Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Motherlode

Zmiana karty graficznej - na jaki model?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu przymierzam się do zmiany obecnej grafiki(r9 280 oc) na coś nowszego, karty używane wchodzą w grę, a limit cenowy to około 2,000zł. Zastanawiam się nad używanym palitem/zotacem gtx 1080, czy to ma sens do aktualnych podzespołów podanych poniżej? Dodam, że zmianę procesora planuję pod koniec 2019 roku(Wymiana na najnowszą w tamten czas generację, etc.), a z obecnego zestawu chciałbym wyciągnąć jak najwięcej(mowa o przeznaczeniu do gier), z tym że aktualna grafika mnie ogranicza. Byłbym wdzięczny za pomoc w doborze odpowiedniej karty graficznej do 2,000zł - karty używane wchodzą w grę. Nie mam obudowy z oknem, to też rgb i inne cuda mnie nie interesują jeśli miałbym dopłacać.

 

CPU: i5-4590

RAM: Ballistix 2x4GB 1600MHz CL9

MOBO: Gigabyte GA-B85M-D3H

PSU: XFX TS 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec 2019 to ponad rok czasu, zainwestuj na ten czas w używany (po sprzedaży obecnego CPU budżet Ci się zwiększy) i7, do niego będzie sens wtedy wrzucić 1080tke, albo kup jakąś 1070tke używaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten procesor nie da rady wyciagnac 60fps w nowych grach, np. w takim assassin's creed w miastach fps mógłby spadać chyba nawet poniżej 30, poza tym 8gb ramu to w dzisiejszych czasach dosc malo, taki bfv wykorzystuje juz ok. 10.5gb, a majac 8gb da sie wykorzystac ~6.7gb, karta bedzie sie nudzić, poczekaj az uzbierasz wiecej kasy i kup caly komputer od nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. @Sary - i7 plus używany/outletowy gtx1070/1080. Przy sprzedaży obecnego CPU powinieneś się zmieścić w budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma chipsetu Z to bym sobie darował wymiane proca. Kupić 1070 bo to i tak ładny kawałek wydajności. A za resztę + cena za sprzedaż tej platformy i zmieniać na B450 :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma chipsetu Z to bym sobie darował wymiane proca. Kupić 1070 bo to i tak ładny kawałek wydajności. A za resztę + cena za sprzedaż tej platformy i zmieniać na B450 :Up_to_s:

 

Ewentualnie mogę zrobić tak, że kupić 1070 na teraz, posiedzieć na obecnym setupie i gdzieś za pół roku wymienić mobo+ram+cpu na coś nowszego. Zawsze wtedy grafika już będzie, a i teraz wydajność podskoczy. Tylko jaką konkretnie 1070 byście polecili w tym budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, wydaje mi się że to najlepsza opcja. Dopłata do 1080 i wyżej jest nie adekwatna do wzrostu ceny. A 1070 to też niezły potworek.

Ja miałem 970 Asus Strix i byłem mega zadowolony, teraz mam 980 MSI i też w sumie jestem mega zadowolony, więc to polecam z doświadczenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, wydaje mi się że to najlepsza opcja. Dopłata do 1080 i wyżej jest nie adekwatna do wzrostu ceny. A 1070 to też niezły potworek.

Ja miałem 970 Asus Strix i byłem mega zadowolony, teraz mam 980 MSI i też w sumie jestem mega zadowolony, więc to polecam z doświadczenia :thumbup:

 

Okej. Właśnie poszperałem nieco w internecie i dowiedziałem się, że jeśli chodzi o serię 10xx to najbardziej warto: Palit JetStream albo Zotac Amp Extreme. Miło by było, gdyby ktoś obeznany w temacie doradził jaką wersję tej 1070 wybrać - Palita, zotaca czy może inną wersję? Czy warto też dopłacić do wersji Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecę to co sam mam, świetna karta inno3d gtx1070 tryb pasywny, w obciążeniu również cicho, boost aż do 1950mhz na rdzeniu, cena 1699zł w emag.pl https://www.emag.pl/karta-graficzna-inno3d-geforce-gtx-1070-x2-v4-8gb-gddr5-n1070-4sdv-p5ds/pd/DV3HXFBBM/

Mam tą kartą już ponad pół roku i nie miałem żadnych problemów. Moim zdaniem nie ma sensu przepłacać 150zł do Jetstreama.

 

Wersja gtx1070Ti 200zł droższa - 1899zł https://www.emag.pl/karta-graficzna-inno3d-geforce-gtx-1070-ti-x2-v2-8gb-gddr5-n107t-2sdn-p5ds/pd/DM2HXFBBM/

Czy jest sens... zyskujesz 10-15% większą wydajność, czyli tyle ile jest droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 1070 ti to wydajnościowo blisko gtx 1080 i jeśli gtx 1070 ti jest znacznie taniej to jest lepszym wyborem, jeśli nie ma różnicy to lepiej gtx 1080. Różnica między gtx 1070 i gtx 1080 jest już większa. Do obecnego sprzętu i full hd to nawet gtx 1060 wystarczy. Jeśli to ma być zakup gpu do nowego zestawu to musisz wiedzieć z jakim prockiem go sparujesz i w jakiej rozdzielczości oraz z jakim odświeżaniem zamierzasz łupać. Ale kupować lepsze gpu z myślą nowego PC za rok czy dwa to według mnie słabe posunięcie. Sprzedałbym aktualny procesor(chyba za 350 zł) i kupiłbym i7-4770s za 650 zł lub jak złapiesz w tej samej cenie i7-4770. To operacja wyniesie ciebie 300 zł a będzie o niebo lepiej i wtedy można ładować gtx 1070 do full hd bez zastanowienia lub pokusić się o gtx 1070 ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 1070 ti to wydajnościowo blisko gtx 1080 i jeśli gtx 1070 ti jest znacznie taniej to jest lepszym wyborem, jeśli nie ma różnicy to lepiej gtx 1080. Różnica między gtx 1070 i gtx 1080 jest już większa. Do obecnego sprzętu i full hd to nawet gtx 1060 wystarczy. Jeśli to ma być zakup gpu do nowego zestawu to musisz wiedzieć z jakim prockiem go sparujesz i w jakiej rozdzielczości oraz z jakim odświeżaniem zamierzasz łupać. Ale kupować lepsze gpu z myślą nowego PC za rok czy dwa to według mnie słabe posunięcie. Sprzedałbym aktualny procesor(chyba za 350 zł) i kupiłbym i7-4770s za 650 zł lub jak złapiesz w tej samej cenie i7-4770. To operacja wyniesie ciebie 300 zł a będzie o niebo lepiej i wtedy można ładować gtx 1070 do full hd bez zastanowienia lub pokusić się o gtx 1070 ti.

 

Z tym, że nie wiem czy ma sens inwestowanie jeszcze w tą generację cpu, bardziej właśnie myślałem nad kupieniem teraz grafiki - zboostuje ona wydajność tego zestawu, a później (połowa lub później 2019roku) wymiana cpu na nową gen i pozostanie przy tej grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby później się nie okazało, że wymienisz drugi raz gpu przy kupnie nowej generacji cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby później się nie okazało, że wymienisz drugi raz gpu przy kupnie nowej generacji cpu.

tak, bo na przyszły rok jest tyle gier zapowiedzianych, że w minimalnych wymaganiach 1070 sobie nie poradzi.... :lol2: :lol2:

 

do obecnego konfigu nie ma sensu ani złotówki dopłacać, kupić tylko właśnie 1070 która zboostuje to co jest, a w przyszłym roku przerzucić się na DDR4 + ew SSD na M.2 no i jak na moje to AM4, i przyszłości nawet 8 corów i 16 wątków :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, bo na przyszły rok jest tyle gier zapowiedzianych, że w minimalnych wymaganiach 1070 sobie nie poradzi.... :lol2: :lol2:

 

do obecnego konfigu nie ma sensu ani złotówki dopłacać, kupić tylko właśnie 1070 która zboostuje to co jest, a w przyszłym roku przerzucić się na DDR4 + ew SSD na M.2 no i jak na moje to AM4, i przyszłości nawet 8 corów i 16 wątków :cool:

 

Tak też zrobię, kwestia przemyślenia czy zakupić używkę 1070 za ~1400 czy iść w nówkę za 1800. Procek na pewno będzie przerzucany na coś nowszego w przyszłym roku - a ssd, mam już 512gb więc myślę że starczy, nie czuję potrzeby M2 :D

 

Jakieś porady na co zwracać uwagę etc przy kupnie takowej używki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszukaj znane portale aukcyjne w aukcje które są w okolicy. Jak sam tak czasem patrzę to w promieniu 50-100km jest całkiem sporo tego i zawsze idzie podjechać i u sprzedającego puścić benchmark czy wszystko ok. I rozliczanie na miejscu.

A tak to jeśli chodzi o zwracanie uwagi to nie ma na co. Byle by była gwarancja producenta, sprzedający dobry, dobre realistyczne fotki i chyba tyle.

 

No tak, ale M2 zawsze będzie dobre na rozbudowę w przyszłości.

 

PS. Może starguj coś na 1200-1300, jak dobry sprzedający to się będzie opłacać. To zawsze 5-6 stówek taniej a za tyle już można wyhaczyć proca 6 core, a za hajs z obecnego konfigu starczy na mobo+ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz nową Zotac GTX 1070Ti,nie jest to co prawda najlepszy model w tej serii,ale nowa 1070Ti za 1570zł to chyba oferta warta uwagi,sprzedający o.k.,sam kupowałem nie raz już jakieś rzeczy i nie tylko ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O tym, że wielokrotnie obywatel jest opodatkowywany, co w efekcie daje wysokie opodatkowanie (procent składany). No nie wiem ... z mojej wypłaty jest zabierane niemal 42% podatku (koszt pracodawcy - to co dostaję na rękę). Jeszcze parę lat temu, to było "tylko" ~38%.
    • Ciekawe info na temat antyczita   Widocznie zmiana anticzita eliminuje nam Afterburnera. Generalnie mi to nie przeszkadza o ile nie zacznie sypać banami z tyłka.  
    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...