Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VretoX

Google chrome -> Youtube - automatyczna pauza filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna mam dosyć uciążliwy problem z automatyczną pauzą filmików na Youtube. Używam przeglądarki Google Chrome. Najgorsze jest to, że nie wiem gdzie leży problem, czy w Windowsie, Google Chromie, czy samym Youtube. Pytałem znajomych i oni nie mają takiej blokady. Otóż chętnie lubię słuchać składanki na Youtube i co kilka klipów następuje pauza "Twój film został wstrzymany. Czy chcesz oglądać dalej?". Chciałbym to znieść. Googlując widziałem parę podobnych tematów, polecali skrypty na tampermonkey, ale niestety one mi nie pomogły. Zauważyłem, że jeśli akurat jest ta strona z utworami otwarta (Youtube), to problem nie następuje. Szczególnie uciążliwe jest to dla mnie wtedy, kiedy pykam w sobie w gierki, muszę co jakiś czas alt+tab i wznawiać składankę.

Może to jakaś opcja polepszająca wydajność?

Dziękuję za chęci i pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YouTube testuje nową funkcję YouThere, która najwidoczniej ma za zadanie ograniczyć straty związane ze strumieniowaniem multimediów przy braku zaangażowania użytkownika, np. kiedy odtwarzacz chodzi sobie w tle lub użytkownik odejdzie od komputera. Zanim jednak nastąpi automatyczna pauza, obniżana jest przepływność.

 

Zobaczę, czy da się oszukać ten mechanizm z poziomu rozszerzenia do Chrome.

 

Edytowano: znalazłem rozszerzenie, które klika "Tak" automatycznie: https://chrome.google.com/webstore/detail/youtube-nonstop/nlkaejimjacpillmajjnopmpbkbnocid

 

Inne podejście, aby modyfikować flagi konfiguracyjne, nie przyniosły skutku. Kod drugiego rozszerzenia do pobrania stąd: https://github.com/compmaster/anti-pause-for-youtube

 

Dziś YouTube postanowił jeszcze bardziej utrudnić odtwarzanie w tle - kiedy przełączę się na inną kartę w przeglądarce lub zminimalizuję przeglądarkę, nie działa autoodtwarzanie. Kolejny film odtworzy się dopiero po wyświetleniu karty z YouTube.

 

Będę dalej walczył, chociaż minifikacja kodu nie ułatwia jego analizy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mnie niezle wq....

znalazłem cos takiego co działa dzięki Tampermonkey (userscripty)

YouTube Activity Check Removal

ale niestety nie działa :(

szukam jakiegos rozwiazania ale narazie nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegos rozwiazania ale narazie nic

Spróbuj tego rozszerzenia: https://github.com/compmaster/anti-pause-for-youtube

 

To eksperyment, więc nie ma w sklepie z rozszerzeniami i trzeba ręcznie zainstalować:

 

1. Zielony przycisk Clone or download.

2. Download ZIP.

3. Rozpakowujemy archiwum.

4. Przechodzimy do rozszerzeń (w Operze to CTRL+SHIFT+E).

5. Aktywujemy tryb programisty.

6. Klikamy Wczytaj rozszerzenie bez pakietu i lokalizujemy folder.

 

Druga opcja to git clone jeśli posiadacie na komputerze system kontroli wersji Git.

 

Jeśli chcecie poeksperymentować z kodem, to po jakiejkolwiek zmianie musicie odświeżyć rozszerzenie przyciskiem Odśwież. Można sobie ułatwić pracę rozszerzeniem Extensions Reloader - wystarczy wtedy kliknąć przycisk na pasku narzędzi.

 

Jak działa to rozszerzenie - co 30 sekund wyłącza eksperymentalne opcje konfiguracyjne i nadpisuje funkcję zwracającą czas nieaktywności użytkownika. Dodatkowo nasłuchuje zmiany w drzewie DOM i jeśli wykryje okienko z komunikatem "Film został wstrzymany", to automatycznie klika przycisk (nietestowane i do przepisania).

 

 

Drugie rozszerzenie, które podał wyżej VretoX - YouTube NonStop - ma zupełnie inne podejście. Sam sprawdza czas nieaktywności użytkownika na podstawie kliknięć i naciśnięć klawiszy. Jeśli wykryje okienko z komunikatem, to klika "Tak". Dodatkowo jeśli wykryje automatyczną pauzę, to wznawia odtwarzanie.

 

Kod można też podglądnąć: https://github.com/lawfx/YoutubeNonStop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...