Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sauberx

"struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako ze jestem laikiem w tej dziedzinie zwracam się do was o pomoc. Wczoraj przed zajęciami skopiowałem pliki na dysk przenośny, na zajęciach ok 30min później po podłączeniu go do komputera wyskoczył komunikat "struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna". Nie wiem co się mogło stać gdyż naprawdę dbam o ten dysk :(

Jest on jeszcze na gwarancji jednak przed wysłaniem go chciałbym chociaż w części odzyskać jakieś dane (zdjęcia i wszystkie prace ze studiów).

Szukałem podobnych tematów w internecie jednak nie dowiedziałem się zbyt wiele, dlatego proszę was o jakąś drobną wskazówkę jak zabrać się za odzyskiwanie utraconych plików. Widziałem ze przy podobnych tematach pierwszy komentarz jest z prośbą o wstawienie SMART- więc wstawiam.

 

Screen z CrystalDiskInfo: https://zapodaj.net/1fe9629878d50.jpg.html

 

Z góry dziękuje za każdą próbę pomocy.

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz - SMART wyglada ok

 

1. Musialbys zrobic kopie posektorowa dysku zanim zaczniesz cokolwiek probowac

2. Po wykonaniu kopii - zaczac od chkdsk (czasem blad moze byc kuriozalny) lub

3. DMDE i poczekac na @sgdata - mozliwe, ze tablica alokacji/partycji sie rozjechala i jest do odbudowania (ale to On juz musialby rzucic okiem). Ja wole nie swoich danych nie ruszac :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie robienia kopi posektorowej i zastanawiam się czy jestem w stanie ją wykonać. Doczytałem ze dysk na którym robię kopie powinien być tak pojemy jak dysk który kopiuje. Niestety nie dysponuje wolnym terabajtem na komputerze a jedynie partycją ok 550 GB. Przechodząc do pytania: jeśli na uszkodzonym dysku było 531 GB i był on zdefragmentowany to moge wykonać tą kopie na partycji o pojemności 550?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dysk miałeś pofragmentowany to pewnie czegoś nie skopiujesz. Szansa, że był zapełniony cały od 0-500GB są znikome.

Wrzuć okno partycji z programu DMDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p0k3m0n

Masz naukę na przyszłość: do częstego przenoszenia danych tylko pendrive. Dyski przenośne nie są wcale takie przenośne jak producenci twierdza, szczególnie klasyczne HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać temat żeby nie robić syfu na forum.

 

Gdyby ktoś w przyszłości szukał domowego rozwiązania dla laika to ONtrack Recovery zdało egzamin. po 60 godzinach mielenia odzyskałem wszystkie pliki.

 

Teraz pytanko. co zrobić z tym dyskiem? Czy po formacie będzie w pełni sprawny czy lepiej wysłać go na gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...