Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Elebere

Monitor problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam olbrzymi problem i nie potrafię sobie z nim poradzić. Monitor mam 2 tygodnia. Kiedy go zamówiłem od razu był problem. Kiedy grałem w csa na 144hz ekran tak jakby migotał. Kiedy idę i patrzę na ściane ona się tak jakby tnie. Jakbym grał na 30fpsach? Tekstury tak trochę latają i migotają. Jednak 2 dni po zakupie włączyłem PC i zaczęło wszystko działać płynnie. Nie wiem jak - po prostu zacząłem grać :D Nacieszyłem się 2 tygodnie i teraz znowu ten problem się pojawił.

Zrobiłem reset systemu, sprawdzałem na innych kablach, na różnych kombinacjach ustawień, na różnych wejściach karty. Na 144hz i na 60hz ten problem występuje.

 

Monitor Asus VG258Q

Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1060 AMP 3GB GDDR5

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W

Płyta główna ASRock Z370 PRO4

Dysk Toshiba P300

Procesor Intel Core i3-8100

Pamięć Patriot Viper Elite DDR4, 2x4GB

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na mobie i benchmarku i tam nie było problemu z krawędziami, ale wiadomo że gry fps to gry fps i może być faktycznie inaczej. EDIT: W Fortnite patrzyłem i wyglądało normalnie. Nagrałem film, ale średnio widać na nim ten problem. Np. jak skaczę to mam wrażenie jakby stabilizacja obrazu była jakaś zła. No i jak idę bokiem do ściany to ta ściana jest taka nienaturalna. Jakby tak się przesuwała? Ciężko mi to opisać i pewnie dlatego cięzko mi pomóc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciężko stwierdzić, bo nie wiadomo co jest tu ewentualnym błędem monitora/karty a błędem telefonu, którym kręciłeś.

 

Czyli jakim kablem obecnie to masz podłączone i jakie odświeżanie?

Bawiłeś się ustawieniami monitora? Np. funkcją Overdrive? Ponoć może powodować różne zachowania czasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem przez dispaly port i dvi. Jakieś funkcje zmieniałem, ale na zresetowanych też tak było. Nie wiem czy u mnie jest funkcja overdrive, albo jak w nią wejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overdrive to jedna z funkcji dostępnych w ustawieniach współczesnych monitorów.

Z definicji powinna przyspieszać przejście pixela w nowy stan, więc powinno teoretycznie wyostrzać obraz przy dynamicznych zmianach i zmniejszać rozmycie.

Niestety powoduje negatywny efekt ghostingu, czyli efektu pewnego powidoku po nie do końca zmienionym pixelu, gdzie widać stan przejściowy między wcześniejszym stanem a nowym. Tak mniej więcej.

Nie do końca pasuje do Twoich objawów, ale jako dodatkowa funkcja, warto może przynajmniej sprawdzić czy problem występuje jak ona jest wyłączona.

Opcja jest gdzieś w ustawieniach monitora w jego OSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie chodzi o trace free. Sprawdzałem na różnych ustawieniach. Nie on jest winowajcom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...