Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yniu

Co to za "oczko" przy dwutonowych diodach? Asus Zenfone Zoom S

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek jako nowy witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!

 

Czy ktoś z Was wie do czego służy pierwszy po lewej element przy dwutonowej diodzie doświetlającej w Asus Zenfone Zoom S? Załączam przykładową fotę z zaznaczonym elementem, aby było wiadomo o co pytam.

 

Wczoraj kupiłem taki nowy telefon i u mnie widać tam małą niedoróbkę fabryczną, jakby minimalne pęknięcie plastiku lub jakiś nadlew - nie nachodzi na centrum soczewki tego sensora ale jest z boku i do niej przylega. Jest pod spodem powierzchni szybki, toteż musiało powstać w fabryce. Pewnie większość ludzi w ogóle by tego nie zauważyła, bo jest naprawdę mikro, no ale ja mam dobry wzrok i chyba w tym przypadku syndrom nowego sprzętu ;) Dzięki Waszej pomocy chciałbym się dowiedzieć na ile to istotny element i czy i jaki wpływ może mieć to na prawidłowe działanie aparatu. Jak będzie potrzeba postaram się sfotografować też mój fon, chociaż nie wiem czy to uchwycę.

post-600970-1539513048502_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapewne czujnik widma kolorów(asus nazywa to czujnikiem korekcji barw RBG). W skrócie- ma za zadanie dobrać odpowiednie barwy na zdjęciach. Czy jego wada wpłynie na jakość zdjęć? Wedle przekazu marketingowego Asusa zapewne jest to bardzo ważny element bez którego zdjęcia wyjdą jak w telefonie za 300zł. W praktyce pewnie nie wpłynie to jakoś zauważalnie. Możesz spróbować zareklamować, albo zwrócić bez podania przyczyny jeśli kupiłeś online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za info. Jednak sam już sam nie wiem, zignorować, czy reklamować - zakup w stacjonarnym, Komputronik. A może pisać do serwisu Asusa? Zobaczcie jeszcze fotkę, trochę niewyraźna, bo 100 kb, ale może coś doradzicie...

post-600970-15395320008436_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym reklamował (a najlepiej zwrócił i wziął nowy i podczas odbioru odpakował i zobaczył czy na nowym jest to samo) nie wygląda to ciekawie i może powodować problemy z robieniem zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co Ci doradzić. Wydaje mi się że równie dobrze mogłaby to być atrapa tego czujnika- czy faktycznie pomaga w robieniu zdjęć? Raczej nie. Mimo wszystko osobiście wolałabym by mój telefon był pozbawiony wad. Jeśli nie jest dla Ciebie problemem oddanie telefonu na jakieś 2 tygodnie to reklamuj. Tylko zaznacz że chcesz skorzystać z rękojmi, bo serwis Asusa ma raczej słabe opinie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za opinie. Rękojmia mnie raczej nie obejmie, bo to miał być mój telefon służbowy, więc zakup na fakturę. Macie racje, nowy towar ma być bez wad, przecież nie był za darmo. Napiszę do Asusa, bo do stacjonarnego sklepu mam niestety 50 km. Zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw mail do Asusa - możemy się zająć diagnozą i naprawą, ale w sprawie ew. kosztów to do sprzedawcy. No więc wizyta w Komputroniku a tam - tak, rozumiemy, że to może przeszkadzać, wymiana na nowy od ręki, proszę bardzo. Brawa dla Komputronika! :thumbup: Przyznam, że więcej się spodziewałem po Asusie, a tu proszę, Europa. Problem załatwiony. Dziękuję Wam za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...