Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ralox

MSI B350 GAMING PLUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam nowej płyty głównej.

Oczywiście pod procesory Ryzen.

 

Wpadła mi w oko

MSI B350 GAMING PLUS

Link

 

Co o niej sądzicie ?

Może coś w podobnych pieniądzach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wybrałbym np. b350 pc mate lub pro vdh lub każdą inną z radiatorem na VRM, wszystkie płyty od MSI B350 są konstrukcyjnie takie same za wyjątkiem carbona i krait, inaczej różnice są kosmetyczne, jeśli nie będziesz podkręcał procesora, możesz się również zdecydować na płytę z chipsetem a320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli później chciałbym zmienić procek np Na Ryzen 5 i pobawić się trochę z podkręcaniem ? To jaką płytę mógłbyś polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co wyżej ;) R5 nie jest wymagający, a wymienione płyty wyżej starczają w 150% ( za wyjątkiem płyt z chipsetem a320, do OC CPU potrzeba b350. Jedyna uwaga to, że do Ryzena gen2 i następców będziesz musiał zaktualizować BIOS. Zresztą jak kupisz teraz płytę to update BIOS na Ryzenie i tak jest obligatoryjny (bardzo łatwo się to robi samemu), choćby ze względu na eliminację błędów i lepsze wsparcie RAMu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do aktualizacji biosu to wiem o tym ;p Swoją obecną sam aktualizowałem także nie ma problemu :)

To może tak :)

Z tej listy co brać pod uwagę i co wybrać

Krait

Pc Mate

Tomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do aktualizacji biosu to wiem o tym ;p Swoją obecną sam aktualizowałem także nie ma problemu :)

To może tak :)

Z tej listy co brać pod uwagę i co wybrać

Krait

Pc Mate

Tomahawk

Krait ma najlepszy VRM i niezły radiator(względem bliźniaczej carbon), tomahawk to pokolorowany pc mate, poza tym różnice w płytach są takie, jakie możesz wyczytać w specyfikacji na stronie w sklepie ;) Krait pozwoli w przyszłości na update do 8 rdzeni

 

 

Ewentulanie możesz rozważ tomahawk plus, ponieważ dodali do tej płyty obsułgę bclk(zmianę taktowania bazowego) co może się przydać przy OC RAMu, zwłaszcza gdyby trafiły Ci się kiedyś dobre kości na samsungach b-die, taktowania 3200mhz++ byłby bardziej osiągalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wybór padł na TOMAHAWK PLUS, będzie to chyba dobra płyta pod późniejsza rozbudowę :)

Bardzo dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jak kolega napisał o płycie MSI B350 gaming PLUS.

Moje pytanie dotyczy alternatywnego wyboru, konkurentka to Asrock AMD AB350 Pro4.

Ta płyta posiada lepszą sekcję zasilania. Czy nie będzię lepsza do OC Ryzena 1200?

Mozliwe że obie są wystarczająco dobre na OC do granicy ok 3800 .

Przymierzam się do wymiany starych gratów, aktualnie to Phenom II X4 955 .

Dziękuję za wszelkie opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B350 gaming PLUS/tomahawk/pc mate/ pro vdh ma lepszą sekcję od AB350 Pro4. Ale obie płyty fizycznie będą równie dobre do OC Ryzena 1200 ~~4000mhz. ASRock generalnie ma często problemy ze zbugowanym BIOSem i nikomu nie polecam ich płyt na AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...