Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sary

CPU+MOBO okolo 400zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. potrzebuje taniej używanej płyty + procka do około 400 zł + - 100. Zastanawiałem sie nad jakimś i5 2500 Znajomy ma APU od AMD a10-7800. ale sypią mu się pory USB. sensowna przesiadka? Czekam tez na oferty i z góry dziękuję.

 

EDIT: pozostałe części PC dysk SeagateHDD 1TB, 120adata SSD, grafika R7 260X zasilacz chieftec 450w. RAM 2x4 2400Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowna, ewentualnie klasyka g4560 + MSI h110m. Jakby co to plyte mam do sprzedania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowna, ewentualnie klasyka g4560 + MSI h110m. Jakby co to plyte mam do sprzedania :)

Ale to niestety DDR4. za duży koszt. znajomy pogrywa tylko w MU Online i jakieś inne pierdoły w które nawet to APU dawało rade:)

Edit: znajomy grał z pol roku, albo i więcej z monitorem wpiętym pod płytę mimo ze miał zewnętrzną kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze athlon 200 z vega3 ale to tez na Ddr4.

Chyba ze plyte pod g4560 znajdziesz z obsługa ddr3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze athlon 200 z vega3 ale to tez na Ddr4.

Chyba ze plyte pod g4560 znajdziesz z obsługa ddr3.

Nie wiem, chyba za dużo p...nia a i5 powinno i tak być bardziej wydajne jak się włączy normalnie grafikę

 

BTW On potrafił na głupim starym APU odpalać 5-6 kont i dawał rade wiec powinien być zadowolony po zmianie na I5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Jak budżetowe rozwiązanie, to i5 2400/2500 plus polować na jakieś mobo. Jak się postarasz, to idzie zamknąć się w budżecie 250zł. Wada taka, że trzeba poszukać dobrej płyty i na to zejdzie trochę czasu. Bez oc, to cokolwiek na H61 styknie, a nie będzię wyżyłowane.

Jakiś czas temu składałem zestaw dla rodziny i mobo + i5 + 6GB ramu wyszło mi w okolicach 260zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

Ale to niestety DDR4. za duży koszt. znajomy pogrywa tylko w MU Online i jakieś inne pierdoły w które nawet to APU dawało rade:)

Edit: znajomy grał z pol roku, albo i więcej z monitorem wpiętym pod płytę mimo ze miał zewnętrzną kartę

do takich zastosowań to może jakiś Ryzen ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Tylko kolega posiada pamięci ddr4 wypadało by przeczytać wątek tematu zanim coś się napisze w nim ;)

 

Chyba sam go poczytaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka radykalna opcja, sprzedać to wszystko (ewentualnie dyski i grafikę zostawić) dołożyć do tych 500zł i złożyć coś nowego np. na tym Athloniku nowym ?

 

//edit

W sumie to zła propozycja nie ma sensu pakować GPU do tego typu procesora z integrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

To może być ddr3 albo ddr4.

Skoro w pierwszym poście zastanawia się nad i5 2500, to dopowiedz sobie jakie to mogą być kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się nie zastanawiać co ma autor tylko niech napisze po prostu. Takie domyślanie się wskazuje że 90 procent jest pewne że ma ddr3, no ale jak ktoś jest gapą to przecież tego sobie nie dopowiesz że jednak miał ddr4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Tu nie trzeba się niczego domyślać, wystarczy przeczytać trzy pierwsze posty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi tutaj nie wskazuj palcem na mnie jaki jestem, ponieważ takie informacje powinny się znaleźć w pierwszym poście "RAM 2x4 2400Mhz ddr3". Żeby nie było żadnej wątpliwości. A tak dwóch użytkowników myśli że ma ddr4 + jeden domyśla się po trzecim poście że to ddr3. Ja tylko napisałem że RAM 2x4 2400Mhz to sobie mogą być ddr3 albo ddr4 ponieważ RobONtouR błędnie przyjął że 2400 to tylko ddr4. Proszę się ode mnie odczepić. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Przecież wszystkie informacje są w pierwszym poście.

Podpowiem, bo widzę że ciężko przyznać się do błędu i braku umiejętności czytania.

Zastanawiałem sie nad jakimś i5 2500 Znajomy ma APU od AMD a10-7800.

Słowa klucze:

I5 2500

a10-7800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaż mi gdzie napisane jest wprost "DDR3". Reszta mnie nie interesuje. Po raz drugi piszę odczep się człowieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to oczywiście pamięć DDR3 ;) Nie ująłem tego w temacie bo myślałem ze przy starym APU i I5 będzie to oczywiste. Znajomy posiada pozostałe części, i budżet na tyle mały, ze nie ma szans na zmianę całego zestawu. Ja tez nie mam a bardzo czasu by się bawić w odsprzedawanie i szukanie czegoś taniego. I5 będzie mu musiało wystrzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...