Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

j3zz

Laing DDC-1T PWM pada po 2 latach ?

Rekomendowane odpowiedzi

Po niecałych dwóch latach od zamontowania w ciągu ostatniego miesięca pompa zatrzymała się już 4 razy. Czy to znaczy, że czas na wymianę ? Temperatura wody nie przekraczała 40 stopni, a raczej nie dopuszczałem do tego. Zasilacz to Seasonic Prime Platinium 80. Jeżeli czeka mnie wymiana to co polecicie "na lata" ? Pompy nie są akurat najtańsze, więc chciałbym zainwestować raz a dobrze. Chłodzę CPU i dwie karty graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny, że wszystko ok z sygnałem PWM?

 

Pompa miała dodatkowy radiator na podstawie lub jakiś nawiew? DDC mocno się grzeją i raczej wymagają albo radiatora w podstawie, albo nawiewu.

 

Moim zdaniem warto ją rozebrać i zajrzeć do środka, czy wszystko jest ok z elektroniką - czy PCB jest w dobrym stanie, czy nic się nie zalało etc.

 

Jeśli wymieniać, to tylko na D5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny, że wszystko ok z sygnałem PWM?

 

Pompa miała dodatkowy radiator na podstawie lub jakiś nawiew? DDC mocno się grzeją i raczej wymagają albo radiatora w podstawie, albo nawiewu.

 

Moim zdaniem warto ją rozebrać i zajrzeć do środka, czy wszystko jest ok z elektroniką - czy PCB jest w dobrym stanie, czy nic się nie zalało etc.

 

Jeśli wymieniać, to tylko na D5.

Nie miała radiatora, faktycznie nagrzewa się mocno. Ok najpierw zerknę co i jak z elektroniką. To moje pierwsze LC z prawdziwego zdarzenia, dlatego muszę zasięgnąć języka zanim cokolwiek zobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDC zawsze mocno się grzeje i raczej nie powinno się jej upychać po kątach bez przewiewu, bo może się gotować.

 

D5 jest chłodzone przez przepływającą przez pompę ciecz, więc takiego problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem DDC / MCP 355 w swoim układzie i chodziła około 5-6 lat. Zainstalowany top od EK i bez radiatora. Pompkę używałem bez poweradjusta więc zasuwała na 100% przez ten cały czas :E . Było gorąco i dzisiaj gdybym podchodził do tego modelu obowiązkowo wziąłbym ten radiator od EK lub ewentualnie można jakiś nawiew zamontować. Fakt faktem miałem wytrzymały egzemplarz :thumbup: . Jeżeli chodzi o trwałość to skręcona na 50% lub mniej z radiatorem powinna bez problemu chodzić i się nie przegrzewać. Co do alternatyw to właściwie tylko D5 chłodniejsza i bardziej cicha choć potrzebuje więcej miejsca w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przetrzymanie można zamontować taki wynalazek:

 

https://allegro.pl/pompa-pompka-do-wody-cieczy-oleju-12v-230v-240l-h-i7177955803.html

 

Pompkę podłączyć bezpośrednio do linii 5 volt Molex zasilacza.

Pompka nie ma przewodu na odczyt obrotów, tylko dwa zasilające.

Przy 5 volt ledwo się nagrzewa i wystarczy ją zamontować na podkładce antywibracyjnej.

Chłodze tym wynalazkiem GPU 1060 od 3 lat i działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, chyba zamówię radiator i jakis mały blower na to. Zobaczymy co będzie. Wstrzymam się z wymianą całości.

 

Miałem takie coś na samym początku po kuzynie, pozbyłem się jak najszybciej :) Do tego jedna karta graficzna to nie proc i SLI :)

 

Nie ma tragedii bo komputer działa pod pełnym obciążeniem może ze dwa razy w tygodniu po 3-4 godziny, jak mam czas na granie. Własnie podczas takich sesji miałem "przygody" z wyłączającą się pompą. Tak jak napisałem zamówię radiator i dopasuje jakiś wiatraczek ze starych delli w robocie. Mam nadzieje, że to pomoże.

 

Takie coś da rade ? ALI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bez wahania wymieniłbym tą pompę na nową, skoro potrafi stanąć podczas obciążenia. Kiedyś stanie, gdy nie będzie Cię przy kompie, karta i CPU nie zdążą zbić zegarów i się ugotują. Sporo ryzykujesz. Koszt nowego DDC to 250 zł, lub znacznie mniej w przypadku używek. Szkoda ryzykować kompa za kilka tysięcy z powodu 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...