Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

p.kaldonski95

Jaki procesor wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Obecnie posiadam :

I7 2600k

Płyta główna Asus p8p67 deluxe

Ram ddr 3 2x4 gb 1600 mhz corsair

Niedawno kupiona gtx 1060 6gb asus strix

Brat chce odkupić ode mnie procesor i płytę i zastanawiam sie na co sie przesiąść myślałem dopłacić ok. 400 zl do 700 zl które uzyskam ze sprzedaży. Jesli bedzie trzeba zmienić pamięci na ddr 4 to osobną kase na to bym miał do tego sprzedalbym swoje pamięci. Jakies pomysły . Myślałem zeby przesiąść sie na i5 4690k, ale wyczytalem ze z czasem coraz wiecej gier będzie wykorzystać wiecej niż 4 rdzenie. Proszę o pomoc. Komputer tylko i wyłącznie do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie pozbywalbym sie 2600K dopoki nie moglbym sie przesiac na cos duzo swiezszego

 

Przesiadka na na I5 Haswella to nieporozumienie a I7 ... niekoniecznie da Ci jakis wymierny, zauwazalny boost, za duzo kombinowania itd. a i pewnie wyjdziesz ujemnie finansowo

 

Posiadasz dobrego procka, zwlaszcza do 1060 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie bym polecił przesiadkę na 8400, ale przy tych cenach albo w ogóle sobie darować wymianę cały czas jeszcze sensownego procesora, albo uderzyć w ryzena 2600 na nowej platformie. Pytanie tylko, czy ten ryzen + odpowiednie pamięci dla niego (minimum 3GHz) to rozwiązanie do zaakceptowania finansowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzieć aż nie padnie. Procki drogie, RAM drogi, GPU pasuje do 2600k@. W życiu nie idź w procesor 4 rdzeniowy bez HT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde memki podkręcą się na ryzenie do tych 3GHz, Trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby tak nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

ram akurat w tym momencie jest tani 550zł 16Gb 3000Mhz CL15/16

 

sama przesiadka jeżeli to ma być intel będzie droga albo bardzo droga także nie wiem czy warto. Jest zły moment na to.

 

Jak już to możesz próbować rozbudować zestaw zmieniając ram na 2x8GB wysoko taktowany. Nie jest chyba jakoś szczególnie drogi i kartę graficzną na 1070.

 

 

tu przykładowo ram.

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Obecnie posiadam :

I7 2600k

 

Myślałem zeby przesiąść sie na i5 4690k, ale wyczytalem ze z czasem coraz wiecej gier będzie wykorzystać wiecej niż 4 rdzenie. Proszę o pomoc. Komputer tylko i wyłącznie do gier.

 

Niech Cie ręka Boska broni, żebyś coś takiego zrobił. Jak chcesz się przesiąść, to tylko na i7-8700 jak ceny polecą w dół po wejściu 9gen. (ale to pewnie w nowym 2019). Jedyną i5 jaka się udała intelowi to i5-8600k, tam naprawdę byś poczuł boosta. Ale mimo to, to czekaj z wymianą i7 na i7.

 

Sam maltretuje i7 2600k od 2012/maj i miałem kupować i7 8700k 3-5 miesięcy po premierze, ale po prostu odpuściłem. Może przygarnę taką i9 9900k...nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci wszyscy radzą, słuchaj ich i nie kombinuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma i5 czy innego 4 wątkowca to może sobie na nim siedzieć do czasu aż przestanie mu wystarczać.. Przychodzą już czasy że zaczyna się pojawiać dużo tytułów w których 4 wątki to za mało żeby karmić przyzwoite karty.

 

Jeśli chcesz zmieniać to przy aktualnych cenach tylko AM4, ddr4 3000+mhz i w zależności od budżetu Ryż 1600 albo wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. Dzięki za tyle odpowiedzi, nie spodziewałem się takiego odzewu. Dziś kupiłem sobie 3d marka ze steamu z ciekawości podkręciłem procka i w cpuz pokazywało 4573 mhz bez ruszania napięć z temperaturą max 62 stopnie na samym pulpicie 28 stopni. powiedzcie mi czy te 4.6 GHz pokazywało z turbo bo robiłem test 3d markiem i też było 4573 mhz. Jeszcze jedno czy ktoś rozwinie opcje na płycie pod tytułem TPU wiem, że po włączeniu jej procek się podkręca bo włączyłem i pokazywało 4.4 GHz ale czy podkęca na stałe 4.4 nawet jak nie potrzeba tyle bo coś to nie malało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzyłem to jedyna sensowna opcja to ryzen 2700x ale nigdy amd nie miałem . biorąc pod uwagę, że za 3-4 msc spadną ceny (prawdopodobnie) to może się przesiąść tylko jaka płyta (chipset) do tego czy ryzen i nvidia to dobry wybór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...