Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Protector1987

Windows 10 nie bootuje po odpięciu HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w komputerze dwa dyski:

- SSD PCI-E NVMe 128GB ADATA SX6000 na którym jest windows 10

- Toshiba HDD P300 1TB, który jest pusty

 

Po odpięciu dysku HDD Toshiba, Windows nie może się zbootować, wyświetla się na ekranie "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key".

W BIOSie mam ustawione wszystko OK, łącznie w bootowaniem w pierwszej kolejności z SSD AData. Co ciekawe po podpięciu ponownie dysku Toshiba system normalnie wstaje i bootuje się. Nie wiem o co kaman. Jakbym chciał wymienić dysk HDD na inny to już mi Windows nie wstanie...

Próbowałem już wszystkiego, nawet usunąłem cały dysk HDD w menadżerze dysków w Windowsie. Dalej to samo :/

 

Zrzut-ekranu-2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może podczas instalacji Windows stworzyłeś zarezerwowaną partycję systemową na dysku HDD, zamiast na SDD. Tak więc po odpięciu dysku masz błąd. Musisz przenieść bootmgr z D: na dysk C: i powinno zadziałać, np. za pomocą EasyBCD. Inne rozwiązanie, być może szybsze i łatwiejsze - reinstalacja systemu na czysto, najlepiej z odpiętym dyskiem HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może podczas instalacji Windows stworzyłeś zarezerwowaną partycję systemową na dysku HDD, zamiast na SDD. Tak więc po odpięciu dysku masz błąd. Musisz przenieść bootmgr z D: na dysk C: i powinno zadziałać, np. za pomocą EasyBCD. Inne rozwiązanie, być może szybsze i łatwiejsze - reinstalacja systemu na czysto, najlepiej z odpiętym dyskiem HDD.

Naprawiłem za pomocą EasyBCD. Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows przy instalacji zawsze tworzy swój boot record na pierwszym aktywnym dysku, którym u Ciebie był Dysk 0 (1TB), mimo że sam system instalowany był na drugim dysku, Dysk 1 (SSD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma aktywnego dysku, jest aktywna partycja

 

chyba chodziło o to, że traktuje dysk sata 1 jako dysk bootujący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...