Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mati12358

Nowy zasilacz do 150 zł

Rekomendowane odpowiedzi

siema powie mi ktoś jaki zasilacz kupić do tego pc

ile powinien mieć min watów do 150 zł z przesyłką

co myślicie to tych zasilaczach:

Zasilacz Chieftec 450W (GPA-450S8)

Zasilacz Thermaltake Litepower II Black 450W (PS-LTP-0450NPCNEU-2)

Zasilacz SilentiumPC Elementum E2 SI 450W (80+ EU, 1xPEG, 120mm) (SPC197)

 

oraz co myślicie o używanych zasilaczach bo tego bym miał na miejscu https://www.olx.pl/oferta/zasilacz-corsair-vs550-CID99-IDvLefS.html#8767a8c5da

i5 4460

r7 370 2gb oc

Good Ram DDR3 PLAY 8gb SILVER

ga-h81m-s1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w 3 kompach Chieftec iArena 500w i nie mam z nimi żadnych problemów. Powinieneś go znaleźć za 139-149zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz o tym, że zasilacz to najważniejsza część PC? Nie możesz dołożyć 29 zł do Vero L2 500W albo XFX Core 450W? 29 zł na 2-3 lata(okres gwarancji) to chyba nie majątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te chiefteci wcale nie są złe, sam ostatnio kupiłem wersje 450W (GPA-450S8) do komputera znajomego, zasilacz cichy, ma certyfikat 80 bronze, jakieś tam zabezpieczenia, moc linii +12V -360W, no i po prostu działa. do twojego zestawu wystarczy, 124 zł w morelach, ale warto dopłacić te naście zł do wersji 500W 137 zł tez w owocowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te chiefteci wcale nie są złe, sam ostatnio kupiłem wersje 450W (GPA-450S8) do komputera znajomego, zasilacz cichy, ma certyfikat 80 bronze,

ma certyfikat... ale wymyślony i "nadany" przez samego producenta szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma certyfikat... ale wymyślony i "nadany" przez samego producenta szczerbaty.gif

Nie był bym tego taki pewien, mniejsza z tym, znajdź lepszy/nowy w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie był bym tego taki pewien, mniejsza z tym, znajdź lepszy/nowy w tej cenie

 

A czego tu nie być pewnym? Certyfikat jest wymyślony przez producenta, taki zasilacz nie figuruje w bazie 80 Plus.

 

Rozwiązanie jest proste - dołożyć do Vero L2 (lub szukać używanego), a nie brać przestarzałego Chiefteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozwiązanie jest proste - dołożyć do Vero L2 (lub szukać używanego), a nie brać przestarzałego Chiefteca.

Brałem pod uwagę wymagania autora co do ceny. Szukać używanego? równie starego, w dodatku bez gwarancji albo z niewielką? Chieftec ma na owocowym ponad 100 opinii, z czego większość jest pochlebna, na x-comie tez dobre opinie, jedynym mankamentem są dość krótkie kable, więc nie rozumiem o co halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukać używanego Vero L2, który jest krótko na rynku, a więc nadal będzie miał ze 2 lata gwarancji (ostatnio był na forum za 120 zł z ponad dwoma latami gwarancji). Do tego masz prawdziwy certyfikat 80+ Bronze oraz niezależną regulację napięć. Ten Chieftec to konstrukcja sprzed 8 lat, zwyczajnie przestarzała. Równie dobrze autor może wziąć jakiegoś Fortrona za 60 zł allegro, wyjdzie na to samo. Lepszy od tego Chiefteca będzie SPC Elementum E2, przynajmniej masz prawdzie 80+ oraz 3 lata gwarancji. Nadal regulacja grupowa, ale w tej cenie nie ma co oczekiwać czegoś lepszego. Ewentualnie jeśli już iść w używki, to Cooler Master G450M z allegro za niewiele ponad 100 zł - masz konwersję DC-DC i 80+ Bronze oraz rok gwarancji od sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nowy to on nie jest, co prawda ma gwarancję, ale o problemach z gwarancją po zakupieniu sprzętu od kogoś, można ostatnio sporo poczytać.

Edit: A i cena wychodzi drożej, trzeba doliczyć jeszcze przesyłkę, wiec sumując to mamy już prawie na nówkę pc vero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nowy to on nie jest, co prawda ma gwarancję, ale o problemach z gwarancją po zakupieniu sprzętu od kogoś, można ostatnio sporo poczytać.

Edit: A i cena wychodzi drożej, trzeba doliczyć jeszcze przesyłkę, wiec sumując to mamy już prawie na nówkę pc vero

 

Polecam poczytać warunki gwarancji Seasonica zanim zaczniesz pisać pierdoły:

 

Seasonic offers transferable warranty for new purchases made on or after September 1, 2012 as long as the product is in its original factory condition and retains all the original factory labels and stickers. If you purchased your power supply prior to this date, and you are not the original owner of the unit, please contact our customer services.

 

The transfer of warranty will not alter the original length of warranty available for the product in its geographic region. The new owner will be requested to present the initial (original) purchase receipt to apply for Seasonic’s RMA services.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest napisane w tym fragmencie ze strony Seasonica ;)

 

The new owner will be requested to present the initial (original) purchase receipt to apply for Seasonic’s RMA services.

 

Rachunek i zakłada się RMA, po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio reklamowałem prajma kupionego we francji, rachunek z jakiegoś sklepu "no-name", z danymi kupującego... adres zwrotny podałem do PL - uznali reklamację bez problemuszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seasonica można reklamować bezpośrednio u producenta... a z dostawą ten zasilacz wychodzi 148,99

A gdzie mieści się producent? Bo raczej nie w Polsce, więc w razie czego z zabawą w odsyłanie jest drożej i dłuzej. Mniejsza z tym jak autor lubi się bawić i ryzykować to proszę bardzo. Przecież nikogo nie zmuszam do zakupu tego zasilacza, po prostu mowie ze nie jest najgorszy. I tak jak już pisałem, na ponad 100 opinii większość jest pozytywna, a to tez o czymś świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam poczytać opinie z jedną i dwiema gwiazdkami - ubaw po pachy wink.gif

edit. zwłaszcza, jak ludzie narzekają na śmiesznie krótkie okablowanie (nawet do dysku niektórym nie starcza molexa)szczerbaty.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam poczytać opinie z jedną i dwiema gwiazdkami - ubaw po pachy wink.gif

edit. zwłaszcza, jak ludzie narzekają na śmiesznie krótkie okablowanie (nawet do dysku niektórym nie starcza molexa)szczerbaty.gif

Chyba jak wsadzają do big tower, sam nie dawno podpinałem do standardowej obudowy w płytę ATX, i nie miałem większych problemów, a o długości kabli wspominałem w jednym z poprzednich postów i to chyba logiczne ze trzeba zwrócić na to uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz to ludziom, którzy kupili ten zasilacz... ma dużo opinii, bo od 7 lat wisi w tym sklepie - w tej chwili nawet takie elementum będzie lepsze - dłuższe wiązki i gwarancja + wyższa moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair VS to badziewie, masa problemów ostatnimi czasy jest z tymi zasilaczami, co jakiś czas pojawia się na forum temat, że VS nie trzyma komuś napięć i komp się restartuje. Weź albo to co proponuje Bartosz, albo dołóż do nowego Vero L2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz to ludziom, którzy kupili ten zasilacz... ma dużo opinii, bo od 7 lat wisi w tym sklepie - w tej chwili nawet takie elementum będzie lepsze - dłuższe wiązki i gwarancja + wyższa moc

Jak słucham takie pie*nie to widzę te posty, w których do i3 i jakiegoś graficznego paścia, albo nawet Integry znaFcy sypia poleceniami "weź focus gold"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Przecież to bardzo dobra rada, za 180 zł jest powiedzmy przyzwoity Vero L2, za 90 zł więcej jest właściwie topowy Focus 450W, moim zdaniem takie oszczędzanie się nie opłaca. Tak samo jest obecnie z SSD 500GB, za 300 zł są padaki, za 70-80 zł więcej jest dobry MX500 lub jeszcze lepszy 860 Evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...