Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamil093c

Wybór dysku SSD na NVME

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki dysk ssd na NVME najlepiej polecacie?

Pojemnościowo celuje w 500gb, gdyż z tego co widzę, to obecnie relacja ceny/pojemności najlepsza jest właśnie w pojemnościach 500gb.

budżet to +- 550 zł.

 

Aktualnie używam iridium pro 240gb od goodrama i chciałbym cos szybszego i pojemniejszego.

moje mobo: Gigabyte Z270 HD3P

 

Moje typy aktualnie to:

SAMSUNG 970 Evo 500 Gb

ADATA SX8200 480 Gb

ADATA SX6000 512 Gb

 

Warto dopłacać do samsunga? czy lepiej przebierać w tańszych modelach?

Z chęcią przeanalizuję także inne propozycje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj w ogóle dysku nvme. Dyski nvme są przereklamowane. Sam posiadam dysk samsunga 960 evo 500gb nvme i różnicy między zwykłym ssd w codziennym użytkowaniu nie ma żadnej. Lepiej zrobisz kupując zwykły dysk ssd o większej pojemności niż dysk nvme.

 

Cała ta jego prędkość nie przekłada się ani na szybsze ładowanie gier, systemu czy co tam sobie wymyślisz. To są tylko cyferki w testach syntetycznych.

 

Więcej zyskasz np kupując dysk SSD ADATA SU800 1TB SATA3

 

Najtańszy chyba dysk 1tb ssd.

 

 

Jeżeli jednak napaliłeś się jak szczerbaty na suchary to jedyny dysk ssd wart uwagi to i tak jest samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego że dysk nvme potrzebuje osobnych sterowników a te bywają problematyczne w Windows 10 przy aktualizacji systemu.

Był opisywany problem przy jednej z aktualizacji Windows 10, chodziło o niektóre modele dysku Intel i Samsung.

 

Posiadam dysk mvme i żałuje, z tego co czytam testy to nijak nie przekłada się na zwykłe SSD a tylko kłopoty z nim. Niestety już taki miałem w komputerze bo kupiłem cały komputer.

 

Kup zwykły SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

dobre ceny więc radzę się pośpieszyć. I 960 500/1GB na stata i 970 500 nvme są atrakcyjne cenowo.

ddtrzofnmkqj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego że dysk nvme potrzebuje osobnych sterowników a te bywają problematyczne w Windows 10 przy aktualizacji systemu.

Hę? Właśnie przeważająca większość dysków NVMe nie ma sterowników pod siebie, tylko musi korzystać z tego wbudowanego w system.

Intele/Samsungi to wyjątki, przy których użycie sterownika od producenta i tak jest opcjonalne. I to właśnie z tymi sterownikami był problem.

 

Pisanie, że "NVMe to tylko problemy" to duża przesada.

 

W żadnym wypadku nie bronię tutaj pomysłu brania NVMe - póki nie wiadomo, do czego ktoś chce NVMe to należy zakładać, że tego NVMe nie potrzebuje, a tylko napalił się na duże liczby w specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wszystkim za pomoc ;)

 

Nie czytałem dawno już testów, a dałem się ponieść magią cyferek ;p

Jeśli dyski Nvme faktycznie nie urywają czterech liter, to postawię najprawdopodobniej na zwykły Sata 500gb by nie drenowac zbyt mocno portfela.

 

Temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...