg

 

Interesuje mnie:

 

1. temperatura sekcji zasilania cpu,

2. napięcie Vcore

3. pobór mocy procesora

4. obciążenie procesora

5. taktowanie procesora

 

5 minut i już mnie nie ma :P

 

https://www.aida64.com/downloads/ZDJlNTExZTI=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempin4 fajna :E

 

Nie mam SSD na M.2 a tam jest czujnik temperatury, stąd kosmos.

Przecież nie może być 0 i nagle 127stC :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja sobie kupie radiatorki albo nawet jeden i nakleję go na mosfety na płycie głównej,

i mam gdzieś gwarancje na płytę główną, wole żeby mi się nie popsuło niż walczyć o jakieś gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że autor nigdy w życiu nie uruchomi żadnego syntetyka nawet na próbę ?

Ja mam zejść na ziemię ?

Do topowego procesora chcesz dać budżetową płytę z gołą połową zasilania ?

Gratuluje zdrowego rozsądku.

No i co się stanie jak odpali tego syntetyka na próbę?

Pożar? :lol2:

 

Ktoś chce kupić samochód do miasta, a Ty koniecznie musisz mu wcisnąć terenówkę, bo jak kiedyś pojedzie na bagno, to się nie zakopie. To dopiero zdrowy rozsądek :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...