Forum PCLab.pl: Mikrofon na usb - niska czułość - Jak ją zwiększyć w czasie rzeczywistym? Bez vrcable - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Mikrofon na usb - niska czułość - Jak ją zwiększyć w czasie rzeczywistym? Bez vrcable Poszukiwanie rozwiązania

#1 Użytkownik jest niedostępny   Tadeus 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Październik 2018 - 11:46

Witam,
Wczoraj udało mi się odkopać mój stary mikrofon, którego zdążyłem już pogrzebać, po tym gdy poziom szumów nagle wzrósł do poziomu przekraczającego jakąkolwiek normę. Coś mnie jednak wczoraj tknęło i rozebrałem obudowę. Jak się później okazało, moje starania przywróciły mikrofon do świata żywych. Ale mniejsza o to...Mowa tu oczywiście o Behringerze C-1U - modelu dosyć znanym ze swojej niskiej czułości. O dziwo, po amatorskiej "naprawie", głośność szumów zbiła się na tyle, że dźwięk nawet po podbiciu do poziomu, z którego jestem zadowolony, nie zbiera na tyle szumów, by było potrzebne jakiekolwiek odszumianie. Stąd moje pytanie? Czy jest jakiś sposób, aby podbić czułość mikrofonu z wbudowaną kartą dźwiękową? Opcja z wirtualnym kablem odpada - nie chcę dodatkowo obciążać procesora. A, i grzebanie przy elektronice również. Nie znam się na tym i najpewniej bym coś zepsuł. Nie szukam także nowego mikrofonu.

Strona 1 z 1