Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Trrigon

temp procesora

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

niedawno wymieniłem paste termoprzewodzącą i max temp jaką zauważyłem w grze GTA V było to 66C

chciałbym sie zapytać czy taka temperatura jest okej, dziekuje za wszelką pomoc ;)

 

pasta termo przewodząca to jakaś od CoolerMaster chłodzenie też, procesor i5 2400 3.10

 

chłodzenie procesora cały czas chodzi na ok 2000RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki a te 2000RPM jest dobre?

 

zawsze jak patrzyłem to było gdzieś 1800-1900 jak wymieniłem płyte główna to jest stałe 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie kontrolujesz obroty wentylatorów podłączonych do mobo. Jeśli nie to jakimś programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie popsuje niczego?

 

te 2000rpm jest o wiele za dużo czy może być takie ?

 

bez włączonej gry mam 1950rpm

 

sory za tak proste pytania ale sie nie znam, a wole sie upewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 2000 RPM to masakra, jaki to wentylator 120 albo mniejszy pewnie ? Mnie już 1000 RPM przy 140mm wku...drażni xD

Jeżeli masz ciągle te same obroty to znaczy, że masz w BIOS ustawiony tryb na sztywno np. Performace (do wyboru Optimal/Silence) nie chce mi się wierzyć, że wentyaltor od chłodzenia procka może nie mieć PWM - czyli sterowania jego obrotami poprzez płytę głóną w zależoności od temperatury w dużym skrócie - a jeżeli ma to ustaw w BIOS to jakoś, żeby dostosowywał obroty do obciążenia.

 

Co za płyta główna ? Jakie chłodzenie ? Czy wtyczka wetnylatora ma 4 dziurki ?

 

Nic nie popsujesz jak będzie za wysoka temperatura to są zabezpieczenia, które wyłączą komputer... ale to skrajne przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B75MA-P45 Intel B75 LGA 1155 chłodzenie "boxowe" od coolermastera ma 3 dziurki

 

o ten https://goo.gl/images/DR37xw

 

nie wkurza mnie te 2000rpm, ponieważ mam słuchawki prawie zawsze, ale czy te 2000rpm może być czy jest za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nie związane z procesorami, otóż mam zainstalowane 8gb pamięci ram a dostępne 7.86gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie Ci to pokazuje w menadżerze urządzeń? To wtedy normalne że system coś zużywa RAM. Co do wentylatora to im większe rpm to lepiej chłodzi ale po prostu hałasuje, jeśli tobie nie przeszkadza 2000 rpm to tak zostaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że iGPU zabiera te trochę RAM. Jeśli tak bardzo pragniesz pełne 8 to wyłącz w biosie iGPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wejdź do BIOS i o ile się orientuje to masz:

Settings >> Hardware Monitor >> i tam masz chyba CPU Smart Fan Target daj Enabled albo napisz co tam widzisz albo zrób fotkę i wklej tu.

 

Raz, że hałas dwa, że szkoda wentylatora żeby cały czas na 100% chodził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trrigon, z RAM wszystko jest ok.

Co do tego chłodzenia "boxowego", to radzę Ci je zmienić na coś lepszego np. na taki SilentiumPC Spartan 3. Będziesz miał chłodniej i ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to co mam teraz chłodzenie wystarczy narazie? później wymienię

 

czyli pamieć ram taka może być?

 

dzięki za pomoc wszystkim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to co mam teraz chłodzenie wystarczy narazie? później wymienię

 

czyli pamieć ram taka może być?

 

dzięki za pomoc wszystkim ;)

 

Wystarczy, ale skręć ten wentylator, bo długo nie pochodzi na maksymalnych obrotach nonstop, wyżej Ci pisałem co masz zrobić, sprawdź to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wchodzę w CPU smart FAN to mam po kolei Disabled 40stopni 50stopni 60stopni i mam ustawione na 65stopni

 

po 65stopniach jest tylko 70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nic nie da się zrobić, tylko zmiana chłodzenia na jakieś z lepszym radiatorem i wentylatorem PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno, jak do tej pory wytrzymało, w razie czego wymiana na jakąś Fere/Spartana to koszt koło 100zł, można szukać też używanych, na pewno będzie ciszej i chłodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...