Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adamento

Płyta pod LGA 775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa,

 

dzisiejszego dnia, wpadł w moje ręce bardzo stary PC, (lata 2008-2009) jak mniemam

specyfikacja to

 

Mobo : Gigabyte ga G31M ES2C

Procek : Intel Core 2 Quad Q8200 2.33Ghz

Pamięć ram : 4Gb na ddr 2 800Mhz

Zacilacz : Fortec (nie znam dokladnej nazwy, ale wydaje mi się, że to 400W)

Dysk : Seagate 320Gb na sata 2

Gpu : Ati HD 4600 xD

 

 

do sedna, dostałem od brata Msi Radeon R9 270, chciałbym go załadować do obecnego kompa, i tu moje pytanie czy płyta staje na przeszkodzie? Odnoszę wrażenie, że ma PCI E 1.0, choć nie mam pewności. Po zamontowaniu 270tki, wiatraczki się kręcą ale jest brak sygnału, dosłownie (no signal, na białym tle) przy podłączeniu pod monitor LG W1942S, który ma tylko VGA, przy podpięciu przejściówki na DVI-A. Nasuwa się pytanie, czy winny jest monitor czy płyta główna. Jeżeli płyta główna, prosiłbym o polecenie płyty pod LGA 775 którą znajdę na rynku wtórnym, i która ma w swoim standardzie przynajmniej PCI E 2.0 (które jak słyszałem nie różni się na tyle od 3.0, że coś by miało nie działać). Dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam

 

 

 

@Edit, prosze o nie usuwanie tematu, tylko o przeniesienie do subfora (intel) przepraszam, że dopiero po zatwierdzeniu tematu, doczytałem tą informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem pewny, ponieważ w swoim zestawie mam i5 4690k 4Ghz z gtx 980ti na zasilaczu coolermaster 450W i tak od dwóch lat nic się złego nie dzieje więc tak, jestem pewny. Jednakże pytanie nie było o zasilacz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej wykluczyć monitor. Podłączyć go pod inny bez udziału przejściówki/adaptera. Co do zasilacza to jeśli ma dość to wiadomo że nie podniesie i w takim przypadku warto podmienić zasilacz dla sprawdzenia. Kiedyś zasilacz no name 350w wytrzymał mi 8 lat a nowy ten sam 400w zaraz po gwarancji miał dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...