Forum PCLab.pl: Laing DDC-1T PWM pada po 2 latach ? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Laing DDC-1T PWM pada po 2 latach ? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   j3zz 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 11 Październik 2018 - 15:26

Po niecałych dwóch latach od zamontowania w ciągu ostatniego miesięca pompa zatrzymała się już 4 razy. Czy to znaczy, że czas na wymianę ? Temperatura wody nie przekraczała 40 stopni, a raczej nie dopuszczałem do tego. Zasilacz to Seasonic Prime Platinium 80. Jeżeli czeka mnie wymiana to co polecicie "na lata" ? Pompy nie są akurat najtańsze, więc chciałbym zainwestować raz a dobrze. Chłodzę CPU i dwie karty graficzne.

#2 Użytkownik jest dostępny   zawisztheblack 

• Keep It Simple, Stupid
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2018 - 15:42

jesteś pewny, że wszystko ok z sygnałem PWM?

Pompa miała dodatkowy radiator na podstawie lub jakiś nawiew? DDC mocno się grzeją i raczej wymagają albo radiatora w podstawie, albo nawiewu.

Moim zdaniem warto ją rozebrać i zajrzeć do środka, czy wszystko jest ok z elektroniką - czy PCB jest w dobrym stanie, czy nic się nie zalało etc.

Jeśli wymieniać, to tylko na D5.

#3 Użytkownik jest niedostępny   j3zz 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Październik 2018 - 15:47

Zobacz postzawisztheblack, o 11 Październik 2018 - 16:42, napisał(a):

jesteś pewny, że wszystko ok z sygnałem PWM?

Pompa miała dodatkowy radiator na podstawie lub jakiś nawiew? DDC mocno się grzeją i raczej wymagają albo radiatora w podstawie, albo nawiewu.

Moim zdaniem warto ją rozebrać i zajrzeć do środka, czy wszystko jest ok z elektroniką - czy PCB jest w dobrym stanie, czy nic się nie zalało etc.

Jeśli wymieniać, to tylko na D5.

Nie miała radiatora, faktycznie nagrzewa się mocno. Ok najpierw zerknę co i jak z elektroniką. To moje pierwsze LC z prawdziwego zdarzenia, dlatego muszę zasięgnąć języka zanim cokolwiek zobię :)

#4 Użytkownik jest dostępny   zawisztheblack 

• Keep It Simple, Stupid
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Październik 2018 - 15:55

DDC zawsze mocno się grzeje i raczej nie powinno się jej upychać po kątach bez przewiewu, bo może się gotować.

D5 jest chłodzone przez przepływającą przez pompę ciecz, więc takiego problemu nie ma.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Gorn89 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Październik 2018 - 03:32

Miałem DDC / MCP 355 w swoim układzie i chodziła około 5-6 lat. Zainstalowany top od EK i bez radiatora. Pompkę używałem bez poweradjusta więc zasuwała na 100% przez ten cały czas :E . Było gorąco i dzisiaj gdybym podchodził do tego modelu obowiązkowo wziąłbym ten radiator od EK lub ewentualnie można jakiś nawiew zamontować. Fakt faktem miałem wytrzymały egzemplarz :thumbup: . Jeżeli chodzi o trwałość to skręcona na 50% lub mniej z radiatorem powinna bez problemu chodzić i się nie przegrzewać. Co do alternatyw to właściwie tylko D5 chłodniejsza i bardziej cicha choć potrzebuje więcej miejsca w obudowie.

#6 Użytkownik jest dostępny   leven 

• PipPipPipPipPip

Napisany 13 Październik 2018 - 09:38

Na przetrzymanie można zamontować taki wynalazek:

https://allegro.pl/p...7177955803.html

Pompkę podłączyć bezpośrednio do linii 5 volt Molex zasilacza.
Pompka nie ma przewodu na odczyt obrotów, tylko dwa zasilające.
Przy 5 volt ledwo się nagrzewa i wystarczy ją zamontować na podkładce antywibracyjnej.
Chłodze tym wynalazkiem GPU 1060 od 3 lat i działa :)

#7 Użytkownik jest niedostępny   j3zz 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Październik 2018 - 06:55

Dzięki za rady, chyba zamówię radiator i jakis mały blower na to. Zobaczymy co będzie. Wstrzymam się z wymianą całości.

Zobacz postleven, o 13 Październik 2018 - 10:38, napisał(a):

Na przetrzymanie można zamontować taki wynalazek:

https://allegro.pl/p...7177955803.html

Miałem takie coś na samym początku po kuzynie, pozbyłem się jak najszybciej :) Do tego jedna karta graficzna to nie proc i SLI :)

Nie ma tragedii bo komputer działa pod pełnym obciążeniem może ze dwa razy w tygodniu po 3-4 godziny, jak mam czas na granie. Własnie podczas takich sesji miałem "przygody" z wyłączającą się pompą. Tak jak napisałem zamówię radiator i dopasuje jakiś wiatraczek ze starych delli w robocie. Mam nadzieje, że to pomoże.

Takie coś da rade ? ALI

Ten post był edytowany przez j3zz dnia: 14 Październik 2018 - 10:25

#8 Użytkownik jest dostępny   zawisztheblack 

• Keep It Simple, Stupid
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Październik 2018 - 11:01

Na Twoim miejscu bez wahania wymieniłbym tą pompę na nową, skoro potrafi stanąć podczas obciążenia. Kiedyś stanie, gdy nie będzie Cię przy kompie, karta i CPU nie zdążą zbić zegarów i się ugotują. Sporo ryzykujesz. Koszt nowego DDC to 250 zł, lub znacznie mniej w przypadku używek. Szkoda ryzykować kompa za kilka tysięcy z powodu 250 zł.

Ten post był edytowany przez zawisztheblack dnia: 14 Październik 2018 - 11:02

Strona 1 z 1