Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nickelony

SilentiumPC czy be quiet! ?

  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który zasilacz mam wybrać (Cena do 350zł)?

    • SilentiumPC Supremo FM2 650W 80+ Gold
    • be quiet! Pure Power 10 600W 80+ Silver
    • Inny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mały problem z doborem zasilacza do mojego zestawu, ponieważ nie potrafię wybrać pomiędzy ciekawą ofertą od SilentiumPC (Supremo FM2 650W 80+ Gold), a be quiet! (Pure Power 10 600W 80+ Silver)

 

Mój zestaw to:

CPU: Ryzen 5 2600x

GPU: GTX 1070 Ti

MOBO: MSI B450M Gaming Plus

RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16

HDD: Toshiba P300 1TB

SSD: ADATA SU800 128GB 560/300

 

Cenię sobie:

- Jakość wykonania

- Stabilność pracy

- Trwałość zasilacza

- Pewność działania

- Wydajność

 

Nie za bardzo interesuje mnie kultura pracy.

 

Budżet do 350zł

 

Jeżeli macie jakieś lepsze propozycje na zasilacz, to proszę je podać.

Z góry dziękuję! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch na pewno SilentiumPC - to sporo lepszy zasilacz.

 

Natomiast ja rozważyłbym Anteca - https://www.x-kom.pl/p/440906-zasilacz-do-komputera-antec-ea550g.html - w bardzo fajnej cenie jest w X-kom, a to też solidna i dobra jakościowo zasiłka.

 

Ewentualnie delikatnie ponad budżet masz rewelacyjnego Seasonica - https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-550-ssr-550fx-80plus-gold-550w-p1106862 - zasilacz praktycznie bez wad i to ta niego bym stawial, jeśli tych pare zł możesz dorzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wybierać tylko pomiędzy SilentiumPC, a be quiet!, to bez namysłu wybrałbym produkt niemieckiej firmy be quiet! niż chińskiej SilentiumPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wybierać tylko pomiędzy SilentiumPC, a be quiet!, to bez namysłu wybrałbym produkt niemieckiej firmy be quiet! niż chińskiej SilentiumPC.

Ale zdajesz sobie sprawę, że zasilacz Pure Power 10 też jest produkowany w Chinach? I nawet kondensatory ma chińskie, podczas gdy w Supremo siedzą japońskie o lepszych parametrach. No ale tak, lepiej kupić gorszy zasilacz bo ma logo niemieckiej firmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch na pewno SilentiumPC - to sporo lepszy zasilacz.

 

Natomiast ja rozważyłbym Anteca - https://www.x-kom.pl/p/440906-zasilacz-do-komputera-antec-ea550g.html - w bardzo fajnej cenie jest w X-kom, a to też solidna i dobra jakościowo zasiłka.

 

Ewentualnie delikatnie ponad budżet masz rewelacyjnego Seasonica - https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-550-ssr-550fx-80plus-gold-550w-p1106862 - zasilacz praktycznie bez wad i to ta niego bym stawial, jeśli tych pare zł możesz dorzucić.

 

Uważasz, że 550W wystarczay? nie będzie to trochę na granicy?

Antec wygląda bardzo przyzwoicie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczy spokojnie, ten zestaw w grach to będzie dobijał może do 300W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że na x-komie ten Antec ma wpisaną gwarancję 24 miesiące, gdzie na Morele 84 - 7lat. Wszędzie jest info, że mają 7 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisują tyle, ile mają obowiązku - rękojmia 2 lata, gwarancji udziela producent, a nie sklep... po za tym anteca można reklamować z pominięciem sprzedawcy - jedyny minus to konieczność wysłania paczki do Holandii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, mogę dopłacić do tego SeaSonic'a 550W, bo wygląda mi na baaardzo solidny zasilacz. Dziwi mnie tylko po co jest ten przycisk "Hybrid mode"... nie lepiej cały czas mieć ten tryb włączony?

 

EDIT: https://outervision.com/b/0YD2OY Na pewno 550W wystarczy? Martwi mnie trochę ten wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, ale jak już masz wydać ponad 300zł weź 600W, to co mam w sygnaturce zasila 5 letni XFX 550W i starcza, a Ty masz ciut bardziej energożerne podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz włączony, to wentylator w spoczynku się nie kręci, jak wyłączonym, to kręci się cały czas.

 

Kalkulatory do liczenia mocy to sobie można wsadzić bardzo głęboko :P

 

Zerknij tu - Ryzen 5 2600 w połączeniu z bardziej prądożernym GTX 1080:

 

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mbrzostek/2018/amd_pinnacleridge/wykresy/power_3d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz włączony, to wentylator w spoczynku się nie kręci, jak wyłączonym, to kręci się cały czas.

 

Kalkulatory do liczenia mocy to sobie można wsadzić bardzo głęboko :P

 

Zerknij tu - Ryzen 5 2600 w połączeniu z bardziej prądożernym GTX 1080:

 

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mbrzostek/2018/amd_pinnacleridge/wykresy/power_3d.png

 

To tak czy siak 550 starczy ;) ale kupilbym 600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wybierać tylko pomiędzy SilentiumPC, a be quiet!, to bez namysłu wybrałbym produkt niemieckiej firmy be quiet! niż chińskiej SilentiumPC.

Większość tego komputerowego, niemieckiego sprzętu, to też typowa chińszczyzna z doklejonym logo niemieckiej firmy. Nie inaczej jest z tym zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze - zdecydowana większość firm produkujących sprzęt komputerowy (i nie tylko) ma fabryki w Azji.

Weźmy ten SeaSonic. "SeaSonic jest prawdziwą firmą globalną. Posiadamy siedzibę w Taipei na Tajwanie, eksportujemy nasze produkty z fabryk w Chinach do naszych biur w USA, Europie, Japonii, a także w innych częściach świata." Więc SeaSonic, to Tajwańska firma produkująca w Chinach.

 

Podsumowując - kupując dowolny podzespół do komputera obojętnie jakiej firmy istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że został on wyprodukowany w Chinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okej, myślę że wszyscy się z Tobą zgodzą ale to Ty zarzuciłeś SPC że jest chińskie a BQ niemieckie. Teraz z kolei piszesz że "kupując dowolny podzespół do komputera obojętnie jakiej firmy istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że został on wyprodukowany w Chinach." Sam sobie zaczynasz przeczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okej, myślę że wszyscy się z Tobą zgodzą ale to Ty zarzuciłeś SPC że jest chińskie a BQ niemieckie. Teraz z kolei piszesz że "kupując dowolny podzespół do komputera obojętnie jakiej firmy istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że został on wyprodukowany w Chinach." Sam sobie zaczynasz przeczyć.

 

Nie sądzę bym sam sobie przeczył. Nie da się ukryć, że firma SilentiumPC jest firmą chińską. Natomiast Be quiet! jest firmą niemiecką produkująca najwyższej jakości zasilacze, obudowy i chłodzenia do komputerów PC. Wybór dla mnie jest oczywisty. Wolę niemiecką myśl techniczną, niż chińską, tajwańską czy innego kraju azjatyckiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poczekaj na headshota w proline, Seasonic Focus+ Gold 550W chodził u nich po 299-309zł. Pewnie w najbliższych czasie zrobią kolejne promocję bo status dystrybutora mają tylko do końca roku.

Dobre 550W spokojnie wystarczy do OC i7+GTX1080 a nawet 1080Ti https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2018/wrzesien/rtx/oc/power_load_oc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę bym sam sobie przeczył. Nie da się ukryć, że firma SilentiumPC jest firmą chińską. Natomiast Be quiet! jest firmą niemiecką produkująca najwyższej jakości zasilacze, obudowy i chłodzenia do komputerów PC. Wybór dla mnie jest oczywisty. Wolę niemiecką myśl techniczną, niż chińską, tajwańską czy innego kraju azjatyckiego.

 

Pierodły piszesz, BQ nic nie produkuje. Wszystkie ich zasilacze są projektowane i produkowane przez chińskich producentów takich Sirfa czy FSP. Oni tylko dają na to swoją naklejkę i marketing. Tak samo robi SPC. Znaczenie ma producent OEM zasilacza, a nie "producent", który to sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łykaj Seasonica Focusa i nawet się na niczym innym nie zastanawiaj. Sam mam i polecam ale nie dlatego, że mam ale dlatego, że w swojej cenie to złoto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o tym @zawisztheblack. Dzięki, że mi to wytłumaczyłeś. Wychodzi więc na to, że większość zasilaczy jest chińska bez względu na nazwę. Jestem w szoku. Sam posiadam zasilacz - be quiet! SYSTEM POWER 9 700W i myślałem, że mam dobry, niemiecki zasilacz, a okazało się, że mam "chińczyka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o tym @zawisztheblack. Dzięki, że mi to wytłumaczyłeś. Wychodzi więc na to, że większość zasilaczy jest chińska bez względu na nazwę. Jestem w szoku. Sam posiadam zasilacz - be quiet! SYSTEM POWER 9 700W i myślałem, że mam dobry, niemiecki zasilacz, a okazało się, że mam "chińczyka".

 

Tutaj masz listę platform na jakich oparte są zasilacze BQ z informacją co to za platforma oraz kto ją produkuje. Wszystko to gotowe platformy projektowane i produkowane przez chińskich producentów, ewentualnie adaptowane na potrzeby firm takich jak BQ. Tak samo robi Corsair (którego większość zasilaczy oparta jest o platformy CWT), SPC, Thermaltake, Antec, EVGA, XFX itd. Odmiennie jest w przypadku Seasonica, SuperFlower czy FSP - to firmy, które zarówno projektują jak i produkują zasilacze oraz sprzedają gotowe platformy dla firm pokroju BQ. Najprościej można to porównać do kart graficznych - producentów jest dwóch AMD oraz nV, reszta to tylko add-in-board partners.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę bym sam sobie przeczył. Nie da się ukryć, że firma SilentiumPC jest firmą chińską. Natomiast Be quiet! jest firmą niemiecką produkująca najwyższej jakości zasilacze, obudowy i chłodzenia do komputerów PC. Wybór dla mnie jest oczywisty. Wolę niemiecką myśl techniczną, niż chińską, tajwańską czy innego kraju azjatyckiego.

 

eee, ty wiesz, że SilentiumPC to polska firma? Wszystkie plany / pomysły / poprawki są robione w polskiej firmie, a w chinach są one tylko produkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o tym @zawisztheblack. Dzięki, że mi to wytłumaczyłeś. Wychodzi więc na to, że większość zasilaczy jest chińska bez względu na nazwę. Jestem w szoku. Sam posiadam zasilacz - be quiet! SYSTEM POWER 9 700W i myślałem, że mam dobry, niemiecki zasilacz, a okazało się, że mam "chińczyka".

 

Co to za bzdury? Wg Twojej logiki to SPC jest Polskie. Bądź konsekwentny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...