Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Killer85

Ryzen 7 1700 czy AMD Ryzen 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

killer, niezly jestes, najpierw kupuje, pozniej teamt na forum czy sie oplaca a na koniec f...

lecisz na czarna liste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

killer, niezly jestes, najpierw kupuje, pozniej teamt na forum czy sie oplaca a na koniec f...

lecisz na czarna liste

Już nawet zastanowić się można bo dodadzą Cię na czarną listę...śmieszne i żałosne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa, zastanowił się, zapytał na forum, dostał odpowiedzi i podjął decyzję. Wyczuwam tutaj właśnie jakiegoś Janusza biznesu, poza tym sprzedawać tak uwalonego pastą procka to aż wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Nie...

Najpierw napisał że wieczorem robi przelew a później zapytał..

I to jest powod, aby dac kogos na czarna liste? Znam takich, ktorzy oplacili koszt wysylki i sie wycofali. Co nie zmienia faktu, ze nawet nie przyszlo mi na mysl, by ich skreslac. Zycie.

Inna sprawa, ze mogles procka do zdjecia wyczyscic z pasty. Przeciez jesli montowales go ponownie, to i tak powinienes. Oby. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś pecha 2 dni wcześniej był ten procek właśnie w tym sklepie za 700zł z kodem rabatowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat, gdyż problem ten sam.

Mam do kupienia ryzen 1700 i 2600, oba nowe, z gwarancja itd. Cena r5 730 r7 750. Ktory wybrać?

 

Będzie pracował z msi b450 mortar lub b450-i gaming ac oraz z GTX 1070ti/1080.

 

Główne zastosowanie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat. Wybrałem R7 1700 ze względu na dodatkowe 2 rdzenie i 4 wątki które mogą się przydać w przyszłości. Ilość klatek w grach bardzo zbliżona do siebie w testach gier na YT między tymi dwoma procesorami. Mój cały komp masz w sygnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główne zastosowanie gry.

Do gier 2600, poprawiony kontroler pamięci więc nawet paździerze te 2933 potrafią osiągnąć, osiągalne wyższe zegary co daje większy zysk niż dodatkowe wątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to dokładnie model ale Ripjaws 3200 występują zarówno z Samsungiem jak i Hynixem, być może po prostu miałeś szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ja w marcu 2017 płaciłem około 1900 zł za 1700X, a krótko po tym jakieś 1500 zł za Ryzena 1700, spadek ceny po prostu porażający. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy pamięci b-die samsunga jest większa pewność że będą działać z wyższą częstotliwością ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem ten model na morelach: Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

Wyczytałem na reddicie, że akurat te są od "SK Hynix".

A czy nie jest przypadkiem tak, że 1,5r po premierze R7 1700 oraz nowszych płyt głównych nie ma już problemu z Hynixami? Dodam, że moja płyta główna to MSI X370 Gaming Plus i wydaje mi się, że jest świeżą z tego roku bo raz, że jest mało recenzji tego modelu na necie w formie tekstowej jak i video a jak już są to ma bardzo dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Samsung B-die to w zasadzie gwarancja poprawnego działania z Ryzenem.

 

To zależy, generalnie na Ryzenie najmniejszy problem sprawiało 2x8GB, tutaj nawet Hynix nie był aż taki straszny, problemy pojawiały się przy na przykład 2x16GB albo 4x8GB, to już z reguły było za wiele.

U mnie Hynix MFR w konfigu 2x16GB za nic nie szedł wyżej niż 2666 Mhz, i to zarówno na Ryzenie jak i TR 1920X kupionym we wrześniu zeszłego roku.

Wymiana na 4x8GB sprawiła że Hynix na X399 ruszył nie tylko na 3000 ale dał się nawet podkręcić na 3200 i był stabilny jak skała, no ale to był już TR i obsadzona tylko połowa slotów, czyli coś jak dwa sloty na Ryzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak być jak Ty piszesz. Na razie mam tylko 2x8GB i tyle mi pewnie starczy jeszcze przez długi czas do gier bo na komputerze nie pracuję by wymagało to większej ilości ramu.

Przekonam się gdy będę drugie tyle dokładał w przyszłości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek.B

Ja zamówiłem za granicą tak :

proc - Ryzen 5 2600

+ chlodzenie Arctic 33 Semi Passive

mobo - MSI B450 Carbon AC

ram - Patriot 3200mhz CL16 2x8GB (16GB).

 

i po fakcie zauważyłem że Ryzen 1700 jest droższy tylko o 25zł. Raz że Boxa ma lepszego od 2600, dwa że jak nie lubię RGB to akurat w nim lekko podświetlone jest logo z klasą. I oglądam te testy to też kupowałem 2600 bo nowszy, bo czasy opóźnień pamięci niższe, bo kontroler pamięci RAM wyższy nawet jakbym miał problemy ze startem na 3200... ale tak patrze i patrzę i coraz bardziej myślę że możnabyło brać 1700 bo bym na Boxie jechał fajnym, i podkręciłbym go ręcznie na każdym rdzeniu na 3.7 i kiedyś do Oculusa VR byłby lepszym wyborem chyba jednak. Pozatym niby gry nie obsługują zadużo rdzeni ale co będzie za 2 lata kto wie.. Ale teraz musztarda po obiedzie, plus taki że i tak powinienem być zadowolony. W obecnej chwili ta sama wydajność po OC, tak generalizuje i mam na myśli głównie gry. Bo w programach moc Ryzen 5 wystarcza na moje amatorskie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier lepszy jest 2600. Chodzi o zegar. U mnie 4.1ghz osiąga bez problemu i do tego w grach nie przekracza 65stopni.wynik nie do osiągnięcia na 1700. A jak gry będą korzystały z 8 rdzeni to ten będzie za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 100-200mhz robi taką różnicę w grach ;)? Nie wydaję mi się ;). Są różne usprawnienia w ZEN+, ale jak pokazały testy na ppc(zegar w zegar ze starszą generacją) nie dało to przełożenia na wyniki w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 100-200mhz robi taką różnicę w grach ;)? Nie wydaję mi się ;). Są różne usprawnienia w ZEN+, ale jak pokazały testy na ppc(zegar w zegar ze starszą generacją) nie dało to przełożenia na wyniki w grach.

 

Najwięcej to dają szybkie pamięci i obowiązkowo dwie kości

 

Pomiędzy 2133 mhz a 3400 mhz może być nawet 20-30% różnicy

 

Jak z następną iteracją ryzena uda się poprawić jeszcze kontroler pamięci to będzie bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...