Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Junx

Termaltake 500w - Nowa karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Planuje nie długo wymianę karty graficznej i nie wiem czy mój stary Termaltake o mocy 500w podoła jeszcze "nowej" karcie.

 

Obecna konfiguracja:

i7 3770

msi z77-a g43 Gaming

16GB (2x8)

gtx 660

Termaltake 500w

 

Wiem, że do rx'a 580 i 1060/1070 minimum 500w ale do 980 ti trzeba już 600 w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładny model tego zasilacza, ponieważ Thermaltake zrobił ze 100 różnych modeli o takiej mocy. Może być oznaczenie z tabliczki znamionowej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 to mega lajtowa karta, z Twoim I7 jak przekroczy 200W to będzie duuuużo

 

Z 1070 i 2600X mam <270W podczas Wieśka 3

 

Z 980Ti i 580 do 350W się zamknie

 

Nie ma więc tragedii o ile nie celujesz w 1080Ti

 

Oczywiście o ile to w miarę nowy i dobrze się sprawujący TT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 to mega lajtowa karta, z Twoim I7 jak przekroczy 200W to będzie duuuużo

 

Z 1070 i 2600X mam <270W podczas Wieśka 3

 

Z 980Ti i 580 do 350W się zamknie

 

Oczywiście o ile to w miarę nowy i dobrze się sprawujący TT

 

Model dokładny poniżej oraz nie celuję w 1080Ti :P

 

Podaj dokładny model tego zasilacza

 

LT-500AL2NC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara jednostka oparta o CWT GPA 450 jeśli się nie mylę. Do GTX 1060 będzie ok, nic mocniejszego bym pod to nie podłączał. O ile jest w pełni sprawny, zakładam, że masz go z 5 lat lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do GTX 1060 będzie ok, nic mocniejszego bym pod to nie podłączał. O ile jest w pełni sprawny, zakładam, że masz go z 5 lat lub więcej.

 

U siebie mam ponad 3 lata, nie wiem ile był u poprzedniego właściciela. Poza tym jeśli to coś pomoże to na szynie 12v "trzyma" mi w okolicach ~11,950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz ma realnie 360W na linii 12V, to zbyt mało, żeby podłączyć tam cokolwiek mocniejszego niż GTX 1060, szczególnie biorąc pod uwagę, że jest grupowa regulacja napięć i jak linia 12V będzie mocno obciążona, to napięcia na liniach 3.3V i 5V się rozjadą poza normę ATX. Nie mówiąc o tym, że nie ma okablowania pod mocniejsze karty, bo powinien być tylko 1x8-pin PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, no 1070 na ref pcb (z jedną wtyczką) obleci... ale pakowanie karty za ponad 1k do zasilacza za "paczkę fajek" jest słabym pomysłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, no 1070 na ref pcb (z jedną wtyczką) obleci... ale pakowanie karty za ponad 1k do zasilacza za "paczkę fajek" jest słabym pomysłem

Na co proponujesz wymienić, oczywiście jakiś używany, jak na razie mam "trafione" sprzęty używane od 3 lat i działa bez zarzutów.

 

Ten zasilacz ma realnie 360W na linii 12V, to zbyt mało, żeby podłączyć tam cokolwiek mocniejszego niż GTX 1060 [...] powinien być tylko 1x8-pin PCI-E.

Mam 6 i 8-pin'owe wtyczki oraz jak wyżej, jaki proponujesz z używek kupić zasiłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik - ciężko o coś lepszego w tej kasie.

To zrobimy tak, kupię rx 580 za 850 ziko, ale go nie będę montować, za resztę kupie zasiłkę i będę dopiero składać w całość. Jeśli dobrze pójdzie to będę miał 200-250 i wtedy ponownie się odezwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 zł to już znacznie sensowniejsza kwota, można za to kupić coś fajnego jeśli chodzi o używane zasilacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 zł to już znacznie sensowniejsza kwota, można za to kupić coś fajnego jeśli chodzi o używane zasilacze.

Osobiście marzy mi się w pełni modularny i półpasywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic Focus Plus Gold 550W i nic więcej Ci nie potrzeba. Na proline są na niego promocje co jakiś czas i można wtedy wyrwać go o te 30-40 zł taniej niż normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...