Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paw79

Jak wyłączyć wszystkie zadania w Harmonogramie zadań?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje pytanie brzmi- jak wyłączyć wszystkie standardowe zadania w Harmonogramie zadań w Windows 10 (1709)?

Wywaliłem już ręcznie co mogłem, ale przy próbie usunięcia niektórych zadań/folderów pojawia się komunikat "Konto użytkownika nie ma uprawnień do usunięcia tego zadania":

 

611b9a0d123d.png

 

Oczywiście mogę całkowicie zablokować działanie Harmonogramu zadań w rejestrze (HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Schedule -> zmiana wartości w Start z 2 na 4).

 

Pojawia się tu jednak inny problem- otóż mam ustawiony własny profil dla karty graficznej w MSI Afterburner i chciałbym by automatycznie uruchamiał się razem z systemem.

A nie jest to możliwe z wyłączonym Harmonogramem zadań.

 

Na poprzednim, padniętym dysku SSD (Windows 10 w wersji 1607) wyczyściłem wszystkie zadania w Harmonogramie poprzez odpowiednio dokonaną podmianę folderu Schedule w rejestrze.

Nie pamiętam niestety źródła z instrukcją przeprowadzania całego procesu.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho. Po wywaleniu tego wszystkiego wcale sie nie zdziwie, ze system padnie lada moment, badz po ktorejs akutalizacji. Mozna wyrzucic kilka zadan ale jeszcze nie slyszalem, zeby ktos wyrzucil wszystko.

 

Co ci przeszkadza w tych zadaniach? Prawie wszystkie z nich zajmuja bardzo malo czasu procesora i dysku (i to tylko glownie zaraz po starcie systemu a juz potem w ogole), wiec nie mula. Osobiscie wylaczam tylko compattelrunner.exe w Win 10.

 

Poza tym wylaczam Wstepne ladowanie do pamieci i Windows Search z systemowych uslug i dodatkowo kilka uslug, zadan w harmonogramie i w zakladce Uruchamianie w Menedzerze Zadan od sterownikow typu nVidia Telemetry, Realtek od dzwieku itp. spoza uslug samego Windows. Po takim zabiegu system zuzywa mniej niz 1% CPU i nie mieli dyskiem. Jeszcze tylko Defender w zasdach grupy.

 

Juz mowie dlaczego nie wylacza sie wszytkiego jak leci. Zeby zachowac kompatybilnosc z oprogramowniem firm trzecich i z przyszlymi aktualizacjami systemu. Jak za duzo wylaczysz, to jakies obecne programy (lub zainstalowane w przyszlosci) badz aktualizacje systemu moga przestac dzialac lub wywalic system.

 

PS. Na stronie blackviper.com jest chyba najlepszy poradnik odnosnie uslug systemu, co robia i ktore mozna bezpiecznie wylaczyc. Ale nie widze celu w wylaczaniu innych uslug oprocz tych, ktore wyzej wymienilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho. Po wywaleniu tego wszystkiego wcale sie nie zdziwie, ze system padnie lada moment, badz po ktorejs akutalizacji. Mozna wyrzucic kilka zadan ale jeszcze nie slyszalem, zeby ktos wyrzucil wszystko.

 

Co ci przeszkadza w tych zadaniach? Prawie wszystkie z nich zajmuja bardzo malo czasu procesora i dysku (i to tylko glownie zaraz po starcie systemu a juz potem w ogole), wiec nie mula. Osobiscie wylaczam tylko compattelrunner.exe w Win 10.

 

Poza tym wylaczam Wstepne ladowanie do pamieci i Windows Search z systemowych uslug i dodatkowo kilka uslug, zadan w harmonogramie i w zakladce Uruchamianie w Menedzerze Zadan od sterownikow typu nVidia Telemetry, Realtek od dzwieku itp. spoza uslug samego Windows. Po takim zabiegu system zuzywa mniej niz 1% CPU i nie mieli dyskiem. Jeszcze tylko Defender w zasdach grupy.

 

Juz mowie dlaczego nie wylacza sie wszytkiego jak leci. Zeby zachowac kompatybilnosc z oprogramowniem firm trzecich i z przyszlymi aktualizacjami systemu. Jak za duzo wylaczysz, to jakies obecne programy (lub zainstalowane w przyszlosci) badz aktualizacje systemu moga przestac dzialac lub wywalic system.

 

PS. Na stronie blackviper.com jest chyba najlepszy poradnik odnosnie uslug systemu, co robia i ktore mozna bezpiecznie wylaczyc. Ale nie widze celu w wylaczaniu innych uslug oprocz tych, ktore wyzej wymienilem.

Zadania Harmonogramu =/= Usługi Systemu.

 

Po wyłączeniu Harmonogramu w rejestrze system działa bez żadnych problemów:

 

6a9141cca7ed.png

 

System na poprzednim dysku również doskonale spisywał się bez tego.

 

Chyba nie muszę dodawać że automatycznymi aktualizacjami nie jestem zainteresowany.

A np. UpdateOrchestrator potrafi automatycznie przestawiać opcję "Automatic Windows Updates disabled" w O&O ShutUp10 gdy Harmonogram jest włączony.

 

M.in. dlatego chcę wywalić wszystko z Harmonogramu i dodać wyłącznie takie zadania, które mnie interesują (MSI Afterburner, Speedfan, itp.).

Takie rzeczy powinno być zresztą dostępne na jedno kliknięcie.

Ale że Microsoft w pierwszej kolejności zainteresowany jest szpiegowaniem oraz implementacją narzędzi do tego służących, to trzeba się bawić w rejestry, zmiany uprawnień, itd.

 

Ale po co? Nie wystarczy wyłączyć?

Z wyłączonym Harmonogramem nie da się ustawić automatycznego startu z systemem profilu karty graficznej zapisanego w MSI Afterburner, co mnie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie- o coś takiego mi chodziło. :thumbup:

Gdy poprzednio w ten sposób czyściłem Harmonogram zadań to żródłem informacji był jakiś film na youtube pokazujący cały proces krok po kroku.

Ale i z tym powinienem dać radę :) .

 

Edit: Ok- znalazłem również ów film:

https://www.youtube.com/watch?v=xfvA_UOrgrE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest to dla mnie dziwne, że jakiemuś programowi przeszkadzają w windowsowym harmonogramie zadań zadania o statusie Wyłączony.

No ale cóż, powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest to dla mnie dziwne, że jakiemuś programowi przeszkadzają w windowsowym harmonogramie zadań zadania o statusie Wyłączony.

No ale cóż, powodzenia :)

Nie tak.

Żeby profil z MSI Afterburner startował razem z systemem, to nawet wszystkie zadania (poza samym profilem MSI Afterbburner) wyłączone w Harmonogramie nie powinny mu przeszkadzać.

Przeszkadza mu wyłączony cały Harmonogram zadań (HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Schedule -> Start 4 (disabled) zamiast standardowego 2 (Automatic)), bo wówczas profil nie jest w stanie automatycznie się załadować.

 

Tylko dlatego chcę mieć Harmonogram włączony (ale wyczyszczony ze wszystkich nieintersujących mnie zadań), bo poza tym spokojnie obywam się bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrozumiałem wcześniej, że chcesz usunąć wszystkie zadania bo Afterburner się pluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma to na celu jedynie wylaczenie telmetrii, to niestety jest ona rowniez glebiej osadzona w systemie (np. uslugi) i wylacznie harmanogramu nie zliwkiduje jej calkowicie.

 

Tak naprawde telmetria Win10 jest slabo zbadana (np. nie ma w necie opisu wielu nowych uslug Win 10) i nie zdziwilbym sie, gdyby tylne furtki byly zaszyte w samym kernelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma to na celu jedynie wylaczenie telmetrii, to niestety jest ona rowniez glebiej osadzona w systemie (np. uslugi) i wylacznie harmanogramu nie zliwkiduje jej calkowicie.

 

Tak naprawde telmetria Win10 jest slabo zbadana (np. nie ma w necie opisu wielu nowych uslug Win 10) i nie zdziwilbym sie, gdyby tylne furtki byly zaszyte w samym kernelu.

Zdaję sobie z tego sprawę.

Ale zawsze można im nieco ową telemetrię utrudnić/ograniczyć. ;)

 

Po zastosowaniu instrukcji z filmu osiągnąłem to co chciałem- czyściutki Harmonogram zadań z dodanym automatycznym startem profilu MSI Afterburner i ewentualną opcją defragmentacji dysków:

 

19b03526f2e6.png

 

Dziękuję za pomoc. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...