Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krisow

Problem z Windows Update (0x80070424)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu mam problem ze zaktualizowaniem systemu Windows 10 Pro x64, jak i ze zainstalowaniem czegokolwiek ze sklepu microsoft store, za każdym razem, gdy próbuje wyskakuje mi kod błędu 0x80070424 na temat którego nie znalazłem za dużo w internecie, próbowałem resetować usługi jednak na liście nie znajduje się pozycja Windows Update, moja aktualna wersja systemu to 1803.

post-536672-15392641171616_thumb.png

post-536672-15392641569968_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kiedykolwiek próbowałeś blokować Windows Update?

I o jakiej liście piszesz? Usługi brakuje w services.msc? (uruchamiane przez win+r)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie blokowałem nigdy Windows Update i mam na myśli services.msc którego ss wstawiam w załączniku

post-536672-15392654031529_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może instalowałeś 1803 z modyfikowanego obrazu pozbawionego tej usługi. Nie wiem jak inaczej wytłumaczyć brak tej usługi...

Spróbuj z cmd odpalonego jako admin:

sc start wuauserv

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ktoś musiał ją usunąć. Jeżeli nie byłeś to Ty, to obstawiam modyfikowany obraz Windowsa 10 z którego instalowałeś system, lub bliżej nieokreśloną tajemniczą awarię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś opcja by przywrócić Windows update? czy pozostaję tylko postawić system na nowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link wyżej jest dla wcześniejszych wersji Windows, nie dla Twojej.

 

Tutaj masz link do narzędzia naprawczego usługi Windows Update dla Windows 10, postępuj zgodnie z krokami.

https://support.microsoft.com/en-us/help/10164/fix-windows-update-errors

 

Co prawda Twój kod błędu nie jest tam wymieniony wprost, ale mimo wszystko spróbuj.

 

Skoro usługi nie widać na liście Usług windows, to być może jakiś wirus albo inne malware wywaliło Ci ją z systemu, albo może jest tylko skutecznie ukryta.

 

Warto by przeskanować system antywirusem albo innym antimalware, albo zgłoś się do działu pomocy tutaj na forum i przygotuj logi z FRST.

 

 

Tu jeszcze inne kroki do sprawdzenia usługi.

https://blog.techprognosis.com/how-to-fix-windows-update-error-0x80070424/

 

 

Albo jeszcze tu, wypróbuj metod 2, 3 i 4:

https://www.askvg.com/fix-error-message-0x80070424-in-windows-update-or-microsoft-security-essentials-mse/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się przywrócić System Update jednak pojawił się nowy problem, teraz przy próbie aktualizacji czy instalacji czegoś z microsoft store wyskakuje kod 0x80070006, gdy próbuje użyć narzędzia do rozwiązywania problemów to windows pokazuje, że naprawił błędy jednak nadal problem występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nic się nie zmieniło?

Czyli usługa Windows Update już jest na liście ale nie można jej uruchomić?

 

Czy nadal jest błąd 0x80070006?

Nie pojawiały się po drodze żadne inne dziwne błędy albo komunikaty?

 

Sprawdź Podgląd zdarzeń w Narzędziach administracyjnych czy nie ma tam więcej informacji o błędzie uruchamiania usługi WU.

 

To możesz jeszcze wypróbować Solution 2 stąd:

https://www.quora.com/How-do-I-fix-the-error-code-0x80070006-in-Windows-10-while-trying-to-search-for-an-update

 

I zrób jeszcze to w wierszu poleceń jako admin jak powyższe nie zadziała:

sfc /scannow

 

Jeśli pojawią się błędy i utworzy się CBS.log to podlinkuj go tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...