Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krzyw0j

Drastyczny spadek zasięgu rutera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Ostatnio mam problem z zasięgiem wifi. Będąc w odległości 5m od rutera (domyślny od operatora) mam 1-2 kreski jakości oraz co chwile zrywa połączenie. Insternet ma w Neti i poza główną siecią NetiaStot są jeszcze dwie NetiaStot2 (ponoć dla gości) oraz FON_NETIA_FREE_INTERNET. Wszystkie one działają na tym samym kanale wifi. Zastanawiam się czy ten spadek zasięgu jest powiązany z tymi dwiema sieciami?

Macie jakieś inne pomysły co może być nie tak?

Edit:

To jest raczej zły trop. Zauważyłem, że gdy wyłącze połączenie laptopa z słuchawkami bluetooth to wszystko wraca do normy. Jest możliwe zakłucanie wifi przez bluetooth? Dodam, że mam w laptopie łącząną kartę bluetooth i wifi (Intel Wireless-AC 8260). Ostanio wymieniałem pastę w lapku i czy mogłem coś popsuć - wcześcniej nie używałem jednocześnie wifi i bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten router obsługuje pasmo 5 GHz ? Jak tak to połącz się z 5 albo popróbuj zmienić kanały na 2,4, ostatecznie laptop z routerem przez kabel albo słuchawki na kablu a net po wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalka że bluetooth koliduje z wifi , zmień pasmo dla wifi na 5GHZ jeśli tylko jest taka mozliwość

 

Cześć!

Ostatnio mam problem z zasięgiem wifi. Będąc w odległości 5m od rutera (domyślny od operatora) mam 1-2 kreski jakości oraz co chwile zrywa połączenie. Insternet ma w Neti i poza główną siecią NetiaStot są jeszcze dwie NetiaStot2 (ponoć dla gości) oraz FON_NETIA_FREE_INTERNET. Wszystkie one działają na tym samym kanale wifi. Zastanawiam się czy ten spadek zasięgu jest powiązany z tymi dwiema sieciami?

Macie jakieś inne pomysły co może być nie tak?

Edit:

To jest raczej zły trop. Zauważyłem, że gdy wyłącze połączenie laptopa z słuchawkami bluetooth to wszystko wraca do normy. Jest możliwe zakłucanie wifi przez bluetooth? Dodam, że mam w laptopie łącząną kartę bluetooth i wifi (Intel Wireless-AC 8260). Ostanio wymieniałem pastę w lapku i czy mogłem coś popsuć - wcześcniej nie używałem jednocześnie wifi i bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...