Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

smox

Nietypowy problem z telewizorem

Rekomendowane odpowiedzi

Przytrafiła mi się bardzo dziwna sytuacja. Chodzi o muszki owocówki. Otóż te maleństwa przyciąga nocą włączony telewizor, i nie było by z tym problemu gdyby nie to, że kilka wlazło jakoś pod tę pierwszą warstwę monitora, a drugą. Myślałem, że są na zewnątrz i zgniotłem je palcem i już tam zostały. Da się je jakoś sunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli same wlazły to otwory są stosunkowo duże, spróbuj odkurzaczem, a potem usuń odpadki organiczne z domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny problem: https://www.google.com/search?q=owad%20w%20monitorze

 

Szkoda, że je zgniotłeś. Gdybyś tego nie zrobił, pewnie dałoby się je jakoś wywabić na zewnątrz.

 

Teraz zostaje chyba tylko rozebranie matrycy (ryzykowna operacja) albo przyzwyczajenie się do tych "badpixeli".

 

Możesz spróbować tego: https://superuser.com/questions/76153/removing-dead-thunderflies-stuck-inside-an-lcd-monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dają do serwisu i im to czyszczą (zgłaszane jako nieszczelność, jak ma się jeszcze gwarancję). Ktoś w sieci wymyślił patent, że ssawkami (taka, jak przyczepia się pluszaki do szyby czy drzwi, ale większa) doczepiają się do ekranu i lekko go odczepiają od matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Gwarancja niestety już się skończyła, ale popytam, może ktoś podejmie się usunięcia tych muszek. Jak nie, to mam jeszcze jedną opcję - kupiłem 2 jednakowe telewizory, sobie i teściowej. Wystarczy wyczuć odpowiedni moment i je podmienić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...