Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PatD17th

Składanie komputera w x kom

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej złożyć samemu, wtedy jest pewność, że nie masz w środku zwrotów itp. Czy w ogóle x-kom ma taką usługę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Zdecydowanie lepiej składać samemu. Oglądasz wtedy i w razie czego wymieniasz każdy element z osobna.

 

Natomiast co do całościowych zakupów w X-Kom jak najbardziej. To przyzwoity jeśli chodzi o obsługę sklep i często ma dobre ceny/promocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie składałem samemu komputer i nie działa poprawnie, zwracam do nic produkty i kupię od nowa że złożeniem

 

Nie wiem czy nic nie zepsulem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie składałem samemu komputer i nie działa poprawnie

Czyli co się dzieje? Naciskasz przycisk power, a włącza ci się pralka czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że znacie miejsce w Warszawie gdzie mogę wziąć kompa żeby mi złożyli i sprawdzili czy wszystko dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody od płyty głównej wskazujące o błędzie CPU, GPU itp się świeca. Komputer się wykrzacza na Windowsie.

 

No i sekcje na płycie strasznie się grzeja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz dociśnięte dobrze kable od płyty głównej i zaktualizuj bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docisniete, zaktualizowany

 

Nie zamierzam się już męczyć z tym komputerem, pytałem tylko czy polecacie montaż w x komie czy mam z tym sprzętem gdzie indziej w Warszawie iść?

 

Mam okazję to zwrócić i zamówić z montazem

 

Boję się właśnie ze moglem cześć płyty spalic

 

Nawet przy włączanie kompa i naciskaniu klawiatury, mrygala gdzie nie powinna

 

Wiatrak w CPU nie chodził płynnie w biosie a w GPU próbowały się rozkręcić a nie mogły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Kom chyba nie zrobi tego od ręki. Jeśli zależy ci na czasie, to na Giełdzie Elektronicznej przy GUS jest kilka sensownych punktów, które zrobią to od ręki. Sam tam czasem wpadnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ciebie mam zwrócić, kupić praktycznie to samo ze złożeniem w x-kom i później dać do gusu żeby sprawdzili czy wszystko działa?

 

Czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za szybko się poddajesz. Ja na Twoim miejscu zrobiłbym jeszcze jedno podejście: rozłóż wszystko i jeszcze raz krok po kroczku na spokojnie, bez ciśnienia. Jeśli to nie pomoże, to faktycznie może oddaj i zamów ze złożeniem w X-Kom.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ciebie mam zwrócić, kupić praktycznie to samo ze złożeniem w x-kom i później dać do gusu żeby sprawdzili czy wszystko działa? Czy jak?

Jeśli zwrócisz po prostu zamówiony sprzęt w X-Kom, to wiąże się to z pewnymi konsekwencjami. Jeśli np. stwierdzą uszkodzenia, to zostaną one potrącone. Do tego sam proces chwilę potrwa. A taki serwis przy GUS po prostu podłączy sobie tego obecnego kompa i sprawdzi co jest nie tak, od ręki. Gdy się okaże, że jakiś komponent jest uszkodzony, to pewnie zaproponują ci kupno zamiennika. A ten uszkodzony zostawisz w serwisie (jeśli uszkodziłeś mechanicznie itp.) albo możesz odsyłać na serwis X-Kom i najwyżej później się go możesz pozbyć. Wszystko zależy od tego jak bardzo zależy ci na czasie i jak bardzo ci żał 100 zł na serwisowanie. Bo zakładam że już straciłeś chęci do dalszego dłubania samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz może też dokładnie jakiego masz kompa ;)

Windows się zainstalował czy już podczas instalacji wywala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej złożyć samemu, wtedy jest pewność, że nie masz w środku zwrotów itp. Czy w ogóle x-kom ma taką usługę?

 

X-Kom posiada taką usługę. Koszt to bodajże 79zł za montaż całego PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co podpialem nie tak. Wentylator CPU dalem w X370 gaming plus pod jled1 gdzie powinno raczej iść na fan. Ale i tak pewnie to zwrócę bo nie wiem czy coś zjebalem.

 

Boję się że coś popalilem

 

Ale żeby cała płyta i karta dziwnie się zachowywała od jednego kabla od fan CPU?

 

I żeby się GPU i MB się grzal strasznie z tego powodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Ciebie na Prywatnej Wiadomości, ale bez odzewu: jestem z Warszawy, jak potrzebujesz pomocy to mogę podejść i zobaczyć w czym tkwi problem, nie mówię że jestem ekspertem 10/10, ale kilkadziesiąt komputerów w życiu złożyłem. Oczywiście to tylko luźna propozycja, jak coś to PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...