Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

barbakon

Płyta pod i5 3570k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy w wyborze płyty do i5 3570k, aktualnie posiadam H61M-ds2 rev 1.2 . Płyta działa stabilnie ale ma już swoje lata, irytują mnie jej braki takie jak brak wsparcia dla sata 3 czy usb 3.0. Działa ona aktualnie z GTX 960 strix 4gb asusa i 8 gb ramu adata 1600mhz. Aktualna płyta też nie umożliwia mi Oc, choć do tej pory nie miałem takiej potrzeby to w przyszłości może się przydać dlatego też chciałbym wymienić tą płyte na coś z większymi możliwościami i coś co jeszcze popracuje mi przez lata. Na allegro widziałem oferty płyt asusa p8z77-v lx/lx2 (nie wiem czym się różnią) i msi z77a-gd55 (z tego co widziałem po starych tematach na forach bardziej polecana od asusa). Miałem nadzieje kupić najnowsza płytę pod lga 1155 nie wiem czy dobrze trafiłem bo nie kojarzę płyt z tamtych lat a z77 ludzie widziałem że chwalą w internecie choć nie wiem ile w tym prawdy dlatego proszę o pomoc aby później nie żałować :) Widziałem co chłopaki polecają natomiast na allegro nie ma większości ofert z tymi płytami aktualnie te 2 mnie zainteresowały no chyba że ktoś ma lepszy pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z77A-GD55 to była fajna płyta swego czasu, więc można brać. Choć kurde nie wiem czy nie lepiej pomyśleć nad zmianą platformy - jednak 350 zł za płytę która ma dobrych kilka lat na karku i cholera wie ile podziała to dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, płyty potrafią działać latami, sam używam wielu starych modeli na s939/940 i nie ma problemu z takim sprzętem.

Ale na pewno nie warto przepłacać szukając używanego sprzętu pod ten procesor.

Myślę, że na licytacjach wyrwiesz model Z68 koło 200zł, Z77 tak koło 250 myślę, że uda się kupić.

W przypadku Asusa te LX czy LE to oznaczenia niskiej półki producenta, płyta nie będzie miała radiatora na sekcji procesora jak i większośc bajerów co posiadają droższe modele.

Nie napisałeś jaką masz obudowę więc nie wiem czy polecać płyt ATX czy micro ATX.

W przypadku tych drugich to jest dość fajny model - https://allegro.pl/plyta-glowna-ga-z77m-d3h-gigabyte-i7609455594.html

4 banki pamięci, 6 sata, usb 3.0, choć też nie ma radiatora na sekcji cpu ale sam miałem kiedyś na podobnym modelu 3770 nonK i dawała radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...