Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Major303

[1000zł] Laptop poleasingowy na studia

Rekomendowane odpowiedzi

Powracam z podobnym pytaniem, tyle że teraz widzę że na ten moment najlepszym rozwiązaniem nie będzie wypasiony laptop za 3k, tylko tani poleasingowy laptop który najwyżej się potem wymieni na 2-3 roku. Z tego co wiem są one na prawdę dobre (oprócz baterii, ale tą można wymienić).

 

Laptop jest na studia informatyczne dlatego musi posiadać jakąkolwiek moc obliczeniową, rozmiar 13-14 cali (z tego co widziałem to jest tylko 10, 12, 14, 15, więc chyba zostaje tylko 14, ale 12,9 chyba też może być). Preferowałbym Lenovo bo wyglądają jak stare IBM'y a te bardzo mi się podobają.

 

Jako że wyboru jako tako nie ma (podświetlane klawisze czy inne bajery) poza podzespołami, to chciałbym się zapytać jakie co najmniej podzespoły powinien posiadać żeby względnie komfortowo pracować z takimi programami jak visual studio na windows 10 bez 30 minutowego uruchamiania się czy crashy podczas debugowania kodu.

Konkretne modele często są dostępne w różnych sklepach to takie też możecie podawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

lenovo L440 na procesorze i5 z grafiką intel HD 4600 nawet pograsz w jakieś tam gry na tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A procesor konkretnie jaki? Bo widzę że konfiguracji tego laptopa jest całkiem sporo. A karta mi się bardzo podoba, bo patrząc na benchmarki to faktycznie jestem w stanie w coś na tym pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

np. i5 4300 mocniejszych nie ma sensu bo będzie thermal throttling nie wydoła z temperaturami jak będzie jakiś i7 czy coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie od jutra zacznę szukać bo zależałoby mi na zakupach na miejscu, żeby nie było problemów z gwarancją. 4GB ramu wystarczy? W zasadzie można dołożyć gdyby miało nie starczyć. Opłaca się SSD czy HDD wystarczy? Niby SSD szybszy, ale baterię szybciej będzie zużywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

Moim zdaniem Dell Latitude e6440 z dyskiem SSD.

jest o 1/3 grubszy bateria trzyma krócej a SSD można wymienić samemu

 

Zdecydowanie opłaca się SSD a pamięci ram to najlepiej mieć coś w Dual intel HD tego potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest o 1/3 grubszy bateria trzyma krócej a SSD można wymienić samemu

 

Zdecydowanie opłaca się SSD a pamięci ram to najlepiej mieć coś w Dual intel HD tego potrzebuje

 

Właśnie czytałem że z pewną konfiguracją ram ogólna wydajność wzrasta nawet o 20%, ale nie do końca wiem o czym oni mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego SSD ma szybciej zużywać baterię? Pierwsze słyszę :hmm:. Co do RAM-u - ja na poprzednim roku studiów (informatyka) woziłam ze sobą Toshibę Portege z 4 GB RAM i ultraoszczędnym prockiem (nawet nie z "U" na końcu, a z "Y"). Do klepania aplikacji konsolowych teoretycznie dawało radę, ale demonem prędkości to nie było - trzeba wziąć poprawkę na to, że na pierwszym roku nie robi się nie wiadomo jakich aplikacji... Kolega nosił Kiano z Atomem i 2 GB RAM i też dawał radę, ale takiego Matlaba to już w tym roku raczej nie uruchomi... Jeśli budżet by na to pozwolił, szukałabym sprzętu i z SSD, i z 8 GB RAM - to byłoby nieco bardziej przyszłościowe rozwiązanie.

 

Aha, i do starszego sprzętu na pewno nie dawałabym Windowsa 10. Większe ryzyko na napotkanie błędów, a niestety widziałam już różne rzeczy w wykonaniu tego systemu nawet na nowszych konstrukcjach. Jeśli nie masz odpowiedniej licencji i Twoja uczelnia będzie umożliwiać uzyskanie takiej licencji - warto wziąć klucz do systemu z MSDNAA. Na mojej polibudzie można brać od Windows 7 w górę. Perełką jest Windows 8.1, bo można go wziąć w wersji Pro (w wersji N, jeśli dobrze pamiętam to była wersja bez bingów i innych tego typu rzeczy) :).

 

PS Poleasingowe Thinkpady byłyby OK, zwłaszcza że odpowiadają Ci wizualnie. Della nikomu nie polecam i nawet nie przejdzie mi to przez gardło (czy też przez palce, tak jak w tym przypadku ;)), miałam przez 3 miesiące tablet Venue 11 Pro - siadł w nim jakiś układ odpowiedzialny za głośniki, serwis nie był w stanie naprawić i stanęło na tym, że w ramach rekompensaty dostałam właśnie Toshibę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego SSD ma szybciej zużywać baterię? Pierwsze słyszę :hmm:. Co do RAM-u - ja na poprzednim roku studiów (informatyka) woziłam ze sobą Toshibę Portege z 4 GB RAM i ultraoszczędnym prockiem (nawet nie z "U" na końcu, a z "Y"). Do klepania aplikacji konsolowych teoretycznie dawało radę, ale demonem prędkości to nie było - trzeba wziąć poprawkę na to, że na pierwszym roku nie robi się nie wiadomo jakich aplikacji... Kolega nosił Kiano z Atomem i 2 GB RAM i też dawał radę, ale takiego Matlaba to już w tym roku raczej nie uruchomi... Jeśli budżet by na to pozwolił, szukałabym sprzętu i z SSD, i z 8 GB RAM - to byłoby nieco bardziej przyszłościowe rozwiązanie.

 

Aha, i do starszego sprzętu na pewno nie dawałabym Windowsa 10. Większe ryzyko na napotkanie błędów, a niestety widziałam już różne rzeczy w wykonaniu tego systemu nawet na nowszych konstrukcjach. Jeśli nie masz odpowiedniej licencji i Twoja uczelnia będzie umożliwiać uzyskanie takiej licencji - warto wziąć klucz do systemu z MSDNAA. Na mojej polibudzie można brać od Windows 7 w górę. Perełką jest Windows 8.1, bo można go wziąć w wersji Pro (w wersji N, jeśli dobrze pamiętam to była wersja bez bingów i innych tego typu rzeczy) :).

 

PS Poleasingowe Thinkpady byłyby OK, zwłaszcza że odpowiadają Ci wizualnie. Della nikomu nie polecam i nawet nie przejdzie mi to przez gardło (czy też przez palce, tak jak w tym przypadku ;)), miałam przez 3 miesiące tablet Venue 11 Pro - siadł w nim jakiś układ odpowiedzialny za głośniki, serwis nie był w stanie naprawić i stanęło na tym, że w ramach rekompensaty dostałam właśnie Toshibę :).

 

Co do SSD - nie potwierdzam, ale czytałem gdzieś że SSD wyraźnie szybciej zużywa baterię.

Niekoniecznie musi to być przyszłościowe rozwiązanie, po prostu przydałby mi się laptop, a nie chcę wtapiać ogromnej sumy jeśli koniec końców się nie utrzymam. Nie mam zamiaru się poddawać, ale powtarzanie roku sprawi że droższe rzeczy będą marnowaniem pieniędzy.

Aczkolwiek chyba dałoby radę dostać tego lenovo l440 z 8gb ram i ssd nawet poniżej tysiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam parę ciekawszych okazów na Allegro:

 

- T450 - z prockiem i5-5300U, 8 GB RAM i 240 GB SSD: https://allegro.pl/lenovo-thinkpad-t450-i5-5300u-8-240-ssd-kam-bt-w10-i7561894506.html

- X240 - z prockiem i5-4300U, 8 GB RAM i 120 SSD: https://allegro.pl/lenovo-thinkpad-x240-i5-4300u-2x1-9-8gb-120gb-ssd-i7200980599.html

- T440p - z prockiem i5-4300M, 8 GB RAM i 128 GB SSD: https://allegro.pl/lenovo-thinkpad-t440p-i5-4300m-hd-8-128-gb-ssd-i7584655202.html

Z czego ten ostatni sprzedawca ma chyba najmniej negatywów...

 

Ja akurat o Thinkpadach mam bardzo dobre opinie, znam też sporo osób, które mają właśnie Thinkpady i mieli z nimi najmniej problemów :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z alledrogo nie wezmę bo jak coś pójdzie nie tak to potem trzeba tylko liczyć na cud, sprzedawca równie dobrze może nie odpowiadać i nic mu nie zrobisz. Aczkolwiek akceptuję linki żebym wiedział o jakie modele mam pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bump

 

Skontaktowałem się ze sklepem i laptopy najbliższe moim wymaganiom mają takie:

 

DELL E6440

Intel i5-4300M 2.6 GHz

RAM8 GB

Dysk 120 GB SSD

Napęd DVD

Matryca 14''

Window 7 Pro.

Gwarancja 12 miesięcy

Cena 1299 zł

 

Laptop IBM Lenovo T440

Intel i5 4300U

RAM 8GB

DYSK 120 GB SSD

Napęd optyczny BRAK

Matryca 14"

WINDOWS 10 HOME

Gwarancja 12 miesięcy

Cena 1259 zł

 

Podstawowy problem to cena, a Lenovo ma procesor U zamiast M.

 

Jakie macie propozycje? Bo widzę, że aż takiego szału nie będzie w tym budżecie. Może lepiej zejść do 4GB ramu i dysku HDD? Jak laptop będzie działał dobrze zawsze można wymienić, a procesor zostaje.

 

Cena niby wyższa niż na alledrogo ale tak jak mówiłem, coś się zepsuje jadę do miasta i bez słowa mi wymieniają/naprawiają, przez internet potem wysyłki i trzeba liczyć na dobroć sprzedawcy. Dlatego jestem gotów kupić coś gorszego, bo nie chcę powyżej tysiąca wchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi jest dobrym wyborem. Model Dell będzie wydajniejszy.

 

Właśnie widzę, dobre i stosunkowo tanie. Ale nie chciałem przekraczać tysiąca. Myślicie że warto zejść poniżej rezygnując z ramu i dysku, czy brać della? Bo stać mnie, ale z drugiej strony nie chcę aż tyle wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, szczególnie SSD, 8 gb ram to też takie rozsądne i optymalne minimum na 2018 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZA DARMO :D 

Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze laptopa w danym zakresie cenowym, zapraszam do darmowej, fachowej pomocy w wyborze 

email: laptopy.pomoc@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie za 100 punktów ile kosztuje do niego nowa bateria (poleasingowe z automatu mają baterie do wymiany). Żeby nie było że wydam na niego tyle, że dołożyłbym 200-300 złotych i dostanę nowego lepszego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta bateria to może być nawet noname, chce po prostu żeby była jak najtańsza i jak najlepsza. Tzn. tak szczerze minimum 4h pracy mnie interesuje (internety i programowanie, gry wiadomo że zjadą to w 30-60 minut, a po drugie i tak nie jest on do gier). Wiem że pewnie są takie które pociągną 8-9 godzin, ale tyle mi nie trzeba.

 

Edit

 

Mogą mi baterię wymienić na zamiennik 130 złotych. Opłaca się? Bo nie wiem, może są tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bump

 

Z tego co widziałem 6600 mAh to minimum na powyżej 4 godziny pracy. Ile by taka bateria kosztowała? I kolejne ważne pytanie, skąd mam wiedzieć że będzie pasowała? Bo z tego co mi wiadomo to czasami bateria może wystawać, a to jest według mnie niedopuszczalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaj sobie AMSO - mają dobre ceny - parę dni temu siostra kupiła u nich X250 z i5, 8GB i 120GB SSD, bateria trzyma koło 3-4h worda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam sklepu, kupuję na miejscu. Potem jak coś się zepsuje to reklamacja trwa miesiącami i może nie dojść do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep w którym mam zamiar kupić daje 12 miesięcy gwarancji. Jest to miejscowy sklep i kupuję tam sprzęt od dawna, a znajomy poleca też laptopy poleasingowe (kupił sobie swego czasu za 800 złotych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...