Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maxikoa

Laptop do gier i streamingu 5-6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić laptop, który poradzi sobie z tematem streamingu. Idea jest taka, żeby przetrzymał kilka lat, więc nie chciałbym się pakować w jakieś przestarzałe podzespoły.

 

Ważne rzeczy dla mnie - ekran 15 cali, często podróżuję i musi mi się mieścić w bagaż podręczny. Dobre i ciche chłodzenie, zwłaszcza przy codziennej pracy. Przy maxymalnych obrotach, jak trochę poszumi, to nie ma dramatu, ale nie chciałbym mieć traktora w domu na co dzień ;D. W domu korzystam z osobnego monitora, więc wyświetlacz jest postacią drugorzędną (aczkolwiek fajnie by było, żeby nie było dramatu, bo jednak na wyjazdy monitora ze sobą nie biorę). Bardzo bym chciał, aby był dysk SSD (nie chcę się bawić w dokupywanie) i windows.

 

Budżet jest bardzo elastyczny, jeśli będzie warto dopłacić do czegoś lepszego, to nie ma z tym problemu.

 

Do tej pory wydawało mi się, że ten laptop ma wszystko czego potrzebuję: https://www.x-kom.pl/p/444871-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx504gm-i7-8750h-16gb-240ssd1tb-win10.html?partnerid=100555586&sm12=NTQ=&ts=1538419967&token=b7a69d759520cfc619c876b27f6ef847&108 - ale jak poczytałem i pooglądałem recenzje, to podobno jest strasznie głośny i ogólnie ma skopane chłodznie. Ktoś ma doświadczenie z tym modelem w praktyce?

 

 

Czytałem też trochę o laptopach z częstotliwością odświeżania 120 albo nawet 144hz. Na ile taki bajer poprawia zabawę? Generalnie warto? Czy to jest kwestia samego wyświetlacza, czy laptopa w całości. Dla przykładu, jeśli z laptopa który nie ma ekranu 144hz będę przerzucał obraz na monitor 144hz, to 144hz "będzie działać"? (mam zero doświadczenia w tej kwestii, stąd pytanie może być idiotyczne, dla kogoś w temacie).

 

Co polecacie?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o matrycę w laptopie, jeśli ona nie ma 120 czy 144 hz to itak możesz podpiąć monitor 144hz który będzie działać poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to odświeżanie na monitorze zewnętrznym nie odpowiada matryca wbudowana w laptopie.

 

ASUS ROG Strix SCAR GL703GM i7-8750H/8G/240PCIe+1T/W10 6 399 zł

Model niestety większy lecz całkiem niskiej wadzę jak na 17 cali zapewni to lepszą kulturę pracy. Procesor 8 generacji, matryca FULL HD 120Hz, podświetlana klawiatura, dobre wykonanie, dwa dyski w tym PCIe, system w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming FX504GM i7-8750H/16GB/480SSD+1TB/Win10 - 6049zł

Dobra matryca IPS FullHD 15,6" cala, solidne wykonanie. Powyżej w bogatej wersji z 16GB RAM, dyskami SSD 480GB + 1000GB HDD, oraz systemem operacyjnym Windows.

 

ASUS ROG SCAR II GL504GM i7-8750/16GB/256PCIe+1TB/W10 - 6599zł

Matryca IPS FullHD 15,6" 144Hz, wzorowe wykonanie (aluminiowa obudowa, oraz cienkie ramki). Również w bogatej wersji, ale niestety znacznie ponad budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie nieco taniej jest ten Asus z 8GB pamięci:

ASUS ROG SCAR II GL504GM i7-8750/8GB/256PCIe+1TB/W10 za 6399zł

 

W dobrej cenie i konfiguracji jest też: HP OMEN 15 i7-8750H/16G/256+1TB GTX1060 144Hz za 6599zł

Z tym że należałoby do niego dorzucić jeszcze system np. Microsoft Windows 10 Home PL 64bit OEM DVD

w każdym bądź razie ostatecznie cena z systemem powinna wyjść 6700zł. HP podobnie jak Asus Scar II jest dosyć lekki, posiada niezły układ chłodzenia oraz 144Hz matrycę FHD IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najbliżej mi do MSI GP63, przy czym x-kom nie ma wersji z matrycą 120hz. Na ile przydatne i odczuwalne jest to podczas gier? Wychowałem się na 60hz, więc nie mam porównania, ale skoro laptop ma przeżyć parę lat, to fajnie byłoby nie odpadać już na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej ta matryce 120/144 to bajer dla osob ktore graja w fps typu cs/bf1.

 

1060 to nie jest grafika ktora nadazy za Twoja matryca klatek bedzie zawsze brakowac chyba ze bedziesz gral na LOW... jak wiekszosc pajacow z takimi matrycami na YT w tych calych prezentacjach.

 

to bajera e-sportu i MOCNYCH konfiguracji a nie jakies sredniaki z 1060....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...