Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mats0n

Monitor 240 hz nie ma 240 hz na hdmi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czołem! Kupiłem dzisiaj monitor Acer KG251QDBMIIPX 240Hz i jest problem bo na kablu HDMI mam tylko 120 HZ a jak wpinam jeszcze kabel Display Port i przełączam na DP wtedy mam 240 hz ale wtedy nie moge nic na ekranie zrobić, tak jakby ekran mi się gubi. Kiedy znoowu przełączam na HDMI jest wszystko ok.

W załączniku macie jak to wygląda. Kabel HDMI oryginalny z pudełka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI nie obsłuży 240 hz chyba, że podłączyłbyś dwa. Nie rozumiem co masz na myśli pisząc "ekran mi się gubi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nvidia gtx 1050 niestety bez ti, a jak FULLHD wlaczyc? dwoch nie podlacze bo mam wejdzie tylko na jeden hdmi do karty graficznej chooc dwa doo monitora.

w ten sposob ze jesli przelacze na 240 hz to nic nie moge zrobic, wszystko mi znika i zostaje mi tylko ekran i pasek na ktorym i tak nic nie ma, wszystkie programy znikaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FullHD czyli rozdzielczość 1920x1080, czyli akurat natywna Twojego monitora.

I producent raczej powinien dostarczyć w opakowaniu taki kabel, żeby pełną funkcjonalność monitora wykorzystać.

GTX 1050 powinien też już mieć HDMI w wersji 2.0, chyba że to akurat jakaś ułomna nieco wersja. Jakiej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ktorym kablu Ci chodzi? o dziwo dostarczyl dwa tylko czy dobrej jakosci... ale bylem pewny ze nie bedzie w zestawie kabla hdmi wiec kupilem za 50 zl PREMIUM HDMI 2.0 CABLE tylko jesli go wypakuje i nie zda roli bede mogl go oddac za pokazaniem paragonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kabel na ten kupiony za 50 zł w wersji HDMI 2.0 i jest bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane, że 240Hz jest obsługiwane tylko na portach DisplayPort oraz HDMI2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mityczny dużo pomogłeś, na HDMI mam 240 hz ale tylko wtedy kiedy port DP jest tak jakby uruchomiony, wtedy w Nvidii pokazuje ze 240 hz hdmi ale kiedy przełącze na HDMI2 przełacza mi automatycznie na DP. Jaka jest różnica miedzy DP 240 hz a HDMI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tylko wtedy kiedy port DP jest tak jakby uruchomiony

Co to znaczy?

 

Jak podłączysz po samym HDMI bez niczego innego (DP odłączone), to co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy monitor którymś przyciskiem nie potrzebuje zmiany portu wejściowego.

 

Btw, obrazki nie wrzucaj na forum, tylko gdzie indziej i linkuj. Z tego co wrzuciłeś nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak bo można zmienić port poprzez klawisz ale to nic nie pomaga czy biorę recznie czy automatycznie kiedy wykrywa źródło i bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo nam wytłumaczyłeś co właściwie robisz i jak wygląda problem.

 

Jak podłączasz przez HDMI to co się dzieje i co możesz zrobić z poziomu windowsa?

I to samo dla DP, jaki jest objaw i co można z poziomu windowsa zrobić?

Używasz w obydwu przypadkach oryginalnych kabli dołączonych do monitora?

W przypadku HDMI próbowałeś wszystkich gniazd karty graficznej?

Czy masz drugi komputer albo możliwość skorzystania gdzieś z drugiego kompa żeby podłączyć Twój monitor?

 

I jakie masz tryby do wyboru w opcjach ekranu, bo kompletnie nic nie widać na tym screenie który załączyłeś.

Nie ma tam do wyboru 1920x1080 240Hz?

I sprawdź w opcjach ekranu, nie sterownika NVIdia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam

Uzyskałem 240 hz na HDMI jakoś, nawet nie wiem jak :D

teraz inne pytania, jaka jest różnica między HDMI vs DP, chodzi o monitor i oczywiście o hz i oczywiście o cs go.

kolejne pytanie, jeśli 240 hz mam a słyszałem że to działa tylko wtedy kiedy mam ponad 240 fps w grze a co jeśli kiedy jest mniej fps niż 240? u mnie jest tak że jeśli chodze, zwiedzam mape to te 250-300 fps jest ale jeśli strzelam to wiadomo ze fps spadaja do 150, i co wtedy, jak zachowuje sie te hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w csgo dużego nie ma znaczenia czy masz 144hz czy 240hz, bo ta gra jest na tyle skopana że odczujesz podobnie spadki z 300 na 150fps niezależnie od ilości hertzów. Najlepszą płynność bez jakiejkolwiek synchronizacji osiągasz na powyżej 250fps

 

Możesz też popróbować używania fast-sync w ustawieniach nvidii, trochę pomaga przy spadkach i nie ma aż takiego uczucia opóźnienia (sam używam freesync z monitora + ulepszona synchronzacja w AMD, obraz jest płynny, szybki i nie ma smużenia przy overdrive na high - jak to większość osób dramatyzuje..)

 

ja dużej różnicy pomiędzy DP a HDMI nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie nie ma żadnej różnicy między 240Hz przez hdmi a 240Hz przez dp. Oczywiście zakładając, że i monitor i komputer obsługują odpowiedni standard łącza żeby to zapewnić(odpowiednia wersja standardu). Ilość herców to nic więcej jak ilość odświeżeń ekranu na sekundę.

Przy odświeżaniu 240Hz, jeśli karta graficzna wygeneruje 300fps(klatek obrazu w ciągu sekundy) to na ekranie "zobaczysz" maksymalnie 240 z nich, bo resztę zgubi zbyt niskie odświeżanie.

Jeśli karta wygeneruje 150fps, to "zobaczysz" ich dokładnie 150, bo monitor będzie odświeżał obraz na tyle szybko, że nie powinien zgubić żadnej z nich, a nawet zdążyłby pokazać jeszcze trochę więcej.

Piszę "zobaczyć" w "", bo można się spierać ile ludzkie oko jest w stanie tak naprawdę zobaczyć fizycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fliperpl, a jak ustawiłeś fast-sync w ustawieniach nvidii?

dużej różnicy nie widziałeś ale jednak jakaś była, przewaga po czyjej stronie bo słyszałem że to DP troszkę w jakiś sposób wygrywa z HDMI co mnie zdziwiło. Miczi czyli krótko mowiąc ile masz fps tyle zobacze hz ? oczywiście więcej niż 240 nie zobacze (i tak nie zobaczy sie)

Jest ogromna roznica miedzy tym monitorem a moim starym, tylko jeszcze nie moge sie przyzwyczaic, jakos ciezej sie gra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Ilość Hz masz stałe, ile ustawisz(ile ma monitor) tyle widzisz cały czas. Liczba fps jest zmienna, zależy od gry, ustawień graficznych i od mocy Twojego komputera. Liczba fps w danym momencie może być mniejsza, w okolicach albo większa od częstotliwości odświeżania monitora, najczęściej się zmienia cały czas. Ale fizycznie możesz zobaczyć tylko tyle fps ile wynosi w hercach częstotliwość odświeżania monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy między DP a HDMI bo oba nadają sygnał cyfrowy, jedyną zauważalną różnicą jest przepustowość, czyli jaką rozdzielczość przy jakiej częstotliwości odświeżania obsługują, DP 1.3/1.4 ogarnia 4k 120 Hz lub 8k 30 Hz, HDMI 2.0 4k 60 FPS, HDMI 2.1 4k 144 Hz lub 8k 30 Hz, oczywiście obsługują więcej ale już bez próbkowania 4:4:4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...