Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

shadoow

Wymiana G2030 na co?

Rekomendowane odpowiedzi

Pamięć GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9 (GR1333D364L9/4G)

Płyta główna Gigabyte GA-H61M-S1, H61, DualDDR3-1333, 4xSATA2, D-SUB, GBLAN, mATX (GA-H61M-S1)

Zasilacz Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator, EU version CP-9020049-EU

Procesor Intel Pentium Dual Core G2030 (3M Cache, 3.00 GHz) BOX BX80637G2030

 

Poczytać o nich można tutaj, bo mam listę zakupów:

https://www.morele.net/inventory/info/DGQPcE/

 

Do tego jest karta Karta graficzna Gigabyte GTX560 Ti 1GB GDDR5 256b 2DVI+mHDMI PCI-E

Oraz Dysk SSD Crucial MX300

 

Korzystam głównie z Internetu (wiele zakładek), a jak gram w gry to max rozdzielczość Max FHD (a czasami mniej).

 

Co wymienić tanim kosztem, żeby wszystko do siebie pasowało?

Zastanawiałem się nad prockiem i2500k, ale chyba na mojej płycie nie za bardzo się da podkręcać. I2600 są już droższe o ponad 200zł.

Czy warto tyle dopłacać? Co będzie pasowało, do mojej karty?

 

Budżet? Chciałem tanim kosztem (dopłacając 200zł) dać trochę mocy, ale jak będzie sens wydawać 500zł to czemu nie.

Tylko czy jest sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskim kosztem możesz wrzucić i5 2400/2500 i drugą kostkę 4gb ramu. To będzie najlepsze jeśli chodzi o troszkę starsze gry i przeglądanie internetu. Na tej płycie nie podkręcisz, poza tym pakowanie i7 przy starym 560ti też moim zdaniem mija się z celem. Kwestia tylko w jakie gry grasz i będziesz grał, czy Ci na razie wystarczy taka wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady!Tak właśnie zrobię.

 

RAM kosztuje niewiele. Te procesory też są śmiesznie tanie, bo i5 2500 można mieć za 180zł z gwarancją na 3 msc.

 

Pytania:

 

1. Czy na tej płycie na pewno NIC nie podkręcę? Bo wersja z odblokowanym mnożnikiem nie jest dużo droższa..

2. Jeśli nie podkręcę, to może polować na i7 i2600? Zawsze to więcej wątków i w standardzie lepsza wydajność.

 

Gram praktycznie w każdą grę, tylko że na mniejszych detalach i minimalnej rozdzielczości. Chciałem, żeby zestaw był uniwersalny. Pytam o te rdzenie, bo są gry, które lepiej chodzą na wielu rdzeniach. Ale jak dużej różnicy nie będzie, to szkoda kasy na tą platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady!Tak właśnie zrobię.

 

RAM kosztuje niewiele. Te procesory też są śmiesznie tanie, bo i200 można mieć za 180zł z gwarancją na 3 msc.

 

Pytania:

 

1. Czy na tej płycie na pewno NIC nie podkręcę? Bo wersja z odblokowanym mnożnikiem nie jest dużo droższa..

2. Jeśli nie podkręcę, to może polować na i7 i2500? Zawsze to więcej wątków i w standardzie lepsza wydajność.

 

Gram praktycznie w każdą grę, tylko że na mniejszych detalach i minimalnej rozdzielczości. Chciałem, żeby zestaw był uniwersalny. Pytam o te rdzenie, bo są gry, które lepiej chodzą na wielu rdzeniach. Ale jak dużej różnicy nie będzie, to szkoda kasy na tą platformę.

1. Tak

2. i7 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłeś kolego, dziękuję.

 

Nie podkręcam, bo płyta nie pozwala. Jest i5 2500 za 180zł, oraz i7 za 400zł - warto dopłacać, czy nie warto do moich zastosowań? Duży przyrost wydajności będzie przez wyższy takt i więcej wątków?

 

Będę wdzięczny za uzasadnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłeś kolego, dziękuję.

 

Nie podkręcam, bo płyta nie pozwala. Jest i5 2500 za 180zł, oraz i7 za 400zł - warto dopłacać, czy nie warto do moich zastosowań? Duży przyrost wydajności będzie przez wyższy takt i więcej wątków?

 

Będę wdzięczny za uzasadnienie :)

Nie lepiej kupić ramu do 16GB bo zarżniesz dysk przeglądarką przy wielu zakładkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić i7 2600 za 300zł.

Moja płytka nie pozwala podkręcać, więc i tak "k" nie ma sensu.

W tym wypadku dopłata z i5 2500 do tego procka wyniesie 100zł.

 

Dopłata warta tych pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor mam, jeszcze została pamięć RAM.

 

Czy powinno się kupić drugą tej samej firmy by działały w Dual Channel? Występują różne opóźnienia?

 

Czy taki ram mogę dołączyć do mojego, czy jakiś inny polecacie? Na allegro jest za 60zł.

HYNIX 4GB DDR3 10600U 1333MHZ PC3-10600U-9-11-B1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor mam, jeszcze została pamięć RAM.

 

Czy powinno się kupić drugą tej samej firmy by działały w Dual Channel? Występują różne opóźnienia?

 

Czy taki ram mogę dołączyć do mojego, czy jakiś inny polecacie? Na allegro jest za 60zł.

HYNIX 4GB DDR3 10600U 1333MHZ PC3-10600U-9-11-B1

Nie, ale warto kupić pamięci o tym samym napięciu/taktowaniu, a na końcu zbliżonych opóźnieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...