Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kris194

Phanteks Enthoo Pro czy Cooler Master Mastercase Pro 5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do wymiany mojej wysłużonej już CM Elite 330 i zastanawiam się nad tymi dwiema obudowami i mam zagwozdkę bo nie wiem którą wybrać. Wizualnie obie mi się podobają, obie mają dość grube blachy, CM chyba nawet ciut grubsze niż Phanteks i obie spełniają moje podstawowe wymagania. Mastercase Pro 5 jest dla mnie budą praktycznie idealną, martwi mnie tylko brak porządnego filtru przeciwkurzowego z przodu zamiast którego jest siateczka a muszę nadmienić, że dotychczasowej obudowy w środku praktycznie nie było trzeba czyścić chyba, że ktoś jest pedantem i przeszkadza mu drobny pyłek i obawiam się czy w przypadku Mastercase Pro 5 się to nie zmieni. Z kolei w Phanteksie martwi mnie głośność fabrycznej wentylacji. Brakuje też w internecie bezpośrednich porównań tych dwóch obudów co jest dziwne bo są one z tego samego segmentu cenowego i tu właśnie zwracam się do posiadaczy tych obudów i osób z nimi dobrze zaznajomionych o opinie. Możecie też polecić inne obdowy, każdą propozycję chętnie rozważę. Oto moje podstawowe wymagania:

 

- przynajmniej 2 zatoki 5,25"

- miejsce na montaż przynajmniej 4 dysków 2,5"

- możliwość montażu kart graficznych o długości ponad 30cm

- "wsparcie" dla coolerów o wysokości przynajmniej 180mm

- przewiewna ale jednocześnie nie chodzi tu o absolutny przewiew kosztem ciszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mastercase 5 pro i nie dość że ma on kiepski filtr na przodzie to jeszcze ma on wadę konstrukcyjną taką że powietrze wtłaczane do obudowy może całkiem go omijać (przez nóżkę od spodu obudowy).Mam pierwszą rewizję tej budy i może już to poprawili. Dla mnie plus mastercase jest taki że można go do czyszczenia praktycznie ze wszystkiego wypatroszyć. No i te uchwyty na topie. Sama obudowa jest raczej sporo większa od phanteksa i wybrałbym mastercase'a chyba tylko pod kątem chłodzenia cieczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phanteks ma jedne z najcichszych wentyli. Do 800rpm praktycznie bezgłośne przynajmniej 140mm, 120 nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu i oglądnięciu kilku recenzji oraz zapoznaniu się z dziesiątkami opinii wybór padł na Phanteksa. Pierwsze wrażenia? Ta buda jest naprawdę wielka w porównaniu do mojej dotychczasowej elitki 330 :D Co ważniejsze, nie wstyd jej postawić w pokoju dorosłego faceta w porównaniu do niektórych odpustowych puszek dla gimbusòw. W weekend będę montował wszystkie komponenty i wtedy zobaczymy dokładnie jak to będzie wyglądać. Gdyby ktoś był ciekaw to wziąłem wersję z hartowanym szkłem, obudowa w kolorze czarnym. Aż ciężko uwierzyć, że ta obudowa kosztuje mniej niż 500zł biorąc pod uwagę przywiązanie uwagi do detali przez producenta. Do tego ten mały pojemniczek na śrubki to olbrzymi plus, wszystko jest ładnie posegregowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...