Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

unluck85

i7 6700k na ryzena 7 1700 jest sens ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie czy wymieniać na te 8 rdzeni czy nie ?, ogólnie jest teraz dobry momn na sprzedaż procesora i płyty - myślę że z chłodzeniem wyrwałbym za proca + asus z170 pro gaming + chłodzenie macho ok. 1300 zł , więc wymiana na takiego ryzena + płyta asrock b350 pro wyszłaby mnie praktycznie za darmo. Pytanie tylko, czy w najbliższych 2-3 latach taki ryzen jest w stanie znacząco wyprzedzić taką i7 w grach, czy jednak oba te procki zestarzeją się w porównywalnym czasie ? Aktualnie procek mi do wszystkiego wystarcza i jestem z niego zadowolony, a monitor to tylko 60hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma sensu wymiany. Chyba, że obawiasz się, że za niedługo 4 rdzenie 8 wątków to będzie zbyt mało do gier, ale ciężko powiedzieć kiedy to nastąpi. Patrząc po takim teście https://pclab.pl/art78955-4.html widać, że AC: Odyssey lubi więcej rdzeni, ale to najpewniej przez Denuvo. Ech, różnie to może być w przyszłości, ale jak faktycznie grasz na 60Hz monitorze i chce ci się bawić w sprzedaż płyty i procka, to może nie jest to najgorszy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego jak do gier to nie specjalnie.Za 2-3 lata to będziesz miał ryzena 3 i coś tam od intela, a do tego czasu raczej nie będziesz narzekał na wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, przerabiałem ten dylemat. Do gier szkoda zachodu. Na twojego Intela za 2-3 lata nadal będą chętni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...