Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michal123q

Laptop do gier z dobrym chłodzeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :),

Z racji tego, iż przejrzałem chyba wszystkie oferty internetowe pod kątem zakupu nowego laptopa, nadal nic nie znalazłem co spełniałoby moje oczekiwania. A więc, zwracam się do Was z prośbą. Moje wymagania:

 

Bardzo zależy mi na dobrym chłodzeniu, matrycy IPS, karcie GTX 1060 oraz 17 cali. Reszta jest mniej istotna (włącznie z procesorem)

Laptop nie musi mieć gamingowych bajerów ani być piękny. Nie musi być cichy, gdyż zawsze gram na słuchawkach (wole żeby był głośny aniżeli throttlował).

Budżet do 6,5 tys z hakiem (jeżeli znajdzie się coś naprawdę fajnego).

Waga laptopa nie ma znaczenia (wolę nawet cięższy model ze względu na porządne chłodzenie)

Zależy mi na tym by laptop utrzymywał FPSy w nowszych odsłonach gier na wysokim poziomie na wysokich ustawieniach.

Różnego rodzaju kadłubki też wchodzą w grę.

Windowsa mam, więc niekoniecznie jest mi potrzebny.

Dyski wolałbym SSD, aczkolwiek mogę sobie sam je dokupić i dołożyć.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z system?

 

HP OMEN 17 i7-8750H/16G/256/W10 GTX1060 120H - HP Omen 17, świetna jakość wykonania matryca FullHD Matowy IPS 120hz, mocny procesor i7-8750H, 16GB Ramu, 256 GB SSD oraz GTX 1060, potrafi tutaj wystąpić throttling przy maksymalnym obciążeniu ale nie jest z nim aż tak źle jak w innych laptopach -6449zł

 

Ewentualnie:

Dream Machines G1060-17 i7-8750H/8GB/512 GTX1060 - i7-8750H 512GB SSD GTX 1060, jedyny minus to 8gb ramu,( co prawda obecnie wystarczy do gamingu ale na przyszłość lepiej mieć więcej) temu odrazu dokupił bym drugą kość i poleciał na 16GB, matryca matowa FullHD IPS, i dobre chłodzenie Dream Cooling, ludzie czasami potrafią narzekać na głośność wentylatorów, ale nie na temperatury, To może być to dobra opcja dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za propozycje. Jak na razie stawiam na tego DreamMachines od Mamosa. Powiedzcie mi, która wersja DreamMachines jest najgrubsza i ma najlepszy system chłodzenia? (wiem, że zależy wam na ref linkach. Jak coś znajde fajnego, to na 100% kupie od Waszych ;) )

Z testów youtubowych widze, że ten co podałeś jest bardzo wąski i płaski a boje się, że temperatury mogą być wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten 1060 może Ci się wydawać na smukły, ale w rzeczywiśtosci wcale taki nie jest, zauważ ze wysokość 1060 to 30mm (na youtube reklamują 18cm bo można powiedzieć że jest pod ukosem spód latpopa, tak aby nie był tak bardzo gruby gdzie nie ma części które potrzebowały by wentylacji) przy częściach i chłodzeniu jego wysokość jest większa, tak żeby części mogły oddychać. 30mm to tylko 3 mniej niż np w Omenie jeśli chodzi o DM-y 17" to ten który wysłałem jest najlepszą opcją w Twoim budżecie. Co do temperatur,posiadacze tych laptopów mówią że pod klawiaturą potrafi czasami zrobić się ciepło, ale podzespoły podczas grania w wymagające tytuły zazwyczaj mają koło 65-75 stopni co jest bardzo dobrym wynikiem jak na laptopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IPS jest konieczny w moim przypadku ;)

 

Z czystej ciekawości - dlaczego ? Bo odwzorowanie kolorów w w.w Asusie masz lepsze niż w większości IPS na rynku ;) Jedyny mankament to mniejsze kąty widzenia ale za to dostajesz bardzo niski czas reakcji i 120Hz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Dream Machines są na bazie clevo. Jeśli chodzi o ten który wysłałeś, jest to że tak powiem "bogatszy zestaw" tego DM który ja wysłałem, ma bardziej "gammingowy" wygląd, do dzwięku ma Sound Blaster X-FI MB5 zamiast Cinema 3, 1 port usb więcej, i lepszą wbudowaną kamerkę. Ale jeśli boisz się o to jaki laptop jest "wąski" to ten który wysłałeś ma 25mm wysokości w porównaniu do 30mm G1060-17PL31 (tego którego podałem wyżej) no i jeszcze na tej stronie są konfiguracje z intelami 7-gen, i i7-7700HQ dość mocno odstaję od i7-8750H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czyli wszystkie te clevo mają takie same chłodzenie, a różnią się tylko bajerami typu gamingowy wygląd, lepsza karmerke etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie mają raczej to samo zastosowane we wszystkich, jedynę co się będzie różnić między nimi to podzespoły i obudowa, no ale to też może mieć jakiś wpływ na temperatury, tak jak np 17" zazwyczaj mają trochę lepsze temperatury niż 15"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...