Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamilm123

GeForce GTX 670 OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z kartą graficzną, chodzi o to, że nie kręci się jeden wiatrak i karta łapie w stresie temperatury sięgające 80 stopni. W Furmarku nawet 90. Wiatrak nie jest uszkodzony bo podczas włączania komputera kręcą się obydwa i jeden po chwili się zatrzymuje. Poza tym w programie MSI Afterburner jak ustawię moc wentylatorów od 85% wzwyż to już kręcą się oba ale wtedy strasznie szumi. BIOS na karcie zaktualizowany do najnowszego sterowniki graficzne też. Dodatkowo sprawdzałem czy przy niższym napięciu wstaną oba wiatraczki i po podpięciu pod baterię 5V kręcą się oba. Pod 9V też. Może trzeba coś zmienić w BIOSie i ustawić, żeby drugi wiatrak załączał się od razu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może powodować sterownik grafiki.

 

Wróć do starszej wersji poprzez DDU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie to. Próbowałem już kilku wersji nawet jedną z 2014 roku ale problem ciągle jest ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za model? Rozumiem, że jak wymusisz obroty na np 50% to też się nie kręci? Dopiero od tych 85%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model to MSI GTX 670 2GB OC z chłodzeniem TwinFrozr. Wiatrak kręci się tylko jeden, dopiero gdy ustawie wydajność wiatraków na 85% to załącza się drugi. Strasznie szumią wtedy. Chciałbym, żeby oba kręciły się nawet na wolnych obrotach wtedy karta była by chłodniejsza.

 

Problem prawie rozwiązany. Podłączyłem chłodzenie do płyty głównej w miejsce SYS_FAN. Teraz kręcą się oba wiatraki ale są w trybie manualnym. Musze ręcznie sterować ich pracą. Czy jest jakiś program w którym można dostosować prędkość wentylatora na podstawie odczytów z czujnika temperatury GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...