Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

McCuber

Nowy monitor 144 Hz nie działa tak jak powinien.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kilka dni temu zakupiłem monitor MSI Optix MAG24C (miałem wtedy takie podzespoły:

- karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti

- procesor - Intel Core i5-7500

- płyta główna - MSI B250M PRO-VD

- RAM - Kingston HyperX FURY 8GB

- zasilacz - FSP/Fortron ATX-300PNR 300W),

lecz nie działał on tak, jak powinien. Poczytałem trochę i dowiedziałem się, że w tym monitorze została wykorzystana technologia AMD FreeSync, która nie współgra z kartami graficznymi Nvidii.

Kupiłem, więc nową kartę graficzną - Gigabyte Radeon RX 580 (musiałem też kupić mocniejszy zasilacz, także wybrałem Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 600W), jednakże na ekranie nadal widać zakłócenia.

Pod tym linkiem znajduje się nagranie, pokazujące jak wyglądają te zakłócenia: https://drive.google.com/file/d/1BRVpxy1goboc8UMr0yL0mCS_Vw2xOD3f/view?usp=sharing.

Z góry dziękuję za każdą pomoc!

EDIT: Dodam jeszcze, że zdarza mi się to w przypadku, kiedy odświeżanie mam ustawione na powyżej 60 Hz (czasem i nawet poniżej), a wg mnie ten PC powinien wyciągnąć przynajmniej te 100 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ustaw od razu 144Hz, to nie ma związku z wydajnością kompa.

Jak nadal są zakłócenia to zmień kabel albo gniazdo w karcie. Masz podłączony przez DP czy HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam aktualnie podłączony kablem DP, ale próbowałem również HDMI, który działał z moim poprzednim monitorem. Bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Podłączam się do tematu, ponieważ mam bardzo podobny problem i chcę sobie z nim poradzić, a nie wiem od czego zacząć. 3 miesiące temu zmieniłem podzespoły w PC, generalnie mam teraz GTX1080ti, i7 8700, 16GB RAM i Windows 10. 2 tygodnie temu kupiłem nowy monitor ASUS ROG SWIFT PG279Q. Przedtem używałem monitora SAMSUNG FULLHD za pośrednictwem kabla HDMI. Teraz z nowym ASUSEM gram w rozdzielczości 2k + GSYNC + 165Hz za pomocą kabla DisplayPort.

 

Odkąd przesiadłem się na nowy monitor widzę w Wiedźminie 3 dziwne "artefakty" graficzne w szczególności w ciemniejszych miejscach w grze. Nagrałem to, wyglądają one w ten sposób https://www.youtube.com/watch?v=1g0Ty79dk2o. Włączyłem specjalnie też Left 4 Dead i tam żadnych błędów nie było.

 

Pomóżcie proszę jak mam zdiagnozować, gdzie leży problem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ estorek nie widzę artefaktów na tym filmiku :) Trzeba było nagrać kamerą obraz z monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o te wygięcia w rogach?

 

 

Nie, nie. To ja się postaram nagrać lepszy film. Chodzi o migotanie takiej szachownicy biało czarnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o takie nagłe rozjaśneinia textur? :) Na x0,25 prędkość odpaliłem :] nawet udało mi się kilka razy pausą trafić. Sterowniki zmień może coś jest uwalone. Kartę podkręcałeś? Jak tak to sprawdź na default bez OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o takie nagłe rozjaśneinia textur? :) Na x0,25 prędkość odpaliłem :] nawet udało mi się kilka razy pausą trafić. Sterowniki zmień może coś jest uwalone. Kartę podkręcałeś? Jak tak to sprawdź na default bez OC.

 

Nagrałem lepszy filmik. Artefakt pojawia się po lewej stronie ekranu w tym przypadku i wygląda tak jak na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=mvb0S3IxboI&feature=youtu.be.

 

Karty nie podkręcałem i szczerze mówiąc niczego jeszcze nie próbowałem, bo nie mam czasu się za to zabrać i nawet nie wiem od czego zacząć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że jak włączam komputer to pojawiają się również dziwne zakłócenia przy logo ładowania pulpitu. Poniżej zamieszczam filmik, zwolnijcie sobie go trochę, żeby zauważyć. Czym to może być spowodowane? Dodam, że używam kabla DP dodanego do monitora.

 

https://www.youtube.com/watch?v=okfE9kSuRfo

 

Te zakłócenia i bugi graficzne występują tylko w Wiedźmin 3 i na początku uruchamiania PC. Nigdzie indziej ich nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...