Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

St.Anger

Głośniki 2.1 do Smart TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pierwszy raz stoję przed wyborem głośników do smart tv. Uznałem, że chciałbym poczuć nieco głębszy i lepszy dźwięk. Uznałem, że fajnym rozwiązaniem byłoby kupienie głośników 2.1 Jednak mam kilka pytań. Mój budżet to 300zł. Głośniki do filmów i muzyki.

 

1. Z racji tego, że większość głośników 2 na 1 to głośniki komputerowe to czy należy zwracać uwagę na to jaką się ma kartę dźwiękową w TV? Gdzie znaleźć takie informację? Ma to jakieś znaczenie?

2. Czy jeśli jest brak pilota do głośników to czy można nimi (bądź ogólnie głośnością) sterować z poziomu pilota do TV?

3. Możecie polecić jakieś głośniki w okolicy 300zł do smart TV? Przeznaczenie to muzyka i filmy. Jeśli nie da się sterować głośnością pilotem z TV do poproszę o przykłady głośników z pilotem. Telewizor to SONY KDL W809C

 

Spotkałem się też z soundbarami, ale jakoś nie sądzę, żeby były lepszym wyborem w tej kwocie niż głośniki 2.1?

 

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Można szukać w manualu do telewizora ale szczerze mówiąc nigdy taka informacja nie rzuciła mi się w oczy, z reguły to są proste układy więc raczej nikt się nimi nie chwali.

 

2. Zależy jakie możliwości ma telewizor i jak będziesz miał to podpięte , miałem komputerowe głośniki podłączone do wyjścia słuchawkowego w tv i była osobna regulacja głośności dla tego wyjścia z poziomu telewizora.

 

3. W pierwszej kolejności sprawdź jakie masz wyjścia audio w tv, jeśli chcesz nowe głośniki to zwiększ budżet, godne polecenia 2.0 z pilotem i kompletem złączy - Edifier 1280DB, 

2.1 podobno niezłe są - Edifier C2XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeśli naprawdę warto to byłbym wstanie zwiększyć budżet o te 130zł. Czy przy takich głośnikach będzie zauważalna różnica przy połączeniu za pomocą kabla optycznego a jacka? W sensie - czy szukać głośników z takim wejściem czy nie ma to większego sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje się na Edifier R1600Tiii. Zastanawiam się tylko jak to jest z tą kartą dźwiękową. Czy będą grać równie dobrze podłączone do telewizora co podłączone do komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Przede wszystkim sprawdź, czy telewizor ma w ogóle analogowe wyjście audio. Od jakiegoś czasu wiele modeli nie ma wbudowanego DAC, a więc także wyjścia analogowego, a jedynie optyczne (Toslink). Zerknąłem na zdjęcia tylnej ściany modelu TV, który podałeś i ja tam widzę tylko Toslink, a to oznacza, że głośniki takie jak Edifier R1600 Ci się nie przydadzą, bo oferują połączenie analogowe i ich po prostu nie podłączysz. W takim wypadku zostaje albo soundbar po bluetooth, albo jeśli uparłeś się na te Edifiery, dokupienie zewnętrznego DAC, podłączanego do TV optykiem, posiadającego wyjścia analogowe. Najtańsze kosztują w granicach 50-60zł, a przyzwoite, jak np. FX Audio X3, około 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź, czy telewizor ma w ogóle analogowe wyjście audio.

W specyfikacji jest wyjście słuchawkowe. Ale lepiej wziąć głośniki z wejściem cyfrowym. To będzie bardziej przyszłościowy zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interfejs

RAZEM WEJŚCIA HDMI

4

KOMPOZYTOWE WEJŚCIA WIDEO

1 z tyłu

KOMPONENTOWE WEJŚCIA WIDEO (Y/PB/PR)

1 u dołu — hybrydowe (komponentowe/kompozytowe)

WEJŚCIA ANTENOWE (TELEWIZJA NAZIEMNA/KABLOWA)

1 u dołu

SCART

Jedno z tyłu, bez Smartlink

WEJŚCIA ETHERNET

1 z tyłu

PORTY USB

3 porty

WYJŚCIA AUDIO/SŁUCHAWKOWE

1 z boku — hybrydowe z wyjściem słuchawkowym i na subwoofer

CYFROWE WYJŚCIA AUDIO

1 z tyłu

ZŁĄCZA WEJŚCIOWE I WYJŚCIOWE

MHL (wersja 2), HDCP (1.4), Bluetooth® (HID/HOGP/3DSP/SPP), wejście zasilania napięciem przemiennym (zasilacz sieciowy), wejście antenowe (1 u dołu), wejście IF (BS/CS) (1 u dołu), wejście kompozytowego sygnału wideo (1 z tyłu, hybrydowe z sygnałem komponentowym), wejście komponentowego sygnału wideo (Y/Pb/Pr) (1 u dołu, hybrydowe), SCART bez Smartlink (1 z tyłu), złącze HDMI™ (4 szt.), wyjście wideo (SCART, 1 z tyłu), analogowe wejście audio (łącznie 2 z tyłu), cyfrowe wyjście audio (1 z tyłu), wyjście audio (1 z boku / hybrydowe z wyjściem słuchawkowym i na subwoofer), wyjście słuchawkowe (1 z boku / hybrydowe z wyjściem audio i na subwoofer), wyjście na subwoofer (1 z boku / hybrydowe z wyjściem słuchawkowym i audio), USB (3 porty), gniazdo Ethernet (1 z tyłu), gniazdo PCMCIA (1 u góry), komputerowe wejście HDMI™

 

Jeśli pozwolicie to napiszę treść jeszcze raz, w której zawarte będzie więcej szczegółów i dodatkowe modele, które wziąłem pod uwagę.

 

 

Poszukuję głośników do Smart TV (Sony KDL W809c 50"). Głównie do filmów i muzyki. Głośniki będą pod telewizorem (równolegle) w rogu (który niedługo będzie wisiał tak samo, no może trochę głębiej, ale zwrócony tak samo). Telewizor jest skierowany do przeciwległego boku na rogówkę (róg - róg ). Wymiary pokoju to 4.80m na 4.30m czyli prawie 21m^2. Głośniki w razie co można troszkę wysunąć, żeby ustawić je szerzej jeśli to konieczne? Myślałem również nad soundbarem, ale z tego co wyczytałem taki zestaw będzie lepszy - jeśli się mylę to mnie poprawcie. Myślę nad zestawem 2.0 lub 2.1 za około 500zł. Chciałbym uzyskać jak najlepszy kompromis stąd rozterka czy 2.0 będą równie dobre co 2.1 bo z artykułu (polecane) wynika, że te, które podałem poniżej powinny dawać radę z basem. Zastanawia mnie również kwestia pilota i podłączenia do TV. Jak podłączyć pod TV, żeby móc sterować pilotem (w przypadku gdy pilot nie jest dołączony do głośników? Ustawić pokrętło na głośnikach na stałe i regulować pilotem z TV - w jaki sposób?) Jak podłączyć głośniki do TV, żeby nie tracić na jakości? Nie ma tutaj karty dźwiękowej jak w komputerze więc nie wiem jak to ugryźć. Dodatkowo nie chcę sytuacji, że wchodzę w aplikację yt, a telewizor nie przekazuje dźwięku na głośniki.

 

Oto moje typy, który będzie najlepszy? Podałem też R1600 gdyby nie było sensu przepłacać. Ogólnie chcę wydać jak najmniej, ale jeśli rzeczywiście warto dać te 550zł to jestem wstanie zapłacić za przyzwoity dźwięk gdyż już mi się znudził ten płytki z telewizora.

 

GŁOŚNIKI EDIFIER 2.0 R1280DB - ok 550zł

 

GŁOŚNIKI MICROLAB SOLO7C (SOLO7C-WD) ok 550zł

 

GŁOŚNIKI EDIFIER R1600TIII ok 400zł

 

EDIFIER GŁOŚNIKI R1280T ok 451zł

 

GŁOŚNIKI EDIFIER 2.0 R2600 ok 700zł + brak pilota - tutaj zastanawiam się jedynie czemu takie drogie, skoro są porównywalne do SOLO7C

 

 

 

Jak widać na załączonym zdjęciu, głośniki będą stać na ziemi (no chyba, że trzeba je podwiesić :D?, ale wolałbym uniknąć zbędnych wydatków). Jeśli proponujecie jakieś inne zestawy chętnie obejrzę. Naprawdę ciężko znaleźć podobny temat. Większość z nich dotyczy komputerów, a to chyba całkiem inna sprawa?

 

Dla skali, szerokość tej komody to ok 120cm

post-201749-153955371892_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że może być problem z ustawieniem bo kiepsko będzie jak głośniki będą stały na ziemi. Pozostaje mi zatem zakup soundbaru. Mogę przeznaczyć na to ok. 500zł. Myślę, że mogę również zakupić używany (max około roku). Macie jakieś propozycję nowych jak i używanych? Zależałoby mi na tym, żeby grały nie gorzej jak EDIFIER R1600TIII. Może być to zestaw 2.1 bo rozumiem, że w soundbarach ciężko o dobry bas ze względu na rozmiar.

 

Dziękuję.

 

@Edit

Czy jest zalecane kupowanie soundbara z tej samej firmy co TV? Jeśli soundbar rzeczywiście będzie dużo gorszym wyborem, a głośniki pod telewizorem nie będą ogromną przeszkodą to proszę dać znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie sieciowym ME i odsłuchałem Edifier R1600TIII przez jacka. Sklepowe warunki nie są fajnym miejscem do testów, ale czego tu wymagać. Muszę przyznać, że fakt - są fajne, ale brakowało mi w nich mocy. Zdecydowanie za ciche i troszkę za słaby bas. W związku z czym uznałem, że jedynym sposobem jest zwiększenie budżetu.

 

Przeszedłem więc do soundbarów. Odsłuchałem dwóch: Samsung HWK 450 850zł oraz Panasonic SC HTB 688 EGS 3.1 1000zł. Panasonic jak dla mnie zagrał lepiej, chociaż musiałbym to sprawdzić jeszcze raz, ale zdawało mi się, że miał mocniejszy bas i grał lepiej (w ustawieniu standard). Niestety ani jednym, ani drugim nie było możliwości zmian bo nie było pilota. Odsłuch robiliśmy przez BT i puszczaliśmy piosenki z yt.

 

 

 

Ten panasonic za to z tego co widzę ma mniej obsługiwanych dekoderów:

 

Samsung Dekodery dźwięku: DSP, DTS Digital Surround, Dolby 2, Surround Sound Expansion vs Panasonic Dekodery dźwięku: Dolby Digital, DTS. Nie wiem na ile jest to pełny opis i jaki będzie to miało wpływ na użyteczność?

 

 

Podsumowując. Prosiłbym o opinie na temat tych dwóch modeli oraz polecenie jakiś innych modeli do 1000zł, które mógłbym następnym razem odsłuchać. Gdyby był jakiś nieco droższy model to można o nim wspomnieć dodatkowo. Spróbuję znaleźć lekko używany. Mimo wszystko chciałbym się zmieścić w 1000zł i to jest priorytet. Przypominam, że posiadam telewizor Sony KDL 50 W809C

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...