Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maximus007

RADEON HD6450 kolory w filmie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nietypowy problem. Mianowicie do starszego komputera dołożyłem kartę AMD ATI RADEON HD6450 1GB i pojawił się problem z koloramioraz jakością . Otóż odtwarzane filmy z dysku są w jakiś dziwnych ciemnych kolorach. Filmy odtwarzane na youtube są dobre. Gdzie szukać rozwiązania tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że program narzuca jakąś własna paletę kolorów stąd takie różnice.

Czy te filmy odtwarzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzam Allplyerem, ale to samo jest w VLC. Z kolei lepiej jest w starym programie BestPlayer ale jakiś dziwny komunikat Windows wyświetla

 

23dca311c269a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowałeś sterowniki na czysto? jaka grafika była wcześniej w kompie ?

możliwe też że masz dwa różne źródła plików, w allplayerze możesz ręcznie skorygować kolory na ekranie aplikacji prawy klawisz -> obraz -> ustawienia koloru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej była zwykła grafika zintegrowana. Włożyłem kartę graficzną ściągnąłem sterowniki programem DriveEasy i poza filmami wszystko chodzi bardzo dobrze. Czytałem gdzieś na innym forum że może tak być że Win7 narzuca odtwarzaczowi filmów swoje sterowniki domyślne i dla tego jest taki problem. Zamiast korzystać z wgranych kodeków np z k-lite code korzysta z systemowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem na początku ale źle wykrywało kartę graficzną, źle wyświetlało rozdzielczość pulpitu. Po pobraniu sterowników poprzez DriveEasy niby wszystko ładnie znajduje kartę i ją identyfikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...